Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok, hogy a távhős...

Mit szóltok, hogy a távhős lakásoknál is emelik a díjat?

Figyelt kérdés
Mai hír: [link]

#távhő #rezsicsökkentés #megvédjükarezsit
2022. szept. 3. 14:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
84%
Semmit.Várható volt.
2022. szept. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%

Még a napelemeket is;


[link]

2022. szept. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
76%
Pedig az sem volt olcsó.
2022. szept. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
86%

Várjuk ki, majd ha tudjuk hogy mennyivel és kinek lesz megemelve akkor lehet szörnyülködni.

Ugyanakkor ahogy az áram ára is csak duplájára ment fel ami még mindig bagó az átlag EU-s árakhoz képest, úgy ha a távhőt is ennyivel emelnék az se tudom mennyire lenne vészes a legtöbb család számára.


ma 14:05

Szövegértelmezés megy? Nem a napelemeket adóztatják hanem azt hogy nem egyéni fogyasztók.

Arról nem is beszélve, hogy ha napelemek mellett ők átlagban 14 ezer forintot fogyasztottak akkor nem tudom mégis mit csinálhattak, mert az lakásonként 350 kWh áram plusz a napelem termelés fölött. De ha a 14 ezret meg a 750 ezres beruházást ki bírták fizetni akkor én 30 ezres áramért se nagyon félteném őket, főleg hogy ebben valószínűleg a melegvizük is benne van.


ma 14:06

Mennyi lenne neked az olcsó?

2022. szept. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
78%

Ez valóban várható volt. Csak azért nem jelentették be még pár hónapja, hogy nehogy nagyobb tüntetés legyen belőle. Ezért kell fokozatosan, szeletenként adagolni a megszorításokat, hogy egyszerre csak egy szeletnyi réteget érintsen, ők meg ne legyenek elegen ahhoz, hogy komolyan tüntessenek.

A magyarok nem tudnak összetartani, így ez egy gyenge pontjuk, hogy az egyáltalán nem fáj a magyarnak ha a szomszéd lova megdöglik sőt még örül is neki, de ha a saját lova döglik meg akkor meg ugyanezt kapja vissza a szomszédtól is, telibe szarják és röhögnek rajta.

Ezért lehet megcsinálni velünk bármit, ezért leszünk örökké szegény és szar ország. Én már elköltöztem onnan, a döntés mindenkinek a sajátja.

2022. szept. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 Pikk Ász ***** válasza:
34%
Örülök neki.
2022. szept. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
87%

#4:

"Szövegértelmezés megy? Nem a napelemeket adóztatják hanem azt hogy nem egyéni fogyasztók."


Az ország tele van lapostetős panelházakkal, amik alkalmasak szolár kapacitások kiépítésére. Miért nincs arra lehetőség/miért nem megfelelő a jogi környezet hogy a társasház lakóit kisfogyasztóként kezeljék ebben az esetben?


Az ország/képviselőink/a rendszer van értünk nem mi ezekért. Miért van olyan opció/hiba a rendszerben ami szándékosan az itt élőket szopatja? :D

Miért vannak ezt lehetővé tévő törvényeink?

2022. szept. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
86%
A távhőt is előállítják valamivel ...
2022. szept. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
98%

Ép eszű ember eleve tudta már akkor is (amikor belengették a rezsicsökkentés csökkentést), hogy nem marad ki a távhő sem. Szerintetek mivel fűtenek a tömbfűtőműben, tehénszarral?

(Bár én már egyszer, amikor terítékre került ez a rezsi téma, feltettem itt a kérdést, akkor mindenki hülyének nézett, mondván, hogy azt maradék hővel fűtik. Ja, Százhalombattán, meg ahol van erőmű, de máshol nem.)

2022. szept. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
35%

Vicces cikk. Konkrétan senki nem mondott semmit ezzel a távfűtéssel kapcsolatban, csak egy "iparági szakértő" szerint "megszűnHET" a rezsicsökkentés a távfűtésen.


Az egyetlen valódi, fideszes nyilatkozat a cikkben az, hogy a Gulyás Gergely azt mondja, hogy nem fog.

2022. szept. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!