Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Donáth Anna a kisgyereke után...

Shan-Yu kérdése:

Donáth Anna a kisgyereke után igénybe fogja venni a Fidesz által bevezetett családi adókedvezményeket?

Figyelt kérdés
Vagy inkább rendszerkritikus lázadó marad?
2022. okt. 3. 17:07
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:

Még valami eszembe jutott, amiben a Fidesz csinálta jól igy visszatekintve : 8 évig ellenzékben voltak, nem estek szét, mindent vittek tovább.A bal kormányok ellenzékben megszűntek és nem támadtak fel.



Orbánnak is vannak azért válságokkal dolgai : háború, koronajárvány, EU-val viták - Sargentini ,Tavares, energiaválság.

Hornék megbuktak a Bokros-csomag után. Gyurcsányék megbuktak Őszöd és az IMF után. Orbánék nem buktak bele a válságokba.

2022. nov. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:

Mondom, ezzel nem értek egyet. Nem ugyanaz a kettő: olyan helyzetben Orbánék sosem voltak, hogy ķőkemény megszorításokat kelljen meglépniük, és ellenzékben ott áll egy populista Orbán Viktor. Ez nem a szocik gyengeségét bizonyítja, egyszerűen egy helyzet.


Amiben egyetértek, hogy a Fidesz egyben marad és összetart a súlyos kudarcok után is. Ha a Fidesz elszenvedne egy olyan botrányt, mint az MSZP anno, és 10-20% körülre esne vissza a támogatottsága, Orbán akkor is képes lenne újjáépíteni magát 10 év alatt, ha erejéből és elszántságából kifutja.


Összegezve: én Orbán Viktor politikusi tehetsége előtt emelem kalapom, mert abban elképesztő. Ugyanakkor ha arról beszélünk, hogy mennyire jól kormányoz, na abban nagyon nem tudok egyetérteni. Mármint nem azt mondom, hogy operatívan rossz lenne, mert a rendszer stabil és működőképes, születnek döntések és megoldások. Ugyanakkor amit én látok az egy népszerűségféltő, pillanatban élő, különösebb stratégia nélküli kormányzás az egyik oldalon, felelősséghárítás, propaganda és hergelés a másikon.

2022. nov. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 anonim ***** válasza:

olyan helyzetben Orbánék sosem voltak, hogy ķőkemény megszorításokat kelljen meglépniük"


Pedig Orbánék is voltak már nehéz helyzetekben.

Gyurcsányék belebuktak, ki kellett miattuk fizetni az IMF hitelt, amit miattuk vettünk fel. Nem a gazdasági világválság volt a probléma, előtte is kormányoztak 6 évig. De el is ismerték , hisz Gyurcsány végül lemondott..

Mi mindeközben nem is tudtuk, hogy ekkora baj van és ugye a mai napig nem világos az egész történetből egy csomó minden, pedig jó lenne tudni a részleteket.



Én ezt nem látom ,hogy népszerűségféltő lenne. Az ellenzék szereti nagyon nyirbálni a népszerűségét és erőszakosan is megkérdőjelezni a hitelességét, teljesen rá vannak cuppanva minden mozdulatukra . Ez az erőszakos vagdalkozás, amiket a megmondóemberek csinálnak (Vadai, Mesterházy, Kunhalmi, Jakab, másodvonalbeliként meg Hadházy, Tordai, Szabó Timea) nem vezet sehova. Kb. ott tartunk, hogy mindig mindenre megmondják, hogy az nem úgy van, a kormány lop és hazudik és populista és ebben meg is áll a tudományuk.


Jakab Péter bemegy minden tévébe és minden második mondata arról szól, hogy OV is hazudik, a műsorvezető is hazudik, csak ő mnod igazat, miközben egy hiteltelen bugrissá vált..


Újjá akarták épiteni a baloldalt már 10 éve is, én azt mnodom, megint az egész elelezéki garnitúrát le kéne cserélni és még egyszer újra újjápiteni.

2022. nov. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 anonim ***** válasza:

Bocs, az kimaradt, amire reagálni akartam Jakab Péter és a túlerőltetett vagdalkozások emlitésével - a populizmus kapcsán jutott eszembe. Jakab saját maga az, aki egy kis mini populista. Sok embert bele lehet hergelni ezzel abba, hogy maga mellé állitsa.


Én teljesen más utat választottam volna az ellenzék helyében a megújulási kisérletre.

2022. nov. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 anonim ***** válasza:

"Gyurcsányék belebuktak, ki kellett miattuk fizetni az IMF hitelt, amit miattuk vettünk fel"


A nehéz helyzetet másképpen értettem. A népszerűtlen intézkedést egyszer sem nekik kellett meghozniuk: '98-ban Bokros, 2006-ban Gyurcsányék meglépték a népszerűtlen kiigazítást (azon lehet vitatkozni, hogy ki idézte elő a szükséget a népszerűtlen lépésre), és belebuktak, majd mindkétszer Orbánék alapíthattak kormányt utána. Ezek után Orbánéknak bármi megszorítást kellett, hogy hozzanak, arra mondhatták, hogy az MSZP annyira elcseszte, hogy a szarból kell várat építeni. Ez akkor is nagy mozgásteret ad, ha történetesen amúgy igaz. Most pedig jó 10-12 évig egy olyan időszakban lehetett kormányozni, amikor minden arannyá válik, mindenhonnan dőlnek a források.


