Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Infláció mekkora? Hogy van...

Infláció mekkora? Hogy van ez, hogy a legfontosabb árucikk a KENYÉR ( amit majdnem mindenki vesz) 2019-ben 270 ft volt, most 670 ft?

Figyelt kérdés

Akárhogy is számolom ez majdnem 150%-os infláció!


Lehet, hogy a repülőjegyek csak kevéssel emelkedtek vagy más, de az nem létszükséglet!


2022. aug. 29. 14:19
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
670? 800
2022. aug. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 Fsms ***** válasza:
100%

Kosarat néznek, amiben sok termek szolgáltatás benne van. Persze a Fidesz megtalálta a mutyizásra itt a kiskaput, mivel a kosár része a lottó szelvény is pl, aminek az ára már évek óta nem nőtt, illetve a lakhatást is nagyon alacsony összeggel veszik figyelembe.

Ha csak az élelmiszereket néznek, könnyen meglenne a 40%.

2022. aug. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Nincs megállás, mérésünk szerint most már 34 százalék feletti az élelmiszer-infláció

[link]

2022. aug. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
21%

Egyfelől, az infláció egy éves mérőszám, szóval ha azt mondják x% az infláció, akkor nem 2019-hez viszonyítanak hanem 2021-hez. Másfelől a fogyasztói kosár sok mindent tartalmaz, a kenyértől a befagyasztott benzináron keresztül a fénykardig.

Igen, az élelmiszerek drágulása jóval az átlagos infláció felett van. De ettől még nem az inflációval mint mérőszámmal van a probléma, hanem az azt értelmezni nem tudó emberrel.

2022. aug. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

2.

"

Ha csak az élelmiszereket néznek, könnyen meglenne a 40%"


Igen de az éves 3 évre az is 120%. azért irtam 2019-et,mert onnantól lódultak meg a felesleges korona lezárásokkal kezdve a dolgok!

2022. aug. 29. 14:31
 6/29 A kérdező kommentje:

1


"670? 800"


Igen ez a valós sajnos Én a hivatalosan bevallottat irtam. Úgy több lesz mint 150%

2022. aug. 29. 14:33
 7/29 anonim ***** válasza:
12%

"a KENYÉR ( amit majdnem mindenki vesz)"


Huh? Nincsen egyetlen olyan, negyven év alatti ismerősöm, rokonom sem, aki kenyeret vásárolna.


Ami azt illeti, a kenyér ára a legkevésbé sem érdekel, egészségtelen vacak, akinek ez kell, felőlem fizesse is meg az árát, ahogy pl. a cigiét is.


A repülőjegyek árának növekedése annál inkább aggasztó, hiszen ki kell pihenni időnként a fáradalmakat, ennek egyik lehetséges módja a külföldi utazás.

2022. aug. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
74%
Ja értem, tehát a fideszesek szerint a kenyér valójában nem is fontos és aki veszi az ostoba 🤣🤣. Fu bakker, én már erre tényleg nem tudok mit mondani.
2022. aug. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 Lazy Lover ***** válasza:
20%
Jó az 1200 1300 nak a 10 % infláció az egy hazugság
2022. aug. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
17%

#8 Ha az én válaszomra utaltál (#7 vagyok), kérlek, mutass rá a hozzászólásom azon pontjára, ahol közvetve vagy közvetlenül kifejezésre juttatom, hogy fideszes vagyok.


Szerencsédre most nem érettségin vagyunk - aki ott ilyen szintű tévedésekbe esik, az az elégségest is legfeljebb az esszénél és a szóbelin jólelkűen osztályozó Éva néninek köszönheti.


A kenyér önmagában nem fontos élelmiszer. Ez tény. Jómagam 5, mások 2, 10 vagy épp 20 éve élnek nélküle és köszönjük szépen, megvagyunk - egészségesebben, fittebben, mint a kenyérfogyasztók nagyja.


Ettől függetlenül az élelmiszerinfláció valóban elkeserítő, de ha nem haragszol, nem az élelmiszeripar egyik mocska miatt fogunk konnyeket hullajtani. Ez pont az a szint, amikor valaki a kétezer forintos cigi miatt panaszkodik.

2022. aug. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!