Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek komolyan kell...

Szerintetek komolyan kell venni az orosz nyelv tanítasat, annak elsajatítasat?

Figyelt kérdés
A napokban egy munkatarsam külföldön egy műszaki konferencian vett reszt.Beszelgetes közben az egyik nemet hallgató a következőt mondta neki:3-5 ev alatt tanulj meg oroszul,mert a műszaki-gazdasagi eletben erre a nyelvre lesz a legnagyobb szügseg!Mennyire lehet komolyan venni ezt a tanacsot?!
2010. szept. 24. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon. Az angol és az orosz műszaki területen két fontos nyelv, bár a német is az.
2010. szept. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 hollófernyiges ***** válasza:
100%
A villanyt, a gázt és az olajat keletről vesszük, és a MOLnak is Oroszországban van a legfontosabb külföldi kitermelési része, szóval ha ezen a területen akarsz mérnökösködni akkor elég hasznos. És a németnél szerintem talán még könnyebb is :)
2010. szept. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én is sokat gondolkodtam ezen,mert egyre többet beszelnek estleges szüksegessegeről.A nemetet,angolt szerencsere beszelem.
2010. szept. 24. 22:19
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen!

A nyelvtanuláshoz ha van érzéked, nagyon könnyen fogod tanulni.


A Jeniszejen túli területek alig vannak feltárva és ott rengeteg energia hordozó van. Ha ezen a területen akarsz elhelyezkedni, nyelvismerettel könnyebb lesz.


Egyébként évekkel ezelőtt a Föld két vezető hatalmának államában angolul és oroszul beszéltek (esetleg még szóba jöhet a japáni is).

2010. szept. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes komolyan venned az orosz nyelv tanulását.

Az orosz felvevő piac is olyan hatalmas, hogy ma még csak töredékeiben ismertek - szerintem - a magyarok előtt az ottani lehetőségek.

2010. szept. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszokat,hasznosak voltak szamomra!
2010. szept. 25. 06:19
 7/7 anonim ***** válasza:
54%

Minden civilizált országban beszélnek angolul!

Véleményem szerint jobban jársz, ha ezt fejleszted a tetőfokára és nem az oroszt kezded el tanulni!

2010. szept. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!