Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért degradálják egyes...

Miért degradálják egyes felettébb bölcs delikvensek a tanárok mellett kiálló diákokat? Az ilyen emberek mire gondolnak?

Figyelt kérdés

Nézem a kommentszekciókat és hányni tudnék a sok primitív szerencsétlentől, aki ezeket a diákokat szidja, hogy csak lógnak, meg ilyenek. Miért olyan hihetetlen, hogy a diákokat érdekli a normális oktatás, ami az ő szájbatekert jövőjüknek az alapja?

Nagyon örülnék(bár már végeztem a gimnáziummal), ha a tanári pálya minimum annyira népszerűvé lenne téve, hogy ne a szr és a semmi között lehessen választania még egy jóhírű iskolának is. Nekem voltak semmit nem érő tanáraim és pont miattuk támogatom a béremelés kezdeményezését, mert az valamiféle versenyhelyzetet okozna, és akkor lennének életképesebb jelentkezők is. Érettségi évében angolból annyi volt az órám, hogy feladatlap+javítsd magadnak megoldókulcsból, magyarázat nélkül. Volt egy olyan volt tanárom, akit úgy vettek vissza a suliba, hogy amikor ott tanított mindenki panaszkodott rá, a kollégáival is nyíltan bunó volt, az összes létező platformon lejáratta a sulit, ráadásul viszonya volt egy végzőssel. Csak hogy a számomra legemlékezetesebb problémás esetekről beszéljek.

Szerintem diákként az az érdeke az embernek, hogy az iskolában megkapja a megfelelő felkészítést minimum a továbbtanulásra. És ne az legyen, hogy utána súlyos tízezreket fizessen a szülő a magánórákra(már ha van lehetősége), mert a sulis tanár tojt bele az egészbe, de nem lehetett lecserélni, mert nemhogy jobb, de ugyanolyan jelentkező sincs a helyére. És számomra vérlázító, hogy az értelmes fiatalokat mindenféle lógós semmirekellő szintjére ledegradálják, csak mert minőségi oktatást akarnak, normális tanárokkal.


2022. szept. 8. 13:51
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
73%

Az a baj, hogy ebben az országban a nagy többség még mindig azt gondolja, hogy a tanárok fizetése egy szűk réteg problémája. Közben pedig nagyon súlyos gondokat vet fel, az egész ország jövőjét veszélyezteti.

Hogy mondjak pár példát.

A lányom gimnáziumba jár.

A biológiatanára kijelentette, hogy neki heti 36 órája van, szóval ő senkit nem hajlandó biológiából érettségire felkészíteni. Aki jelentkezni merészel, azt megbuktatja.

Fizika-kémia szakos tanár egy van az egész iskolában. Még ide sem jöttünk, már messziről hallottam hírét. Osztályátlag e két tantárgyból 2,00.

Beszéltem vele, kb. annyi volt, hogy elmagyarázta nekem, hogy tudja, hogy ő szemét módon osztályoz, de ő feddhetetlen, mert soha senkit nem fognak e helyére találni.

Akkor most gondoljuk végig. Ebből a gimnáziumból ilyen tanárokkal sem orvosnak, sem mérnöknek nem fog senki továbbtanulni.

Feltettem ezt a kérdést korábban ezen a fórumon, és mindenki teljesen természetesen azt válaszolta, igaza van a tanárnak, alul van fizetve, ha tovább akar tanulni a gyerekem hordjam magántanárhoz.

De most ez komoly?! És akinek nincs pénze magántanárra? Az belenyugszik, hogy az ő tudása kettes, és egy sima érettségivel elmegy a szalagra, betanított munkára, amikor eredetileg lehetett volna belőle mondjuk orvos?!

Ezek komoly, az egész ország jövőjét veszélyeztető problémák. Miért van mérnök és orvoshiány? Nem biztos, hogy a fiatalokkal van gond, hanem inkább az oktatási rendszerrel.

2022. dec. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

"És akinek nincs pénze magántanárra? Az belenyugszik, hogy az ő tudása kettes, és egy sima érettségivel elmegy a szalagra, betanított munkára, amikor eredetileg lehetett volna belőle mondjuk orvos?!"

Nem. Az tanul magától, amennyit tud, és ha első nekifutásra nem is, másodszorra még felvehetik orvosnak.

2022. dec. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!