Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért félnek annyira sokan a...

Miért félnek annyira sokan a huxittól? 2003-ban is volt itt élet, sőt sok mindenben még jobb is, mint most.

Figyelt kérdés

Egyesek totál Mad Max-et, vagy legalábbis ilyen ukrán, szerb körülményeket vizualizálnak, hogy ilyen lenne Magyarország ha kilépnénk az EU-ból.


Én viszont úgy emlékszem, hogy 2003-ban, az EU-belépésünk előtt is kb. ugyanolyan volt az élet, mint most, sőt talán kicsit jobb, pl. nem ment ennyi ember külföldre dolgozni, itthon nem kezdte el még a Gyurcsány-Bajnai maffia tönkretenni a hazai munkahelyeket, meg felvetetni az emberekkel a svájci frank hitelt.


2003-ból ilyesmikre emlékszem:


-Nekünk meg több ismerősünknek is abban az évben lett szélessávú internete

-A Plus nevű diszkontok polcai roskadásig voltak jobbnál jobb német élelmiszerekkel

-Az iskolákat még nem terrorizálták cigánybandák, mindig volt normálisan fűtés, menza ebéd, napközi stb.

-Nem volt idegesítő, marxista polkorrektség



2022. szept. 10. 17:33
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
76%

"Ez soha nem a nép volt. Ez egy szélsőséges kisebbség volt."


Minden egyes forradalmat egy szélsőséges kisebbség kezd. A kérdés hogy a többiek, a "mainstream" nép közül van-e aki leállítja őket, vagy inkább tapsolnak nekik.


"Nem tudják az emberek egy jelentős része összerakni, hogy mi a kormány feladata és ezért minden, ami velük történik rossz, azt úgy veszik, hogy miattuk van és nem a kormány miatt, mivel mindenhonnan azt hallották, hogy jobban élünk."


Egy nagyvárosban ez tényleg így van. Pl. én még sose láttam azt a képviselőt aki elvileg engem képviselne a Parlamentben. Azt se tudom hogyan kereshetném fel a problémáimmal és utána hogyan számoltathatnám el hogy mindent megtett-e hogy képviseljen. Valójában a nagyvárosban a demokrácia csak egy humbug.. Van 2 sárdobáló csoport, akik látszólag a demagógiájukkal a nép egészét lefedik és 2 részre bontják, valóságban az emberek nagyrészét - pl. engem se - nem képvisel SENKI. Nyilván ha beállnék vmelyik táborba és migránsoznék/o1g-znék akkor képviselnének, de a valós problémáimmal nem képviselnek. Fordítva van, mi képviseljük őket...


Falun ez kicsit máshogy van, ott személyesen ismerik a polgármestert. Nem mondom h fellógatják hiszen a fél falu rokoni kapcsolatban áll, de legalább jobban elszámoltatják néha.


"Ha eleget lopnak, akkor lehet mindenkit külföldön tanítattni."


Ez így egy elég naiv gondolat. Van 135 képviselő, meg a családjuk, rokonságuk, legyen mondjuk 1000 fő. Vidéki polgármesterek, bp-i polgármesterek, nem is tudom, 1000 vagy még több? Van még a rengeteg megbízott, hivatal élére ültetett majom, nekik is rokonság stb. Van a távolabbi értelemben vett kör, vállalkozók, beszállítók, stb, egyéb csalók, nekik is rokonság. Talán kb 100.000 emberről beszélünk, a felső 1%-ról. Ez a rengeteg ember nem taníttathatja a gyerekét külföldön, ennyit egyszerűen nem tudnak ellopni.

Ha meg csak a piramis csúcsán csücsülő 25-50 ember taníttatja a gyerekét külföldön (egyébként kb ez történik) az nekik jó, de a s . ggnyalóik hamar elfordulnak tőlük ha kiderül hogy amit összemutyiztak 200 milliót az el is költhetik 5 év alatt mert a gyerek csak külföldre mehet tanulni, mert az országban egyetlen iskola se maradt.

2022. szept. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
76%

#21

"A kérdés hogy a többiek, a "mainstream" nép közül van-e aki leállítja őket, vagy inkább tapsolnak nekik."

Nem, a kérdés, hogy csatlakoznak-e, és nem, ahogy '56-ban sem csatlakozott a többség.

Akármilyen 'szomorú' is, '56-ban sem állt oda a többség. Ez is csak egy kisebbség volt.


"Egy nagyvárosban ez tényleg így van."

Ellenkezőleg. Nagyvárosban létezik egy értelmesebb réteg, aki ezt fel tudja fogni, hogy mi egy kormány feladata.

Nyilván a nagyvárosban is vannak, akik ezt nem értik, de falun kb. csak ez van.


" Azt se tudom hogyan kereshetném fel a problémáimmal"

Van elméletben fogadó óra.

Én tudom, hogy az én képviselőmnek van és én nagy városban élek.


"Falun ez kicsit máshogy van, ott személyesen ismerik a polgármestert."

Csak ott is az van, hogy nem tudják, hogy mi apolgármester feladata és mi nem.


" Ez a rengeteg ember nem taníttathatja a gyerekét külföldön, ennyit egyszerűen nem tudnak ellopni."

Nem, ez a naív hozzáállás, a hivatali dolgozókat már simán elég megvezetni.

Én személyesen ismerek embert, aki így dolgozik és meg lett vezetve.

2022. szept. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!