Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokan miért gondolják,hogy...

Sokan miért gondolják,hogy régen jobb volt az oktatás?

Figyelt kérdés

Én a 90-es évek végén,2000-es évek elején voltam általános iskolás.

Az akkori szinthez képest ma már jobb valamivel az oktatás.


A 90-es években a nyelveket (főleg angol,német) olyan tanárok oktatták, akik gyorstalpalóval átvedlettek orosz tanárból és olyan "színvonalasan" oktatták az angolt, németet, ahogy az oroszt oktatták.Manapság az általános és középiskolai nyelvoktatás jelentősen javult,mivel sok volt orosztanár kikopott.



A reál tárgyak terén, nekem matekból kellett plusz felkészítés,hogy sikerüljön erős alapokat elsajátítani, mivel az egyetemre az kell.

De, még így is nehezen ment az egyetemi matek.

De, akik műszaki képzésre mentek, ők is jártak még pluszban fizika tanárhoz.


De, ezen a téren most is ez a helyzet, szerintem.Matek, fizika, kémia oktatása problémás.



A probléma még mindig fennáll,hogy annyira nagy a különbség a felsőoktatás és a középszintű oktatás között,hogy átlagos képességi diáknak nehéz helytállnia.

Az egyetemi tanárok meg kész embereket akarnak, akiknek nem kell magyarázni, ők csak leakarják tudni az anyagot gyorsan.Nagyon nagy elvárások ezek.


2022. aug. 21. 09:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
21%
Mert akkoriba rend vót és nem vót ennyi gender libernyák
2022. aug. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Aki azt mondja, hogy régen jobb volt, az nem a 90es/2000es évekre gondol, hanem amikor a szüleid voltak iskolasak. A mai 50-60 éves korosztály még meg lett tanítva rendesen az alapokra és onnan tudtak építkezni. De most milyen ügyvédek vannak könyörgöm.. Mindenkit felvesznek a jogra (fizetősre) es el is végzik, ha nem 5 akkor 10 év alatt, és olyan hülyék, mint a segg.
2022. aug. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
57%
Mert aki a rendszerváltás előtt elvégzett 8 általánost az lényegesen többet tud mint egy ma végző diplomás.
2022. aug. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%

Régen volt szaktanár, most meg torna szakos tanár tanít fizikát :D

Már ahol egyáltalán van még tanár :D

2022. aug. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Fsms ***** válasza:
100%

1984-Ben érettségiztem. Akkor a tananyag sokkal racionálisabb volt. Nem volt sok felesleges tananyag mint most.

Természet tudományos tárgyak oktatása világszínvonalú volt. Ráadásul a gimiben egy nyelvet el lehetett vinni középfokig.

Akkor még sokat kellett olvasni és azon keresztül tanultunk, manapság a gyerekek többsége egy könyvet nem vesz a kezébe.

2022. aug. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
42%

És kuss vót az osztályba.

Vót tekintélye a tanárnak.

Manapság egy czigány kölyök a komplett putrijával szétveri a tanárt, ha az rámordul,régen bezzeg kardlappal megjavították a dologtalan csavargókat

2022. aug. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én 2006ban érettségiztem, mindenből 4-es vagy 5-ös voltam. De esküszöm, hogy érettsègi után egy fél évvel kb a 10%át tudtam a tanultaknak. Most felnőtt fejjel olvasok sokat pl történelem témában, mert nagyon cikinek érzem, hogy sok alap dolgot nem tudok. Pedig megtanították, meg is tanultam..
2022. aug. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Lazy Lover ***** válasza:
26%
Régen is egy rakás sz@r volt az oktatás nem véletlen hogy ennyi hülye van
2022. aug. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
42%
Régen jobb vót.
2022. aug. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
1994-ben kezdtem az általános iskolát. Akkoriban még volt tanár, a tanárnak volt tekintélye, a gyerek nem tehetett meg bármit az iskolában. Nem volt egy 1.-2.-os gyereknek napi 6-7 órája, sokkal kezésbé voltak a gyerekek leterhelve. Közel nem volt ennyi integrált iskola, amelyik gyerek gyengébb képességű volt, vagy fogyatékos volt, az ment kisegítő iskolába. És azért ennyi felesleges hülyeséget nem tanítottak, mint most. Szóval összességében jobb volt, mint most.
2022. aug. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!