Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a baj az egyházi iskolákkal?

Mi a baj az egyházi iskolákkal?

Figyelt kérdés
Tulajdonképpen az átlaghoz képest színvonalasabbak, ahová főleg középsztálybeli családok gyerekei járnak és nagy arányban tanulnak tovább a felsőoktatásban is. Szóval az oktatást még magasabb szinten is biztosítják az állami iskolákhoz képest és emellett erkölcsi értékeket is közvetítenek. Ez így nagyon jó kombináció, miért kell ezt ellenezni?

2022. aug. 31. 09:46
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
31%
Nincs ezzel baj,a szivárványos libbantok szoktak néha sírni.
2022. aug. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
95%

Katolikus vagyok, méghozzá hitét aktívan megélő, rendszeres templomba járó.

Egyrészt, nagyon gyakran nem érdemei és képességei alapján kerül valaki be egy ilyen iskolába, inkább háttér. Senki sem fog Erdő Péter bíboros rokonára nemet mondani, akkor sem, ha csapnivaló tanár.

Másrészt, nagyon sokszor álszentek és képmutatók. A kötelező gyónás már-már szentségtörés közeli dolog, a kötelező liturgia (sokszor unalmas beszéddel) egy életre elriaszthatja a gyereket az önálló liturgikus élettől.

Nem az erkölcsös, keresztény nevelés a baj, hanem annak hiánya. Sokszor világi iskolákban jobban érvényesül Krisztus lelkisége, mint az egyháziakban.

2022. aug. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
89%
NINCS kötelező gyónás!!!
2022. aug. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
81%
Lehet, hogy már nincs. Pár éve még biztosan tudom, hogy volt, nem egy helyen.
2022. aug. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
93%
Ahány ismerősöm egyházi suliba járt, mind elkallódott vagy elfordult a vallástól. :D
2022. aug. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
29%

Na megint egy "csak az létezik, amit én látok" példa. 5.


:-D


Nekem meg az összes ismerősöm nívós, egyetemi diplomával rendelkező, vezetői munkakörben dolgozó ember, akik egyháziban végeztek.


No?

2022. aug. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

#5

Na megint probléma van az értőolvasással! :D

Tessék megrágom neked:

Nem vontam le következtetéseket, de ez az élettapasztalatom.

Amúgy támogatnám a vallási intézményeket, ha nem ez is uram-bátyám módon lenne kivitelezve.

2022. aug. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem az, hogy "létezik valami, amit láttam, vagy legalábbis létezett akkor", az nem ugyanaz, mint ha "csak az létezik". Nyilván a kötelező gyónás akkor rossz, ha van. Xanax.
2022. aug. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
66%
#6 amúgy, de mindegy is. :D
2022. aug. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Sehol nincs kötelező gyónás!

Még a heti 1 mise is csak akkor, ha órarendben van.


De a mi sulinkban voltak eleve olyanok is, akik nem gyakorló katolikusok voltak. Tehát szóba sem jött a gyónás...

Az nem is órarendi dolog.

2022. aug. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!