Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen az orosz nyelv?

Milyen az orosz nyelv?

Figyelt kérdés
Egyetemen lehet, majd oroszt tanulnék, ha lehetőségem lesz rá. Gondolatokat, véleményeket szeretnék kérni oroszosoktól. Szeretitek-e, és miért, nehéznek tartjátok-e, s ha igen, mihez képest? Jaj, és egy konkrét dolog, amire kíváncsi vagyok: némethez képest mennyire nehéz/bonyolult nyelv? Előre is köszönöm a válaszokat :
2011. aug. 8. 12:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Szia. Én általánosban tanultam oroszt, aztán középsuliban jött a német és az angol. Így az orosz elveszett a süllyesztőben. :) Német és az angol után újra elővettem az oroszt (felnőtt fejjel). Most azért vettem elő, mert újra elkezdett érdekelni. Mivel tanultam, igaz régen, de sok minden visszajött, inkább csak az alapok, de én nagyon élvezem, hogy el tudom olvasni a cirill betűket (újra). :) Szóval ilyen szempontból élvezem, szeretem is. De igaz, hogy nem időre kell, nem a diplomához kell stb. Szóval ez számomra egyfajta kikapcsolódás. (Más az, ha "kényszerből" tanulsz valamit.)

Nyelvszakosként pedig csak azt mondhatom, hogy minden nyelvnek meg van a maga szépsége, és meg vannak a maga nehézségei. Ezt nem lehet kikerülni, ugyanis mindegyiket TANULNI kell! :) Hogy ezt könyvből, tanárral, iskolában vagy külföldön teszed, az mindegy. A tanulást nem tudod elkerülni. Persze számít, az előbb felsoroltak "minősége", hiszen egy silány könyvből vagy egy unszimpatikus tanárral tanulni nehezebb és kínlódássá válhat az egész.

Azonban ha valami érdekel és olyan csoportba kerülsz az egyetemen, akikkel jó a közösség, még a nehezebb dolgokon is átlendíthet (pl. ha segítetek egymásnak, együtt tanultok stb.) Ha viszont valaki NEM szorgalmas, csak várja a "sült galambot", és nyafog, hogy nehéz, az mindegy milyen nyelv tanulásába is kezd bele, az sokra nem halad vele...

Vannak nehezebb nyelvek is, pl: japán, kínai, de ezeket amiatt nevezzük "nehezebbnek", mert eltér a mi nyelvünktől, nincs mihez "kötni" az eddigi ismereteinket. Mégis vannak, akik ezeket a nyelveket választják mert érdekli őket és nem félnek a kihívásoktól. :)

Még egy: így a német után pedig az orosz "más". :) Nem igazán hasonlítanám össze a kettőt. Bár én még az alapokat tanulom újra, az biztos, hogy az orosz is "szeret" ragozni! :) :)

Jó tanulást és sok sikert hozzá!

2011. aug. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Üdv! Köszönöm szépen válaszodat :)

Nos azt elfelejtettem megemlíteni, hogy nem a hasamra ütöttem, és úgy választottam az oroszt, hanem mert nagyon tetszik a nyelv :) A némettel nekem bizony voltak gondjaim, de több, mint valószínű, hogy ugyanaz történt, amit Te leírtál. Nem tetszett maga a nyelv, így természetesen nem is volt motiváció. Az orosznál már megvan a kezdeti szimpátia is - lehet, hogy ezért a nyelv menne is :)

Ment a zöld kéz, köszi még egyszer, és várom a többiek véleményét is ;)

2011. aug. 8. 12:56
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én tanultam németet, angolt, és aztán "kedvtelésből" tanulni kezdtem az oroszt. Én szerettem, és főleg azért érzem hasznosnak, mert pl szlovák, horvát stb környező országok nyelveiből sokat megértek, mert sok minden nagyon hasonló. De én is imádom, csak sajnos kevés időm jut rá.
2011. aug. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó és nagyon élvezetes. :-)

Szerintem könnyebb a németnél, eltekintve az idegen ábécétől, de azt hamar megszokod. Pl. nem kell egyenként megtanulni a főnevek nemét, csak kevés szónál, egyszerűbbek a mondatok és szabadabb a szórend. Éppen a napokban kezdtem felfrissíteni a negyedszázada elhanyagolt orosztudásomat, és csak ámulok és bámulok, hogy dől vissza minden, és kapásból elolvastam egy könyvben másfél oldalt szótár nélkül. Ne hagyd ki! (Na meg persze a németet se, mert az is nagyon szórakoztató.)

