Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a baj az egyházi iskolákkal?

Mi a baj az egyházi iskolákkal?

Figyelt kérdés
Tulajdonképpen az átlaghoz képest színvonalasabbak, ahová főleg középsztálybeli családok gyerekei járnak és nagy arányban tanulnak tovább a felsőoktatásban is. Szóval az oktatást még magasabb szinten is biztosítják az állami iskolákhoz képest és emellett erkölcsi értékeket is közvetítenek. Ez így nagyon jó kombináció, miért kell ezt ellenezni?

2022. aug. 31. 09:46
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%
A létükkel semmi. Nekem az a bajom, hogy egy gyerek után kétszer akkora normatíva jár az államtól, mint egy állami iskolákban. Miért kell az állami iskolákat lezülleszteni és minden jótanulót egyházi iskolába terelni?
2022. aug. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
82%

Mégis miből gondolod, hogy "az oktatást még magasabb szinten is biztosítják", meg hogy a középsztály gyerekei járnak csak oda? Én is egyháziba jártam általánosba, tapasztalataim szerint annyiban különbözött az államitól, hogy volt hittan óránk, bizonyos napokon kötelező mise, reggeli áhitat, meg elég nevetséges momentumok. pl. Volt hogy egyszer (kémiaórán) a hangos bemondóba elkezdett nótázni a pap, majd bement az osztálytermekbe (órán!) körbe tömjénezni az egész épületett. Ha valami nevetséges, akkor ez az.

"Erkölcsi érték", ide vagy oda, ugyan úgy televolt a suli zülött gyerekekel (verekedés, piázás, cigizés, tetkó 13 évesen, ribis kinézet stb.). De nem baj, nagyobb probléma volt az hogy én miért járok feketébe, emiatt meg is kaptam a "sátánista" jelzőt (igaz gyerekektől).

Tehát a lényeg, hogy az egyházi semmivel nem jobb az államinál, az küldje egyháziba a gyerekét aki valásos.

2022. aug. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
96%

"Sehol nincs kötelező gyónás!"

Elhiszem, pár éve még több helyen is biztosan volt. Hányszor írjam még le?

2022. aug. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
87%

Az a probléma, hogy egyrészt hatalmas a képmutatás meg a rokoni/ismerősi/protekciós rendszer, másrészt csak az egyház miatt sokszor jelentősen több támogatást kapnak a többi normális iskoláknál. Ismerek olyan esetet itt a városban (megyeszékhely), ahol az egyházi suli már a 4. elektromos táblára kapott a kormánytól támogatást míg a helyi gimnáziumban nem hogy 1 ilyen tábla sincs, de még az ablakok kicserélésére sem kaptak pénzt. Az egyházi suliban minden vadonatúj, a többinek meg nélkülözni kell.

Emellett az egyházi sulikban a protekció meg a haveri-rendszer miatt sokszor csapnivalóan rossz tanárok vannak. Az álszenteskedés meg hab a tortán.

2022. aug. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
84%
13: talán valami konkrétumot is írhatnál, hogy hol volt ez a "pár hely".
2022. aug. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
19%

14: Ja persze... csapnivaló...


És tök véletlenül vannak az egyetemi felvételi rangsorlisták top-ján pl. a Pannonhalmi Bencés, vagy a Piaristák....


LOL

2022. aug. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
81%

15: Amiről biztosan tudok:

Ward Mária általános iskola és gimnázium.

Szent Imre katolikus gimnázium.


Az lehet, hogy nem volt "hivatalosan" kötelező, azt nem tudom, de hogy a diáknak el kellett mennie (ha katolikus, természetesen) az iskolalelkészhez gyónni, arról tudok.

2022. aug. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
87%

17: itt buktad a kamut!


MIndhárom gyerekem a Ciszterci Szt. Imrébe járt, és NEM VOLT kötelező gyónás.

2022. aug. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
90%
És egy időne jártak az én ismerősöm gyerekeivel? :) Mikor is? Biztos, hogy az előtt vagy után sem volt, hogy az ön gyermekei oda jártak? Mi a véleménye arról, hogy ne ítélj, hogy ne ítéltess? :) (Ha már hazugsággal vádol :) )
2022. aug. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
78%

19: kb. tizenkét évnyi időről beszélünk....


És tanít ott ismerősöm most is. NINCS kötelező gyónás.

2022. aug. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!