Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Donáth Anna a kisgyereke után...

Shan-Yu kérdése:

Donáth Anna a kisgyereke után igénybe fogja venni a Fidesz által bevezetett családi adókedvezményeket?

Figyelt kérdés
Vagy inkább rendszerkritikus lázadó marad?
2022. okt. 3. 17:07
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:

"mert ha létrehozol egy új pártot, arra megint felveheted a milliárdos állami támogatásokat !" - ez nem igaz.

állami támogatást a választáson elért eredmény alapján kapsz.

ez összesen az összes pártnak kb 2 milliárd Ft, melynek nagy részét a fidesz kapja.

ha egy db 10%-os párt helyett 2 db 5% kerül be a parlementbe, akkor az állami támogatás is feleződik.

2022. nov. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:

"abban igazad van, hogy ez sokakhoz nem jutott el, mert a magyar köztv-ben nincsenek politikai viták,"


Nekem már rettenetesen unalmas, hogy sokan azon lovagolnak minden nap a gyakorin, a facebook-on és mindenhol máshol, hogy Orbán megvette a közmédiát és az ellenzék szava nem jut el az emberekhez.


Az emberek leginkább az internetről, közösségi oldalakról meg a többi tévéből tájékozódnak már nagyon régóta. Sokkal több balos oldal és balos véleményező hir jön velem szembe nap mint nap, mint jobbos.

Az ellenzéktől is rettentő unalmas már, hogy ezen lovagolnak , Hadházy letáborozott az MTV elé múltkor, Fegyőr annak idején betört az Origoba, mert róla nem hazudhatnak (a Jobbik meg a FIdesz se tört be sehova, mikor hazudtak róluk...).


Ja, meg pár éve az ellenzék bement az MTV-be és eljátszotta, hogy bántják őket :) ,az volt talán a legnevetségesebb.:):

https://www.youtube.com/watch?v=Kt5oQW2yfyc&t=4s


Megjegyzem, én se nézem sosem az MTV-t , ez volt az egyetlen videó, amit onnan láttam az elmúlt tizenpár évben.


Én nagyon unom ezt a témát és hogy folyamatosan erre hivatkoznak a kudarcaik miatt.

2022. nov. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:

#32, tökéletesen egyetértek veled abban, hogy a mennyiségi médiatúlsúly szerintem is eltúlzott rinya. Én nem gondolom azt, hogy a kormánykritikus hangok ne juthatnának el az olvasóikhoz. Tulajdonképpen úgy 20-22 éve a Fidesz sokkal rosszabb helyzetben volt a média tekintetében, mint most az ellenzék. Ami számomra mindenképp okot ad aggodalomra, az az hogy valahol ennek a hógolyónak a Fidesz az egyetlen korlátja; ha nagyon akarnák, szerintem néhány év alatt beszánthatnák szinte az összes független médiumot, ha akarnák. Ezzel együtt az az elképesztő túlsúly szerintem sincs.


Ami viszont problémás, az a kormányközeli média tartalma és minősége. Érzem a független média függetlenségének a hiányát, és érzem, hogy engem is befolyásol. Szeretnék valahol középen megmaradni amennyire lehet, és ezért keresem a túloldalon azt a mérsékelt és kifejtős ellenpontot, amit mondjuk a Telex magyarázó cikkei, vagy a hvg mélyinterjúi tudnak adni.


A baj az, hogy nem találok ilyet, csak hergelést és propagandát. Miért nincs a kormányközeli portálokon elemzés a kormány működését illetően? Miért nincsenek magyarázatok a kormány stratégiája kapcsán? A kormányközeli médiában miért nem magyarázza és dicséri senki a kormányt? Vagy én olvasom figyelmetlenül?


A másik, ami nagyon nagy probléma média értelemben - ami amúgy az előző következménye -, hogy nincs átjárás. A 444 olvasójának a Mandiner a hergelő propagandaportál, a Mandinerének a 444 ugyanez, és semmilyen információ nem megy át a másik oldalra.

2022. nov. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:

32: miért, mikor volt utoljára politikai vita az M1-en?


Arra esetleg reagálsz, hogy azt állítottad, az ellenzéki pártoknak nincs programjuk, de ebben tévedtél?

2022. nov. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:

33, na ebben kb egyetértünk :)


A baloldal azzal érvel, h nem kap szerepet a közmédiában (amit nem sokan néznek már), a jobboldalt az , hogy milyen sok balos/kormányellenes újság, hiroldal, youtube csatorna, facebooker van.



Én azzal az érvvel sem szoktam egyetérteni, h a Fidesz propaganda beszippantja a buta FIdesz szavazók agyát, mert sztem a legtöbb Fideszre szavazó ember ugyanúgy elolvassa és megnézi a baloldali oldalakat (Telex, hvg, ATV..stb.). A politikai irányultság nem függ össze azzal ennyire , h ki mit szokott nézni.


Jópár Fidesz szavazó ismerősöm (még régebben mesélték) csak Indexet olvasott és nézte az ATV-t. Ezek szerint mégsem győzték meg arról, hogy a baloldalra kellene szavaznia.

