Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Donáth Anna a kisgyereke után...

Shan-Yu kérdése:

Donáth Anna a kisgyereke után igénybe fogja venni a Fidesz által bevezetett családi adókedvezményeket?

Figyelt kérdés
Vagy inkább rendszerkritikus lázadó marad?
2022. okt. 3. 17:07
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
61%

Ami tény:

Párttársa, Fekete-Győr a saját gyerek után kapott családi pótlékot egy vidéki kissrác családjának adja, mert nem ért a támogatási rendszerrel egyet és mert a kissrácnak nagyobb szüksége van rá, mint az ő gyerekének.

2022. nov. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:
0%
Fekete-Győr nyilván azért teszi ezt és mutatja is meg a nyilvánosságnak, hogy szimpatizánsokat gyűjtsön, mert megélhetési politikus. Ha szivjóságból csinálná ,nem reklámozná.
2022. nov. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
75%

22-es: tévedsz.

Azért "reklámozza", hogy mások is így tegyenek. Sokan vannak, akik igazságtalannak tartják a támogatási rendszert és még meg is engedhetik maguknak, hogy lemondjanak a családi pótlékról.


Egyébként szerinted az a politikus, aki szimpatizánsokat gyűjt, az mind "megélhetési"?

Tudod a politikusok nagy részét valamikor megválasztják - márpedig ezt szimpatizánsok nélkül nem lehet.

Ha Orbán elmegy egy kolbésztöltő versenyre, vagy elmegy egy óvodába, akkor nem "szimpatizánsokat gyűjt"?

2022. nov. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
0%

"22-es: tévedsz."


Ez kizárólag a te szubjektiv álláspontod. Én egy megélhetési politikus gesztusaként értékelem, aki ezzel akarja növelni a népszerűségét, ami által hosszútávon sokkal több anyagi támogatást is kaphat,tehát megéri neki felajánlani.


Egy bizonyos kor után nem hiszi már el az ember, hogy egy politikus nagylelkűségből adakozik.

2022. nov. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:

22, miért kell mindig orbánozni ? Kontraproduktiv érvelés, h leirod, h Orbán mindent a hatalomért csinál, de Fegyőr az tuti nem. Miből gondolod ? Mindegyik ugyanazért csinálja. Ha ilyen mély szociális érzéke lenne Fegyőrnek, nem politikusnak ment volna, hanem önkéntesnek Afrikába vagy Ukrajnába, szocmunkásnak...stb.


Pont azon látszik egyértelműen, hogy hátsószándékkal tette a felajánlást, hogy nyilvánosságra hozta. A nagylelkűség akkor hiteles, ha nem reklámozza valaki.

2022. nov. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
61%

Egyrészt: mit jelen számodra az, hogy "megélhetési politikus".

Másrészt az Orbánra vonatkozó kérdésekre nem reagáltál.


Két dolog van benne: egyrészt nagylelkűségből, mert van ilyen is, másrészt azért is teszi közzé, hogy másokat is buzdítson, hogy így tegyenek.

2022. nov. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:

Mire reagáljak Orbánnal kapcsolatban ? Az előbb leirtam, hogy amiért nem értettem egyet veled Fegyőrrel kapcsolatban, zsigerből Orbánnal vágtál vissza, hogy ő biztos hatalmovvágynól csinálja, bezzeg Fegyőr nem. Én meg elmondtam, h Fegyőr is ugyanazért csinálja.



"Két dolog van benne: egyrészt nagylelkűségből, mert van ilyen is, másrészt azért is teszi közzé, hogy másokat is buzdítson, hogy így tegyenek."


Hát persze.. tudod, ha népszerűsiteni szeretné az adakozást, adományozást, akkor készithetett volna egy oylan videót is, ami általánosan buzdit erre vagy bemutathatott volna egy másik párttagot, aki adakozik , és mellé irhatta volna, hogy vegyünk példát XY_ról. De nem, ő saját magát fényezte kicsit, levideózta, hogy mennyire jótékony lélek.


Nem szeretem, amikor valaki önmagát reklámozza, mennyire jótékony.

2022. nov. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:

Kedves 21. : Fekete-Győr és a sok kis ellenzéki párt nagyszájú, cirkuszi balhékból élő politikusai (akikről azt sem tudod néha megállapitani, hogy ki épp melyik új párt tagja és mi a programjuk, mi a programjaik közt a különbség) eleve azért osztódnak, mert ha létrehozol egy új pártot, arra megint felveheted a milliárdos állami támogatásokat !


Tehát minél többfelé osztódsz, annál több pénzt kapsz. Nekik anyagilag csak jól jön, ha még egy párt létrejön.


Többségük tényleg megélhetési politikus, nekik épp az a legkényelmesebb pozició, ha örök ellenzékiek, mert igy senki nem tudja szidni őket, nem ők kormányoznak, nem nekik kell elszámolniuk, felelősséget vállalniuk a döntéseikért. Nekik csak annyi dolguk van, hogy feltűnést keltseek a parlamentben és a médiában, rengetegen be is veszik, hogy ők a nemzeti hősök, akik fel akarnak minket szabaditani az Orbán rendszer alól. Szerintem ők maguk se szeretnének kormányzó pártokká válni, mert akkor őket szidná mindenki, nekik kellene felelősséget vállalni mindenért. Igy kényelmes nekik, hogy mindig ellenzékben vannak és szabadon szidhatják az Orbánékat, erre pedig felvehetik a milliós fizetésüket és a milliárdos támogatásokat.

2022. nov. 14. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:

25:

"h leirod, h Orbán mindent a hatalomért csinál, de Fegyőr az tuti nem." - hol írtam ilyet, kérlek, ne adj a számba olyan dolgokat, amit nem mondtam.

2022. nov. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:

28:

"azt sem tudod néha megállapitani, hogy ki épp melyik új párt tagja és mi a programjuk,"

- a Momentumnak 2018-ban 360 oldalas programja volt, mint ahogy minden ellenzéki pártnak volt leírt programja

- abban igazad van, hogy ez sokakhoz nem jutott el, mert a magyar köztv-ben nincsenek politikai viták, nem hívnak meg ellenzékieket (még az iráni tv-ben is volt az elnökválasztás előtt jelölti vita)

2022. nov. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!