Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Gyurcsány újra kormányra...

Ha Gyurcsány újra kormányra kerülne mondjuk 12 évig tényleg minden rosszabb lenne, tényleg szegénységben és nyomorban élnénk? Ha igen miért? Miért kormányoztak sokkal rosszabbul, mint a fidesz, mi miatt volt válság az ő idején?

Figyelt kérdés
Még gyerek voltam mikor az előző kormány volt hatalmon és csak annyit láttam belőle, hogy 2006-ban hát eléggé durva rendőri intézkedéseket csináltak. Ami vajon jogos volt? Fidesz tábor azt mondja, hogy akkor diktatúra volt, ellenzékiek azt mondják, hogy az erőszakos tüntetők miatt váltak a rendőrök erőszakossá. Objektívan nézve melyik igaz? Főként kormánypárti érzelmű emberek válaszára lennék kíváncsi, hogy tényleg rosszabbul éltek e Gyurcsány idején? Ha most kormányon lenne még Gyurcsány akkor mi lennénk Európa legszegényebb országa? Én azért túlzónak érzem a riogatást Gyurcsánnyal, mert szkeptikus vagyok azzal, hogy tényleg sokkal rosszabb volt vagy most lenne minden, de lehet tévedek.
2022. okt. 5. 18:04
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Ennél rosszabb? Mire gondolsz,az utcán levadásznánk majd megennénk egymást?
2022. okt. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Ha most nyert volna, hogyan vitte volna véghez ezt a durva drágulást? Már májusban elkergette volna a nép. Direkt adták oda a 2/3-ot Orbánnak (bedolgoztak neki), egyedül ő tudta ezt levezényelni!
2022. okt. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Fideszre szavasztam. Őszinte válaszom az, hogy a 2006-os események nem könnyen megítélhetők. Tény, hogy Gyurcsány hazudott, majd ez kiderült. Az is tény, hogy fociultrák balhéztak, gyújtogattak, de az is, hogy békés tüntetőkkel is elbánt a rendőrség, illetve durva túlkapások voltak. Szerintem Orbán állt az akció mögött, de ez most nem érdekes. Gyurcsányék alatt rosszabb volt, mert gyakorlatilag választhattál, hogy tanulsz mérnöknek, diplomát szerzel, vagy mehetsz a Mekibe dolgozni. Vállalkozni nem volt lehetőség. Orbánék egykulcsos adójának és gazdaságpolitikájának sokat köszönhetünk, több lett a munkahely, rengeteg kisebb vállalkozás jött létre, amelyiknek van pénze, tud fejlődni, rengeteg minden megújult a városban stb. Persze most sem ideális a helyzet, most is multiknak vagyunk kiszolgáltatva, de erről nem a Fidesz tehet, az viszont tény, hogy több lehetőség van dolgozni, és előbbre jutni, ha akarsz. Én azért is utáltam Gyurcsányékat, mert segélyezték a semmittevő cigányokat, akik hálából magyarokat terrorizáltak, és mindennek az eredménye romló gazdasági helyzet lett, végül IMF-hitelek. Egyszerűen a baloldali gazdaságpolitika nem fenntartható, Orbáné igen.
2022. okt. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
1990-2010-ig alkotmányosan erős pozíciójú vezető tisztviselők voltak hatalmon, de a döntéshozatal meg volt osztva és a hatalom leváltható volt. 2010-től a döntéshozatal ténylegesen egyszemélyes lett, és gyakorlatilag leválthatatlan a rendszer.
2022. okt. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
Gyurcsányék idejében is ugyanolyan világgazdasági válság volt 2008-ban, mint amire hivatkozva védik most a Fideszt a hívei (a leggyakoribb érv a “máshol is ez van”). Valószínűleg a többség nem élt jobban akkor, mint most, de ha most Gyurcsány lenne hatalmon, akkor is jobban élnének, mint anno. Ez nem Orbánéknak köszönhető, hanem a Covid előtti 10 évben tapasztalt általános világgazdasági konjunktúrának. Ennek fényében szomorú, hogy egyre jobban lecsúszunk bérezést tekintve a többi uniós országtól, és lassan már mi fogunk Romániába is átjárni dolgozni a jobb fizetések miatt.
2022. okt. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
Azért "kormányoztak" rosszul, mert (részben az SZDSZ hatására) sokat töketlenkedtek, nem tudtak határozottak lenni. Az primitív választó az ellentmondást nem tűrő "hatalmat" tartja erősnek, még akkor is, ha látja a szakmai tudás gyengeségét, a lopást, hűbéri rendszert.
2022. okt. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező, a nyomor most fog jönni, elszálltak az árak, cégek fognak bedőlni az energiaárak miatt, csomó munkanélküli, stb. Ez most indul be.
2022. okt. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem Feriéknek most meg kellene keresni azt a több ezer tanárt, akiket kirúgtak anno mikor hatalmon voltak. Hátha vissza jönne pár darab.

Ezt csak azért írom, hogy lásd. Egyik kutya másik eb. Dollár baloldal, rubel jobboldal. Mi a különbség? Tök mindegy ki van felül. 89 óta meg teljesen mindegy.

2022. okt. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!