Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Donáth Anna a kisgyereke után...

Shan-Yu kérdése:

Donáth Anna a kisgyereke után igénybe fogja venni a Fidesz által bevezetett családi adókedvezményeket?

Figyelt kérdés
Vagy inkább rendszerkritikus lázadó marad?
2022. okt. 3. 17:07
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:

"De ha amúgy Fidesszel szimpatizálsz értékrendre, akkor a média arra éppen elég, hogy szóba se állj azzal, aki a liberális oldalon érvel "



szerintem ez nem igy van. a Fidesz szavazók közt is megtalálod azokat, akiknek sok liberális érv tetszik (nincsenek leragadva a 19. században ők sem), csupán látják, hogy amit a magyar balliberális oldal csinál, sokszor elég messze van a balliberális eszméktől.

2022. nov. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 anonim ***** válasza:

40: szerintem nincs bal-jobb oldali felosztás.


A fidesz nem jobboldali. Egy jobboldali kormány nem csinálna "rezsicsökkentést", meg ársapkát. A fidesz mutat egy képet magáról, mely nem igaz, de a tömegeknek jól mutat.

Láttam egy grafikont, ha megtalálom linkelem, hogy a pártok támogatottsága és a havi jövedelem milyen arányban van: a fidesz a szegények körében a népszerű - paradox, hogy azok körében, akik a legtöbbet veszítették a 27% áfával, az egykulcsos adóval, a 15 éve nem növekedett családi pótlékkal, a svájci indexálás eltörlésével...

2022. nov. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 anonim ***** válasza:

Ja, és amit még eltanulhatna a baloldal a Fidesztől : hogy 30+ éve egyben vannak, nem esnek szét, nem támadják egymást hátba, nem lépnek át ide-oda, nem szövetkeznek az elelnséggel, egy emberként sorakoznak fel az első emberük, Viktor mögött. 100 %_ban össze tudnak dolgozni és elfogadják a hierarchiabeli szerepüket.


A baloldal ezen gúnyolódik azzzal, h viktátorozik...


Ehelyett ilyesmi struktúrát kellene nekik is épiteniük.

2022. nov. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 anonim ***** válasza:
A karakterépitésben egyébként a Jobbik is jó volt, Vona juttatta őket a csúcsra, amióta ő nincs, ők is szétestek több pártra, ahogy a baloldal is folyamatosan szétesik. Ez is bizonyitja, h a baloldal egyik örökös hiányossága a megfelelően felépitett vezető karakter.
2022. nov. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 anonim ***** válasza:

" Semmivel nem butábbak a Fidesz szavazói, mint az ellenzői vagy más pártok szavazói"


Stop-stop, ilyet én nem állítottam! A legtöbb ellenzéki állít ilyet, én nem. És nem is gondolok ilyet.


" ne érveljünk már, hogy a hülye fideszes biztos elhitte, h Brüsszel gyerekek átoperálást támogatja"


Az a tapasztalatom, hogy nagyon is sokan elhitték, de nem pont így. Egyszerűen a tudatalattikban sikerült "átbrandelni" a nyugati politikusokat képmutató, agyatlan, erkölcstelen idiótákra.


"A Fidesz győzelmeinek talán a legfőbb oka szerintem egyébként az ellenzék.Mármint, hogy a magyar ellenzék oylan, amilyen."


Egyetértek, de épp ez az: megint az ellenzékről beszélünk. Mintha a Fidesz szavazói is az ellenzéket tudnák egyetlen érvként felhozni. Úgy kormányoz egy stabil kétharmaddal nyerő párt, hogy a vívmányaikról alig tudunk beszélni.


"Én egyébként több gyűlöletet érzek a balosoktól Orbán felé, mint a jobbosoktól a balosok felé (...) a filmben is szidta az anyuka Orbánt"


Ez a gyűlölet érdekes kérdés, mármint hogy ki kezdte. Szerintem ha így nézzük, akkor valóban az akkor még létező baloldal trancsírozta Orbánékat, ahol csak érte. Gyerekkoromban nagyon sokat hallgattam, hogy mit pattog már megint az a kiscigány, meg kb az egész heti hetes műsor a gyalázásukról szólt, tudomisén. Az maradt meg, hogy már akkor sem értettem, ez miért kell. Az első saját tapasztalatom már a fidelitaszos kortársaim agresszivitása volt tizenéves koromban, akiknek két ember létezett: a fidesz szavazó, meg a hazaáruló kommunista. Elmentünk egy szombat este csocsózni meg nőzni, és egész este a térítő dumát kaptam a pofámba, és mivel nem bólogattam, én hazaáruló voltam.


A filmet megnézem, nem láttam még.


"Márky-Zay Péter is valójában egy jobboldali beállitottságú ember, tehát mókás volt, hogy őt állitotta ki a baloldal , mert egy igazi balosra se tellett nekik..."


Mert tévedés a baloldali megnevezés. Itt mindenki a Fidesz gyengítésére megy, mert egyszerűen túl erősek lettek. MZP-t szerintem pont azért választották, mert azt remélték, hogy a konzervatív jobboldaliságával meg tudja majd szólítani a Fidesz tábort. Az eredményt tudjuk.


"A sok kétharmad okát nem a közmédia orbánosodásában kell keresni, hanem abban, h a magyar ellenzék egy kataztrófa.."