Szerintem most van az az időszak, amikor bizony ők is megtették ugyanazt: egy válságos időszak után még osztogatták a pénzt mintha nem lenne holnap, erre beütött egy nem várt energiaválság, és ráadásul addig feszítették a konfliktust az EU-val, hogy onnan is bizonytalan a forrás. És erre mondta azt Surányi György, hogy a mostani helyzet még így is sokkal stabilabb és kedvezőbb, mint amivel Bokrosnak kellett dolgoznia, mert csak meg kell egyezniük az EU-val, és irányba áll minden.


"Kb. ott tartunk, hogy mindig mindenre megmondják, hogy az nem úgy van, a kormány lop és hazudik és populista"


Tök igazad van, de én személy szerint nem rájuk nem alapozok, nekem az politikai bullshit. Én a kritikáimat olyan emberek véleményére alapozom, akik amúgy szakmailag elég kompetensek, és akár meg is fordultak a Fidesz háza táján (Tölgyessy, Holoda, Surányi). Én nem ideológiai, vagy kispolgári moralitás alapján bírálom a Fideszt, hanem pragmatikusan tartom rettentő károsnak azt, amit közvetít.


Az ellenzéket sem tartom jobbnak egy büdös szemmel sem. Arra amúgy egy gondolatkísérlet erejéig baromi kíváncsi lennék, hogy egy konstruktív ellenzék mire jutna. Ha nem az lenne, amit te is mondtál, hogy ha sapka van a fején, akkor fasiszta, ha nincs, akkor populista, hanem építő javaslatok érkeznének, akkor vajon hogyan viselkedne a Fidesz. Szívesen élnék egy olyan világban, de nincs választásom.


"Én ezt nem látom ,hogy népszerűségféltő lenne."


Talán nem ez volt a legjobb kifejezés, de kicsit úgy érzem, hogy a Fideszben benne ragadt, a kicsi, elnyomott közösségek bajtársias félelme, hogy valaki jön és elsöpri őket. Emiatt mintha állandóan védekeznének, hárítananának, folyamatosan túl akarják biztosítani a háttérbázisukat, állandóan ellenséget látnak mindenhol. Ez a múltjukat tekintve érthető, de szerintem iszonyú káros.

2022. nov. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 anonim ***** válasza:

Sok mindent én sem értek vagy nem értek vele egyet a Fidesznél természetesen, az EU politikában sem, nem arra akartam kilyukadni, hogy csak Gyurcsányék hibáztak anno.


Én is kiváncsi lennék többek között a Lölő ügyletek hátterére és a maszatolásokra, 10 éve beszélünk róla .


Csak az ellenzéki vagdalkozásra mondtam, h too much. Mindig megy az ellenzéki személyeskedés, vagdalkozás, mindig eljutunk Orbán Ráhelhez, Tiboczhoz, Rogánhoz,Lölőhöz, a médiabirodalomhoz, az EP-ben is megkérdezik OV-t, hogy mi van a vejével :) a Koronavirusól is OV tehet meg a háborúról is meg az EP-ből is ő tesz ki minket, meg Putyinnak is aláfeküdt, homofób is :).


Az ellenzéki magatartás hergelő, népszerűséghajhász, populista, miközben a populizmus ellene küzdenek.

Kiváncsi lennék, az ellenzéki pártokon belül a nem hangadó politikusok hogy viszonyulnak a megmondóembereikhez. Ez hosszútávon csak pártokon belüli ellenségeskedéshez és szakadásokhoz vezet, saját magukat számolják fel. Erre jó példa Jakab, akit most kitettek a Jobbikból..


Az ellenzék szokásává vált, hogy ha bemegy egy ellenséges tévébe (ECHO, HirTV), már a második mnodat az, hogy a műsorvezető is hazudik. Szabó TImea legtöbb felszólalását úgy kezdi, hogy "Szégyellje magát, miniszterelnök úr"...stb. Schiffer idejében sokkal kultúráltabbak voltak.

Ha Jakab balhézik, ahelyett hogy a nézőnek mondaná el érthetően, hogy épp milyen törvénnyel kapcsoaltban áll vitában a FIdesszel, abból én nem fogok semmit megtudni.De lehet vele a népet hergelni.


Persze, nyilván minden párt félti a népszerűségét, nem úgy értettem, h a Fideszék nem dolgoznak tudatosan a fenntartásán. Háritanak is, ez egy jó szó. és igen , túlbiztositják magukat a háttérből. De egy regnáló hatalom ezt is szokta csinálni. Azt, hogy mindenhol ellenséget látnak, azt annyira nem érzem, inkább az ellenzék vált nagyon ellenségessé:).

2022. nov. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:

"Jakab saját maga az, aki egy kis mini populista."


