Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Minden magyar állampolgárnak...

Minden magyar állampolgárnak jár a hatósági áras tüzifa?

Figyelt kérdés

mint az erzsébet utalvány, amit még ausztráliába is postázott az orbi-kormány, és onnan a magyarországi rokonoknak tukmálták az ottaniak? 🤣

Kettős állampolágároknak is?


Na nem mintha lenne is, mert mint a kormámy - Gulyás mondta: "Árplafont megállapítani, hatósági árat megállapítani akkor lehet, hogyha valaki megtermeli azt, amit el akar osztani. [...] Ha én megállapítok egy árplafont, és nem tudom megtermelni azt a terméket, nem tudom garantálni, hogy abból elegendő legyen, akkor abból hiány lesz. Az csak még nagyobb bajt okoz."



2022. szept. 9. 19:45
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Annyi fa/erdő nincs is az országban :D

Megint hülyére veszik ezt a birka népet :D

2022. szept. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Igazából a legnagyobb probléma ezzel, hogy az erdőgazdaságoknál lehet megvenni és rönkfa formájában. Szóval kellene fog valaki aki hazaviszi, és aki feldolgozza. Szerintem erre is üzletág fog épülni és valakik nagyon meggazdagodni, amikor télen az összevágott fát fogják árulni, amit valaki nevében vettek meg.
2022. szept. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
jómondod tezsó
2022. szept. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Igen, mindenkinek,de annyuan nem kapkodnak érte akiknek nincs lehetőségük.
2022. szept. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Ez is látszatintézkedés lesz. Felénk azt mondták eddig is, majd november végén érdeklődjünk. Addig tuti nem lesz fa. Az ország másik feléből talán tudnának komoly szállítási költséggel.
2022. szept. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5%

1-


""Megint hülyére veszik ezt a birka népet :D""



Egy hülye már van - az 1-es személyében!

2022. szept. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A kormányinfón elhangzottak szerint nem állampolgáronként, hanem háztartásonként jár befagyasztott áron legfeljebb 10 m³ tűzifa a fűtési idényre. (Azt is mondta Gulyás, hogy valószínűleg elkérik majd a lakcímkártyát.)

Egyelőre az állami erdőgazdaságoknál vezetik be, ott pedig hónapok óta olvasható, hogy a megnövekedett igények miatt a házhozszállítás szünetel, erdei-, vagy vasúti rakodókon vehető át a fa.

Rengetegen nem tudjuk igénybe venni, még faluhelyen sem. Persze, ha számítottunk volna rá, akkor az idős gázkazánt két éve nem kondenzációs gázkazánra cseréltük volna összesen 720 ezer forintért, hanem vegyestüzelésű kazánt telepíttetettünk volna; ennyi pénzből puffertárolóval, kéménnyel.

Olvastam olyan településekről, ahol állami pályázati segítséggel egy éve vezették be a gázt, még mindig fizetik a lakossági hozzájárulás részleteit, plusz, vették az új kazánokat, a kazánár sokszorosának megfelelő költségért beszereltetve. (Tapasztalatból tudom, nem a szerelők voltak drágák, hanem pl. a füstelvezető anyagok, engedélyeztetések.)

Nem olyan egyszerű az áttérés, a falunk iskolája is mutatja. Három éve, EU-s pénzből (ott vannak a táblák az épületeken, szép összegből) korszerűsítették az iskola és az orvosi rendelő fűtését, gázkazános fűtésre, a légszennyezettség csökkentésére. Feltétel volt, a levegőszennyező szilárdtüzelésű fűtésmódra visszatérés lehetőségének megszüntetése.

Egyébként, senkinek se legyenek illúziói, hogy a vegyestüzelésű kazánokban, aki tud, szükségből visszatérve, majd mindenki ársapkás fával; egyáltalán fával, netán szénnel fog fűteni, nem pedig akármivel. Ha igen, már az is finom illatú lesz frissen vágott fa esetén, de sokaknak az ársapkás is drága; pláne, ha magas a szállítási költség. Meg kérdés, lesz-e? Gulyás azt mondta, úgy tudja, a fűtési idény kezdetére lesz. (Csak mellesleg írom: szeptember 10. van, és a hatályos 157/2005. (VIII. 15.) Korm. rendelet szerint a „fűtési időszak: az év szeptember 15. napja és a következő év május 15. napja közötti időszak”.)

2022. szept. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én már két napja fűtök. Erdészetet hívtam, 10 köbméter alatt nem szállítja ki, így meg kéne vennem 10 köbmétert + szállítás (65e), szóval 365.000 forintot kellene most elővennem egy összegben, hogy kapjak 10 köbméter nedves, frissen vágott rönkfát. Nincs pénzem ..
2022. szept. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8/8 Örülhetsz, nekem azt mondták, ne álmodjak fáról.
2022. szept. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!