Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A boltban, akik nem keresnek...

A boltban, akik nem keresnek normálisan (kb nettó 300 ezer ami éppencsak elmegy visítva, ha nincs hiteled), hogy vásároltok a boltban hazaszeretetből vagy hittudatból, hivatástudatból? Mert ez 1 millió %, hogy működik, annyian mondják. De hogy?

Figyelt kérdés
Ugye van 3 millió fidesz szavazó, zömében nyugdíjas. Ezt onnan tudom, hogy én és jópár ismerősöm szavazatszámláló volt kis településeken, ahol 80%-os a nyugdíjas arány és majd mindenhol ennyit kapott a fidesz. A lényeg, hogy én állami alkalmazottként diplomával 270 nettót keresve nehezen élek meg, igazn van egy 100 ezres lakáshitelem 37 évesen. De inkább a saját lakás, mint a főbérlőt tömjem. De ma is vagy szinte bármikor rámegyek az M1re (nem szeretem), akkor dől onnan a jólét, hogy mindenki jól keres, jön ilyen-olyan nyugdíjprémium, meg szeressük egymást orrba szájba. Az sehol sincs ott, hogy 1000 ft egy liter kenyér, vagy egy konzerv, ami tavaly 590 volt, most 910 ft és hadd ne soroljam a margarint, tejtermékeket, stb. De ha valaki egy fideszes facebook oldalra kiír egy kommentet, hogy ápolóként, tanárként, szoc munkásként, önkormányzati dolgozóként vagy egyszerű rendőrként a nettó 210-250 ezréből hogy éljen meg normálisan, akkor 20 an a nyakának esnek véres késsel, hogy hol van a hazaszeretet, az empátia, a kötelesség/hivatástudat, meg mit akar maga, én nyugdíjasként 130 ezrerből kényelmesen élek, jut mindnre, akkor magának nettó 210 ből hogy hogy nem jut? Magával van a baj, nema rendszerrel ls nem a bérekkel. Ezek fényevők lehetnek, vagy tényleg működik az, hogy bemegy a boltba és kap mindent nulla forintért (tudom, hogy nem, de már-már annyira meggyőzően hirdetik ezt a fideszesek, hogy szinte elhiszem, hogy megy ez így is).
2022. aug. 20. 14:27
 1/8 A kérdező kommentje:
egy kiló (nem liter) kenyér
2022. aug. 20. 14:28
 2/8 anonim ***** válasza:
17%

"Ugye van 3 millió fidesz szavazó, zömében nyugdíjas. Ezt onnan tudom, hogy én és jópár ismerősöm szavazatszámláló volt kis településeken, ahol 80%-os a nyugdíjas arány és majd mindenhol ennyit kapott a fidesz."


:DDD tipkus balos utánanézés :DD

2022. aug. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
24%

tudod mit mondott a baloldal amikor 2007ben elkezdte kirugdosni a közszférából az embereket?


el lehet menni! itt lehet minket hagyni! tessék megélni a piacról!

2022. aug. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
3! Wow ez aztán a ferdítés!
2022. aug. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4%
ó igen? akkor lehet róla dalolni kánonban libbantkáim, hogy konkrétan milyen lehetőségek áltak a közszférából kirugdosott emberek előtt, különösen a nagykörúton kívül
2022. aug. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, azok a boltalkatrészek, akik ott dolgoznak, azok se keresnek 300-at.
2022. aug. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5! Miért ma milyen lehetöség ei vannak annak akit kirúgnak közszférából?
2022. aug. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

igazából munkaerő hiány van, de nem is ezen van a hangsúly, hanem, hogy jelenleg nem is rugdossák ki az 1 milliós munkanélküliségbe a közalkalmazottakat


és nehogy eszedbe jusson azt hazudni, hogy 2007ben jól lehetett ott keresni

2022. aug. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!