Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az uniós támogatások (harmada)...

Az uniós támogatások (harmada) elég lesz a tanárok fizetésének rendezéséhez, vagy azt még egy az egyben ellopja a NER?

Figyelt kérdés
2022. szept. 18. 12:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

#3

Vagy csak simán egy budapesti vagy megye székhelyen lévő elit gimnázium matek osztályának fizika tanári pozícióját másképp kellene beárazni, mint a borsodi zsákfalu 5-8-as tesi tanárét 🤷‍♂️. "Darázsfészek" ebbe belenyúlni, de a mostani kommunista oktatási rendszernél (ahol mindenki egyenlő) egy kapitalista rendszer szimulálása mérföldekkel jobb lenne, s a tanári karrier is fejlődhetne akár egy 200 000-es falusi pozíciótól egy 1 milliós elit gimnáziumi pozícióig. Mindenki erre azt mondja, hogy protekció meg igazságtalanság, hát a valódi versenyszféra is pont olyan 🤷‍♂️. S persze, egy ilyen szorongó népnek az a nyugalmi állapot, hogy senki nem méri be az értéküket, még az is félne tőle, aki vesztese a rendszernek, akit pedig a diákok is utálnak, na az, idegbajt kapna attól, ha nem fix fizetés lenne.

2022. szept. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"Egy tárgyat egy vén szipirtyó tanított, aki pikkelt rám még más tanárok szerint is. Érettségin eggyel rosszabb jegyet adott, mint amit elértem és ezt a képembe is mondta a mellette ülő többi tanár füle hallatára."


Azt hogy lehet? AZ érettségiknél tudtommal van lehetőség tovább vinni az ügyet, ha a tanár rosszul javított. Vagy ez olyan feladat volt, ahol a javítótanár dönti el, hogy mennyire jó a válasz?

2022. szept. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

12#


Lehet fellebbezni meg ilyenek, de nagyon macerás.Itt is kiütközik az oktatás kommunista attitűdje, "a diák csak ne fellebbezgessen".

2022. szept. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Az úniós támogatások nem a tanárok béremelésére lesz, hanem célzott támogatás, mindnek van már helye. Ezekből a támogatásokból lehet fejleszteni a gazdaságot, ami hatására nagyobb bevételre tesz szert az állam, abból lehet az állami alkalmazottak bérét emelni.
2022. szept. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Azt mégis hogy gondoljátok, hogy differenciálni kellene a tanárok bérét? Mert mondjuk egy elit iskolában lehet, hogy sorra nyerik pl a versenyeket egy tanár diákjai, míg lehet, hogy a borsodi faluban tanító tanár vért izzadhat, ezt sohasem fogja tudni felmutatni. Hallottatok már gyerek anyagról? Mert sok összetevője van ám a dolognak. Könnyebb sikereket felmutatni olyan környezetben, ahol adottak bizonyos lehetőségek és ezek a sikerek nem biztos, hogy több munkával járnak, mint mondjuk felzárkóztatni az elvárt szintre, vagy integrálni egy halom SNI-s, BTMN-es gyereket.

Hogy ki a jó, jobb, azt még az undorító portfolió írás által sem lehet megállapítani. Ismerek olyat, aki megírta 100%-ra, de a gyakorlatban egy nagy 0. Milyen módon lehet pl kiküszöbölni, hogy ne pofára menjen a differenciálás?

Vagy döntsenek az elégedett szülők? Ki az elégedett szülő, aki egyáltalán nem elfogult a saját gyerekével? Szóval?

2022. szept. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

#15

Hát, ha én egy rosszképességű IT csapat vezetője vagyok mondjuk, s vért izzadva is csak havi 400 000-at tudok keresni, akkor engem ki kárpótól azért, hogy zseniálisan irányítom a csapatot, s ilyen rossz alapanyagból is profitot termelek? Szerintem pont erről szól a kapitalizmus, hogy felállok, s elmegyek oda, ahol többet érek és ahol jönnek az eredmények 🤷‍♂️. Persze, dönthetek úgy, hogy a gyenge csapatot tanítom és fejlesztem, s vért izzadva a 400 000-ből 600 000-et csinálok, de úgy is dönthetek, hogy lelépek egy jobb ajánlathoz.

2022. szept. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!