Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Gyurcsány idején jobb volt az...

Gyurcsány idején jobb volt az élet valamivel Magyarországon mint most?

Figyelt kérdés

Én nem tudom, mert Gyurcsány idején még gimnazista voltam és a szüleim tartottak el. Igazából nem nagyon voltak akkoriban anyagi problémáink, pedig nem gazdag családból származok csak egy átlagból. Most már egy ideje külföldön élek és dolgozok.

De rohadtul nem jön ki a matek, hogy a fenébe lehet Magyarországon most megélni ilyen árak és bérek mellett. Ha meg még lakbért vagy törlesztőt is kell fizetned, akkor bekrepál a számológép, egyszerűen az végképp érthetetlen. Magyarországon a bolti árak már kifejezetten drágák még Nyugatról nézve is. Összességében is elég drága ország lett, régebben még olcsó ország volt. De a bérek színvonala az elképesztően hitvány, én 6-szor annyit keresek Ausztriában mint amennyit Magyarországon ajánlanának.

Tudom, a bérek Gyurcsány idején sem voltak magasabbak meg Nyugatiak, de az árak legalább olcsók voltak, a forint viszonylag erős volt. Szóval akkor összességében mégiscsak jobban éltünk Feri idején, jobb kormány volt?



2022. okt. 9. 23:59
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
24%

Minden téren rosszabb volt.

Mondjuk a baloldaltól nem is lehet mást várni (trükkök százaival sikerült 2006-ban újrázniuk).

Csak egy példa: béremelés kb. zéró volt, cserébe az átlag fizu 40%-a elment rezsire, mert a szakértők a közműveket olyan értelmesen kiprivatizálták a tisztességes nyugati multiknak.

Nem véletlenül buktak el és buknak újra újra és újra.

2022. okt. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
21%
Sokkal rosszabb volt akkor, mint most!!
2022. okt. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
56%
90-2000 között aki nem akart az nem keresett pénzt. 2000-2010 között még mindig lehetett normálisan élni. 2010-2020 között, egy Marsall segéllyel egyenlő pénz ömlött az országba EU felől. Ehhez képest, viszont elég carba vagyunk. Gyakorlatilag egy silány összeszerelő ország lettünk. Kiszolgáltatva oroszoknak, EU-nak.
2022. okt. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
77%

Mint a Fidesz idején "z átlag fizu 40%-a elment rezsire"

😃

2022. okt. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
60%

2010-2020 között, egy Marsall segéllyel egyenlő pénz ömlött az országba EU felől.


2002-2010 közötti horror összegű eu-s pénzekből és előcsatlakozási alapokból nagyon szép 10 cm magas kilátó lett az alföldön. Záró hozzáadott értékkel.

2022. okt. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
77%

Azért gazdasági értelemben nem igaz, hogy jobb lett volna Gyurcsány idejében. Nagyon sok beruházás történt 2010 óta és valóban vitatható, hogy mennyire hatékonyan költötték el az uniós forrásokat, de sok vidéki várost rendbetettek és a munkanélküliség is egyértelműen alacsonyabb, mint akkor.

A sajtószabadság és a jogállamiság terén nyilván sokat lépett vissza az ország.

2022. okt. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
71%

"Az hogy a tényeket ki hogy értelmezi, magyarázza eldönti ki-ki saját maga politikai nézetei alapján."


A tények nem azért tények, mert egyértelműek?

2022. okt. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
21%

Gyurcsány alatt jobb volt... a gazdaság mindenképpen...

Jól tudom az euró se 427 volt, az infláció se ekkora, valamint ha bementem az orvoshoz elláttak


Nagy vonalakba...

2022. okt. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
90%
Nem volt jobb! -Egyik kutya, másik eb!
2022. okt. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
18%

"90-2000 között aki nem akart az nem keresett pénzt"


Mesélj még. Esetleg 99-től igaz ez 2009-10-ig. Aztán 2013-14-től még inkább. A 2014-es választás után tovább gyorsult az elvándorlás is. 100 ezrek jöttek rá, hogy itt lényeges változás nem várható. Nem azonnal fog megmutatkozni a most következő válság sem. Jövőre indulhat be igazán, leépitések stb.

2022. okt. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!