Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Olyan szülőtől elvennéd a...

Olyan szülőtől elvennéd a gyerekét, aki ilyen eseményre elviszi a kicsit?


2022. aug. 24. 13:22
 51/91 anonim ***** válasza:
28%

#49

Legyen az ő szégyenük, hogy ezt a fantasztikus tudományterületet kiszolgáltatták ennek az elmbebajnak. Vannak még józan gondolkodású szakemberek is köztük, bár nem sok, sajnos.

2022. aug. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/91 A kérdező kommentje:

51: ő most arra gondol teljes pszichiátriai és pszichológiai szakma alatt, hogy kiadtak egy állásfoglalást, miszerit a homokosság nem betegség meg normális dolog, ha kisfiúként kislánynak hiszed magad.

A probléma az, hogy erről kiderült, hogy közel sem a teljes szakma állásfoglalása, és az sem ellenőrizhető vissza, hogy pontosna kik adták ki a nyilatkozatot (magyarul hamisítvány):

[link]

2022. aug. 25. 11:39
 53/91 anonim ***** válasza:
27%

#52

"miszerit a homokosság nem betegség meg normális dolog, ha kisfiúként kislánynak hiszed magad."

Én egyszerűen nem tudom elhinni, hogyan mondhat ilyet egy pszichológus. Ezek szerint ha én mangusztának hiszem magam, az teljesen normális dolog, nincs ezzel semmi baj.

2022. aug. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/91 A kérdező kommentje:
Azért mondják (azok a kevesek, akik mondják), mert a politikai lobbi erre kényszeríti őket. Nem akarják a homofób jelzőt, nem akarnak a szakmai karrierjükben ellehetetlenülni, ezért behódolnak ennek a beteges lobbinak. Nyugaton ez sokkal durvább mértékben tombol, mint itthon.
2022. aug. 25. 12:04
 55/91 anonim ***** válasza:
31%
Pontosan!
2022. aug. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/91 anonim ***** válasza:
71%

#49 Bagdy nem pszichiáter, hanem klinikai szakpszichológus. Még csak nem is gyerekpszichológus. Olyan, mintha tüdőgyulladásról kérdeznél egy bőrgyógyászt. És nem ő a legismerrtebb, csupán egy a nagyobb nevek közül.

És azért van a szakma TÚLNYOMÓ TÖBBSÉGE ezen az állásponton, mert a kutatások, és tesztek ezt bizonyítják. Ha hiteles kutatások bizonyítanák az ellenkezőjét, akkor megváltozna a hivatalos szakmai álláspont. De nincsenek ilyenek. Aki szakmailag megalapozott, kutatásetikailag tiszta kísérleteket, és kutatásokat végez, és a "mainstrem"-től eltérő eredményeket kap, akkor azt a szakemberek is elfogadják. Csak nem sikerül a tudományos elveknek megfelelni az ilyen ellentmondó kutatásoknak. Ha meg ennyire nagyot tévet a szakma nagy része, akkor magán kuatólaborok miért nem végeznek (a hiatalos kutatásetikai kereteknek megfelelő, tudományos elveknek szintén megfelelő) hiteles, reprezentatív kutatást, ami az ő szavukat bizonyítaná? Miért?

2022. aug. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/91 anonim ***** válasza:
39%

#56

A klinikai szakpszichológus nem ért a gyermekpszichológiához? Mesélj még :D

"És nem ő a legismerrtebb"

Szerintem meg ő a legismertebb.

"És azért van a szakma TÚLNYOMÓ TÖBBSÉGE ezen az állásponton, mert a kutatások, és tesztek ezt bizonyítják."

Nem láttál még olyat, hogy a tudományt befolyásolja a politika?

2022. aug. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/91 anonim ***** válasza:
76%

“ A klinikai szakpszichológus nem ért a gyermekpszichológiához? ”

Mondom. Olyan, mintha tüdőgyulladással mennél bőrgyógyászhoz. Valószínűleg ő is ismeri a folyamatokat, de azért nyugodtabb lennék, ha nem bőrgyógyász írna fel rá gyógyszert. Lehet attól még a maga területén az a bőrgyógyász a valaha élt legnagyobb szaktekintély, de attól még nem a tüdőgyulladás lesz a szakterülete, és a tüdőgyulladásról alkotott véleménye nem lesz különb más orvosétól 🤷🏻‍♀️


“Szerintem meg ő a legismertebb.”

Szerintem meg nem. Na ilyenkor mi van?


“ Nem láttál még olyat, hogy a tudományt befolyásolja a politika?”

Ezért írtam, hogy akkor független kutatóintézetek végezzenek ilyen kutatásokat, a megfelelő kutatásetikai, és tudományos feltételeket tiszteletben tartva. Ha valid, reprezentatív, és ismételhető eredményeik lesznek, az majd ér valamit. Amég viszont nincs semmi bizonyíték, addig sajnos nem sokat ér a hőbörgés.

2022. aug. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/91 anonim ***** válasza:

"Mondom. Olyan, mintha tüdőgyulladással mennél bőrgyógyászhoz."

Nem olyan. A klinikai szakpszichológiának egyik ágazata a gyermekpszichológia.

"Szerintem meg nem. Na ilyenkor mi van?"

Továbbra is csütörtök.

"Ezért írtam, hogy akkor független kutatóintézetek végezzenek ilyen kutatásokat"

És hogyan állapítod meg, hogy egy intézet független vagy sem?

2022. aug. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/91 anonim ***** válasza:
76%

“ Nem olyan. A klinikai szakpszichológiának egyik ágazata a gyermekpszichológia.”

Nem. A tananyag részét képzi, mint az orvosi gyakorlatban is, a más területek alap szintű ismerete. Aki klinikai szakpszichológus nem feltétlenül gyermek klinikai szakpszichológus. És Bagdy nem az.


“ És hogyan állapítod meg, hogy egy intézet független vagy sem?”

Ahogyan te is megállapítod, hogy a “politika befolyásolja a tudományt”. Pont ugyanúgy.

2022. aug. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!