2022. nov. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:

"az ellenzéki pártoknak nincs programjuk, de ebben tévedtél"


bocs, biztos van programjuk, csak senki nem olvassa el. eleve sokan érzésből, szimpátia alapján, karakterekre szavaznak inkább.


viszont olyan sok minipárt van , hogy sokáig kéne összehasonlitgatnom, hogy miben különbözik a programjuk.

2022. nov. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:

"miért, mikor volt utoljára politikai vita az M1-en?"


évtizedek óta nem nézem az MTV-t. nem értem, miért buzgólkodik Hadházy annyit azon, h bejusson .végülis ha ők is felrakhatnak a fb-jukra megrendezett videókat, akkor ugyanúgy hiteltelenek ők is és az egész kampányolgatásuk is a köztévé befolyásoltsága ellen.

2022. nov. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:

Még az jutott eszembe a médiabefolyás témában, hogy a Jobbikot hosszú ávekig nem engedték képernyőre jutni 2003-tól kezdve (mert ugye egy radikális párt nem polkorrekt manapság és Magyarországon nem voltak előtte radikális pártok...), nem volt még akkoriban facebook sem, aztán a háttérből nőttek ki a legtámogatottabb ellenzéki pártok közé. A kuruc.info létezése is szájról szájra terjedt és mégis eljutott mindenhova.


Tehát elméletileg kifogáyolhatja Hadházy Ákos, h miért nem hivják be a köztévébe, gyakorlatilag mégis eljut az emberekhez.

2022. nov. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:

"A politikai irányultság nem függ össze azzal ennyire , h ki mit szokott nézni."


Szerintem a politikai irányultság adott eleve; amióta az eszemet tudom, a Fidesznek elkötelezett hívei vannak. A kormány gépezete ezt szerintem pontosan tudja, és végig arra játszik, hogy információ helyett önigazolást biztosítson. Nem találok egy szakértői cikket, ami amúgy megmagyarázná, hogy a kormány működése miért jó, a kormánymédia Brüsszelről, Dobrevről, Gyurcsányról, Zelenszkijről beszél, nem saját magáról.


Amit a kormánymédia elér, az az, hogy a Fidesz szavazói elvi alapon gyűlölik a Fidesz ellenfeleit. Ha már beleültetted a fülekbe, hogy Brüsszel gyerekek átoperálását támogatja, a terrorista illegális bevándorlókat pénzeli, magát szopatja gazdasági szankciókkal, beleavatkozik a magyarok belügyeibe, kiszolgálja az elnyomó USA-t akkor már mindegy mit ír bármilyen portál. A kormánymédia célja pontosan ennyi, semmi több.


Szóval szerintem sem attól lesz valaki Fidesz, vagy ellenzéki szavazó, hogy milyen médiát olvas. De ha amúgy Fidesszel szimpatizálsz értékrendre, akkor a média arra éppen elég, hogy szóba se állj azzal, aki a liberális oldalon érvel, és ez a Fidesznek a status quo ismeretében tökéletesen elegendő.

2022. nov. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:

Az elejével egyet értettem, a középső bekezdéssel pl. nem. Semmivel nem butábbak a Fidesz szavazói, mint az ellenzői vagy más pártok szavazói, szóval ezekkel ne érveljünk már, hogy a hülye fideszes biztos elhitte, h Brüsszel gyerekek átoperálást támogatja..stb. Ugyan már .


A Fidesz győzelmeinek talán a legfőbb oka szerintem egyébként az ellenzék.Mármint, hogy a magyar ellenzék oylan, amilyen.


Nem csak a Fidesznek vannak elkötelezett hivei, hanem mindenkinek , én pl azt nem fogom soha megérteni, hogy Vadai Ágnesnek kik lehetnek a hivei és miért.


Viszont Orbánnak van egy karaktere (amilyen karaktert a baloldal soha nem szokott tudni találni), és a baloldali Orbán utálók is pont ezzel érvelnek mindig, h a Fideszesek biztos a karakterét szeretik , amit ők gyűlölnek.

Én egyébként több gyűlöletet érzek a balosoktól Orbán felé, mint a jobbosoktól a balosok felé.



Van egy tizenpár éves dokumentumfilm, a cime : "A Fideszes zsidó, a nemzeti érzés nélküli anya és a mediáció ".


Annak a végén szerepel egy család: az anyuka született nemezeti érzés nélküli balos, a férj és a lányuk született jobbos patrióták.


Ebben a filmben is szidta az anyuka Orbánt, de nem tudta észérvekkel megmagyarázni, h miért utálja. A karakterét utálta, ami szerintem tipikusan jellemző a balodali szavazókra (tisztelet a kivételnek). A napokban is olvastam itt egy kommentet egy DK-stól, hogy annyira utálja Orbánt, hogy vasvillára tudná hányni.

A balosoknak sosem volt karakteres első emberük, ami zavarja őket. Ez csap át abba, h Orbánnak még a karakterét is utálják, függetlenül attól, h mit tesz jól vagy rosszul.


Sőt, a balosok 12 év alatt semmilyen első embert nem tudtak találni, akivel elő tudnának rukkolni, Márky-Zay Péter is valójában egy jobboldali beállitottságú ember, tehát mókás volt, hogy őt állitotta ki a baloldal , mert egy igazi balosra se tellett nekik...



A sok kétharmad okát nem a közmédia orbánosodásában kell keresni, hanem abban, h a magyar ellenzék egy kataztrófa..

2022. nov. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!