2011. aug. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
A németnél egyszerűbb.
2011. aug. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Üdv! Köszönöm szépen válaszaitokat :)

Körbekérdeztem, és több ismerősöm is ajánlotta az oroszt, jó döntésnek tartják ők is. Igaz, a ragozásra ők is figyelmeztettek, de tekintve, mennyire tetszik a nyelv, jobban fogom élvezni a tanulását, mint a német esetében :) Nos, remélhetőleg majd indít orosz képzést az egyetem... :)

2011. aug. 9. 11:11
 7/13 anonim ***** válasza:

Én általánosban tanultam. Most megyek gimiben 0. angolra, és így az oroszt vagy tanulom szakkör szinten, és előlröl kezdek mindent, vagy abbahagyom. NEm vagyok újratnulni azt amit 4 év alatt megtanultam.

Én nagyon szeretem azt a nyelvet. Szerintem könnyű, hasonlít a magyarhoz egy picit, a betűk írását nem nehéz annyira megtanulni, bár az olvasással vannak gondok, hisz ott az a csomó "jeri" stb. De én nagyon szeretem :D Kár, hogy abba kell hagynom. :(

2011. aug. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én orosz-német szakos vagyok, szóval van rálátásom mindkét nyelvre.


Némethez viszonyítva az orosz nekem nehezebb volt, de valószínűleg az én véleményem nem mérvadó ebben a kérdésben. Mivel németet elsőtől tanultam és ezért nekem a német nyelvtan a leglogikusabb és leginkább magától értetődő. Nagyon sokáig nem tudtam megszokni, hogy nincs kötött szórend és mindig a német szórendet (egyenes, fordított, Nebensatz) használtam. És hiába mondogatta a tanárom, hogy inkább mondjam olyan sorrendbe, mint ahogy az a magyarban van, nekem egyszerűen annyira berögzült a német hogy csak nagy küszködéssel sikerült felhagynom a német nyelvtan alkalmazásával az oroszban.


Én nagyon szeretem az oroszt, engem mindig magával ragadott a hangzása.

Ha elkezdesz tanulni, akkor nagyon figyelj már az elejétől a kiejtésre. Nagyon sok csoporttársam van az egyetemen, akik az egyetem előtt nem tanultak oroszt és hiába ismerik a betűket, mégis nagyon nehezen megy nekik a kiejtés. És ezzel az egész dallamossága elvész. Nem azt mondom, hogy nekem nincs akcentusom, de én szerencsés voltam, mert amikor alsó tagozatos voltam megtanultam írni és olvasni egy anyanyelvi ismerős segítségével. Később abbahagytam és csak sok év múltán kezdtem újra az egészet, de mégis megmaradt az hogy ki tudom mondani normálisan pl. a 'х' és 'ы' betűket. És csak most kezdem magamon észrevenni, hogy a lány mássalhangzók is kezdenek olyanok lenni, mint amilyennek lenniük kell.


Nyelvtani szempontból nem egy vészes nyelv.

-A főneveknek van 3 neme, de ez nem okoz nehézséget. A főneveket ragozni kell, 6 eset és két szám van.

-3 igeidő van és ezek is egyszerűek. Az igéknek van folyamatos és befejezett alakja, ez nehéz. A külföldieknek ez okoz leginkább nehézségeket.

-A mellékneveket is ragozni kell, mint a főneveket. Van teljes és rövid alakú melléknév ennek használata attól függ, hogy a mondatban milyen szerepet tölt be a melléknév.

-A számneveket is ragozni kell.


Más nem igazán jut eszembe most így hirtelen, de ha van kérdésed, akkor nagyon szívesen válaszolok, ha tudok.

2011. aug. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
bocsánat a lány magánhangzók alatt a lágyakat értem -.-"
2011. aug. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:37


De miért kell abbahagynod? Ha csak egy kicsi szabadidőd is van, akkor azt fordítsd az orosz szinten tartására :) Azért is, mert szereted, és azért is, mert hasznos lehet még a jövőben :)


A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:09


Köszönöm a leírásodat, de a ragozásos rendszer nem olyan nehéz? Mert én amikor németet tanultam vért izzadtam, amikor egyenként kellett megtanulni a szavak nemét, aztán az eseteket, mikor hogy kéne ragozni, és miért...hiába volt remek tanárom, ez egyszerűen nem ment nekem.

2011. aug. 9. 18:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!