Abszolút egyetértek, mostanság valahogy a konzervatív jobbos pártok összeolvadtak a populizmussal (pl Trump). Ez egy érdekes jelenség.

2022. nov. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:

Egyébként hogy valami jót is mondjak Gyurcsányra (bár nem kedvelem), ő soha nem ment egy szint alá kommunikációban. Más kérdés, hogy általában a semmiről beszél sokáig :)

Schiffer sem. Sajnáltam is, hogy kiszállt.


Vadai, Kunhalmi, Bangóné, Jakab, Hadházy, Tordai, Donáth Anna kommunikációjával ott kezdődnek a bajok (nem a parlamenti gegekkel van nekem önmagában bajom , van annak is helye, persze nem mindnek), hogy

a hanguk megemelése nélkül nem képesek egy vitát sem végigülni.


Volt egy DOnáth Anna-Varga Judit vitaest, Donáth Anna egyfolytában túl akarta Vargát kiabálni.


RÉgen Pap RÉka Kinga is ilyen volt.


Érdekes , hogy nálunk a balliberálisok jellemzően nem tudnak konszolidáltan vitatkozni.


Egyébként a Tarlós távozása idején is ez volt, TOrdaiék elhintették a kampányidőszakban Tarlósról, hogy zerintük 9 évig lopott, aztán ők maguk akarták megtenni diszpolgárrá:) Kérdem én, ha ezt állitották Tarlósról, miért nem kezdtek neki az állitásukat utána bebizonyitani ? Tarlós egyébként ezeket kikérte magának . Azóta sem jutottunk előbbre , hogy tisztázódjon a helyzet.



TUdják ők , hogy mikor mit kell mondani, h le legyen járatva a jobboldal,nem kell őket félteni. Náluk mindig minden OV arisztokratikus uralma miatt van.

2022. nov. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:

"Csak az ellenzéki vagdalkozásra mondtam, h too much."


Nekem is az, jaja. Amikor - azt hiszem - Dobrevék előálltak azzal, hogy tudomisén mi miatt illegitim a kormány, és előrehozott választásokat kellene csinálni, az arcomat kapartam. 2006-ban Orbán adta elő ugyanezt az előadást, mondván hazugsággal nyert az MSZP ezért illegitim a kormány. Még az akkori tudatlan kis hülye fejemtől kis kitellt, hogy ez nem kóser, elvégre azon kívül, hogy hazudni nem szép, a választás teljesen tiszta volt, tehát - ha csak valami komoly jogsértés nem történik - a négyéves mandátumot ki kell tölteni. Erről szól a demokrácia: akármilyen szarság történik, legkésőbb négy év múlva lehet korrigálni. Aki ez ellen érvel, a demokratikus rendszert támadja. Erre a szememben egyik leginkább demokrata párt előáll ezzel a dumával. Agyfaszt kaptam...


Ha összevetem az ellenzéket a kormánnyal, akkor látok két morálisan lealjasodott, képmutató társaságot, amelyek közül az egyik legalább képes stabilan kormányozni. Ha így nézem, valóban a Fidesz az épkézláb opció. A bajom viszont az a Fidesszel, hogy túlságosan erős lett már. Nem feltétlen lenne előnyös konkrétan leváltani őket, mert akkor kapunk egy szedett-vedett kormányt egy brutálisan erős és frusztrált ellenzékkel. Ijesztő még belegondolni is. Ugyanakkor bármiben benne lennék, ami valahol féket tud tenni a Fideszre, mert elkeserítő az az irány, ahová ez vezet.

2022. nov. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon nagyon nagyon rosszul járnánk a mostani ellenzékkel.:)Ha meg akarnak újulni, azt gyorsan kellene csinálni, 3,5 év múlva megint választás lesz. Egyszer biztos sikerül nekik , de szerintem az csak a távoli jövőben lesz.


A Fidesznek is vissza kellene mennie egy tisztább állapotba (ahol 2010-ben indult), engedni az EP-s és ellenzéki nyomásnak bizonyos dolgokban.


Azt már megbszéltük pár oldallal ezelőtt, h a Fidesz igazából a ktaztrofális ellenzék miatt lett erős :) Tehát az ellenzéknek kell újjászületnie, h gyengébb lehessen. :)


Egy ellentmondásos dolog az ellenzékben, h egyrészt Gyurcsány jelenléte akadályozza az újjászületést , kb. mindenki egy tehernek érzi a jelenlétét , másrészt meg az ő oldalukon kb csak a DK-ra szavaznak, tehát mégis csak ő gyűjti a szavazataikat .) Ezt az ellentmondásos problémát az ellenéznek kell feloldania :)


Meg azt is, hogy ők is csak OV függvényében léteznek minden vitában(ahogy irtam, OV a politikában az origó,hozzá viszonyul mindenki) , leépithetnék az iránta érzett zsigeri gyűlölettel való kommunikálást (lehet gyűlölni, csak titkolják el) és kereshetnének saját maguknak egy saját vezetőt és kommunikáljanak ARRÓL az emberről pozitivan a választók felé.

Idén is megkisérelték ezt Márky-Zay-jal, de megint nem sikerült.

2022. nov. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!