Sajnos valid a megállapítás.

2022. nov. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:

" Mintha a Fidesz szavazói is az ellenzéket tudnák egyetlen érvként felhozni."


Ebben azért nem osztom a véleményed. Ez orditva van. Az ellenzék szereti mondogatni, h á, csak azért szavaznak a FIdeszre , mert nincs jobb.

Nem, OV karaktere miatt szavaznak OV-re. Sőt, akik az ellenzékre szavaznak, inkább ők azok, akik OV ELLEN szavaznak. Tehát azt, hogy ki hova szavaz, az OV iránti tetszés vagy nem tetszés/gyülölet mozgatja.


A magyar politikában OV az origó.


Most nézze meg az ember, h ez a vita is mi volt :

https://www.youtube.com/watch?v=PajAd2Lr3CM


Ki szavazna egy ilyen ellenzékre ?


A Jobbikot is emlitettem, h fel tudtak épiteni egy vezető karaktert. Tehát ha nekik sikerült, akkor a baloldalnak is meglett volna rá számtalanszor a lehetősége és az ideje évtizedek alatt.

2022. nov. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:

"Ez a gyűlölet érdekes kérdés, mármint hogy ki kezdte. "


Ezt én is igy éltem meg, ahogy elmesélted. Érdekes módon az én családom is ilyen volt gyerekkoromban, anyukám mszp-s volt, mi gyerekek és apukám fideszes. pont úgy, mint a filmben.

2022. nov. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:

Ha végignézel az 5 Orbán-kormányon és a 3 baloldali kormányon 4 miniszterelnökkel , akkor szembeötlő, h a baloldali kormányokkal mindig komoly problémák voltak (Horn-Bokros, Gyurcsány-IMF-közelgő államcsőd).

Teljesen alkalmatlanok voltak.


Orbán olyan, amilyen, de sokkal magasabb szinten végzi a munkáját, mint ők és nem követ el oylan szintű égbekiáltó hibákat. Az első Orbán-kormány kifejezetten jó volt.


Lehet dobálózni az oligarchákkal, a NER-rel, Lölővel, meg hogy megvette magának a sajtót , nincs sajtószabadság és demokrácia, és hogy egy populista auotokrata diktátor, amit minden nap leir valaki mindenhova itthon is és külföldön is. De tény, hogy rajtuk kivül más még nem tudott kormányozni a rendszerváltás óta.


Az EP-ben is jól állják a sarat a rengeteg támadás miatt (ezen is lehet vitatkozni, hogy mikor van igaza az EU-nak és mikor OV_nek), de legalább megvetettük a lábunk az EU-ban.

Gyurcsányék az EU-s forrásokat sokkal kisebb hatákonysággal tudták anno megszerezni. És az EU-ba belépve sodortak bele majdnem az államcsődbe.


Egyébként én meg vagyok győződve, hogy az ellenzéki hangadók közül a legtöbben nem is szeretnének soha kormányra kerülni, mert nem mindenki alkalmas erre az egyébként sok szempontból hálátlan szerepre. Ellenzékben politizálni kényelmes, nincs benne semmi felelősség , csak támadni és kritizálni kell :)

2022. nov. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 anonim ***** válasza:

"szembeötlő, h a baloldali kormányokkal mindig komoly problémák voltak (Horn-Bokros, Gyurcsány-IMF-közelgő államcsőd). Teljesen alkalmatlanok voltak."


No, ebben értünk a legkevésbé egyet. Szerintem semmivel sem voltak alkalmasabbak, vagy alkalmatlanabbak, nem érzek nagy különbséget. Csak éppen Orbánnak olyan helyzetben még sohasem kellett kormányoznia, mint amilyenben a Horn-, vagy Gyurcsány kormánynak kellett. Mostanság lehet először ilyenre példa, de neki nem kell szembenéznie egy Orbán Viktorral, aki népszavazást csináljon egy vizitdíjból, meg neki ott van a háta mögött az EU-s támogatás, amire támaszkodhat.


"és nem követ el oylan szintű égbekiáltó hibákat"


Ezzel sem értek egyet, nagyon nagy hibákat vét. Mármint politikai értelemben nem, de kormányzási értelemben igen súlyosakat. A baloldali kormányokra nem emlékszem már olyan erősen, de a mostani Orbán kormányokon végig az az érzésem, hogy koncepció, stratégia nélkül, erőből hoznak döntéseket, "majd megoldjuk" alapon.


De egyébként ezeket én el is nézném, mert abban osztom a véleményedet, hogy Orbán rendszere stabil. Ahogy mondod: olyan, amilyen, de működik. Folyton elb.sznak dolgokat, de végülis megvan az erejük, hogy valahogy megtákolják. Amitől viszont én már végletesen el vagyok keseredve miattuk, az az állandó ellenségkeresés, hergelés, és populizmus. Nem fejtem most ki, de egyszerűen képtelen vagyok morálisan tolerálni őket.


"Ellenzékben politizálni kényelmes, nincs benne semmi felelősség , csak támadni és kritizálni kell :)"


Hát ja, ebben egyetértek.

2022. nov. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim ***** válasza:
Btw, jó volt végre értelmesen beszélni valakivel a túloldalról, köszi!
2022. nov. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!