Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz miért áldozott fel...

A Fidesz miért áldozott fel mindent csak azért, hogy megmentsen egy nem működő családtámogatási rendszert?

Figyelt kérdés

Elég lenne csak eltörölni a CSOK-ot és társait, hogy a forint visszaerősödjön 300-ra, - ami mellesleg az ég világon semmi eredményt nem hozott a demográfiában, sőt még kevesebb gyerek születik azóta. Mielőtt bevezették a CSOK-ot, 300 forint volt egy Euro, a bolti kaja árak fillérek voltak, a rezsicsökkentés is fenntartható volt. Azóta van zuhanórepülésben a gazdaság. Tulajdonképpen mindent egy lapra tett fel a Fidesz, de még mindig nem mond le róla, annak ellenére hogy nem működik.

Most már ott tartunk emiatt, hogy nálunk már magasabb az infláció mint a háború sújtotta Ukrajnában, a gázárakat 7x-esére, az áram árakat 2x-esére növelték, 425 forint már egy Euro, hagyják az élelmiszerárakat elszállni az egekbe, én már alig tudom őket követni.

Miért áldozunk fel mindent a CSOK-ért, csak azért hogy bizonyos gazdagok más pénzéből vehessenek még1 lakást maguknak? Hiszen eleve gazdagnak kell lenni a CSOK-hoz.



2022. okt. 7. 16:04
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
Én is gondolkodtam rajta. Ebből is látható, hogy van terve, éreznek felelősséget a társadalommal szemben, hiszen kitömik pénzzel a családosokat. Valószínűleg úgy gondolkoznak, hogy mindenképpen meg kell állítani a nemzet fogyását, akkor kapjanak a nagycsaládosok. Lelkiismeret, magyarság szeretet👍💖🍊
2022. okt. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem a CSOK a kezdeti években volt drága, most már csak simán költséges (a lakáspiaci árváltozásokat leszámítva, de az meg zéró összegű játék).

Általánosságban túlfűtött volt a magyar gazdadág, a forint pedig szándékosan volt gyenge árfolyamon tartva.

Ma már nem lehet csak úgy 300 körülre levinni. Kamatokat nincs hova emelni, igazából valami transzparens és őszinte válságkezelő tervvel kéne megnyugtatni a piacot, meg túl kéne élni a telet.

2022. okt. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
20%

Senki nem gondolja, hogy a CSOK eltörlésétől visszaerősödne a forint 300-ra. Amúgy ez nem is lenne jó, egyből tönkre menne a magyar ipar, olyan versenyképtelen lenne az exportpiacokon. Emellett bezuhanna a magyar építőipar is.


Most komolyan azt hiszed, hogy ez egész világra kiterjedő inflációs hullám a magyar CSOK miatt van? LOL

2022. okt. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
#1 A nagycsaládosok nagy része továbbra is roma.
2022. okt. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
7%
#3 Egédzségtelen az, ha állami intetvencióval akarez felduzzasztani egy piacot. Elég nagy kib...ás lenne a frissen termelődő fiatalokkal szemben, ha most a CSOK-ot kivezetnék/megcsonkítanák (amire látok esélyt), de ami nem megy, azt nem kell erőltetni. A gazdadág megszilárdítása az elsődleges.
2022. okt. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5: minden modern szociális piacgazdaságban beavatkoznak a piaci folyamatokba. Egészségtelen (vagy legalábbis abszurd és elmaradott) az lenne, ha ez nem így lenne.
2022. okt. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem segített, de nem is ez az egyedüli oka a forint romlásának.

Egyébként szerintem ki fogják vezetni, mert nem tudják tartani.

2022. okt. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy nem menne le 300 ra a forint, talán nem is menne le érdemben, vagy nem 400 alá. Nem a csok miatt vagy nem csak amitt ment fel az Euró így.
2022. okt. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!