Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A népszámláláskor miért csak...

A népszámláláskor miért csak ennyi kérdésre kellett válaszolni?

Figyelt kérdés

Most töltöttem ki, de például olyat nem lehetett megadni, hogy mennyit keresek, fogyasztok-e alkoholt, kábítószert, dohányzom-e, termékeny vagyok-e, stb.


Már úgy bekészültünk a családdal (4 fő), hogy egy kis közös programként kitöltjük, de olyan hamar lett vége. 😔



2022. okt. 12. 19:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez most ilyen.
2022. okt. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 Dongaben ***** válasza:
100%

A jövedelmi adataid ismertek, ha bejelentett munkahelyed van. A többi egészségügyi kérdés, amiből volt pár, ami lényeges lehet a napi életben. Az, hogy " fogyasztok-e alkoholt, kábítószert, dohányzom-e, termékeny vagyok-e, stb." nem releváns információ.

Lehet, hogy egyszer majd lesz egy egészségügyi kérdőív is, amiben ezeket le lehet írni, de értelme nem volna, mert abban mindenki "ferdítene" a valóságon...:)

2022. okt. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Honnan tudjam, hogy termékeny vagyok-e? Szerinted ki kellett volna próbálni?

A népszámlálás pedig demográfiát és lakásdolgokat mér, a drogosok teljesen más téma.

2022. okt. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
27%

Ezeket a kérdéseket rendszeresen fel szokták tenni, és nem változik, asszem, EU-s nagyjából


Van benne egy-két hülyeség, pl. hogy bejegyzett élettársi kapcsolat csak azonos nemüekkel lehet, (minden esetben zárójelben ott van), de valójában az igazság az, hogy különböző neműek között is lehet bejegyzett élettársi kapcsolat.


És hogy milyen kérdéseknek lett volna valójában értelme?

pl. hogy a házban, lakásban hány ablak van, van-e termo ablak, szabályozható-e a fűtés, ha igen, hogyan.


Hogyan szoktunk közlekedni (autó, közösségi közlekedés, bicikli...)


Ezeknek még valóban lenne értelme, pl. kiderülne, hogy hol milyen fejlesztésekre lenne szükség igazán.


És ha egy kicsit is használnák az adatbázist keményebben, akkor pl. arra is jó lenne, hogy az akadálymentesítési tervet jobban szervezik.

2022. okt. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
31%

Engem igazából az zavar, hogy már nem tudom, hány napja, nem tudom beküldeni ezt a szart, és frissíteni szeretne a Win., de nem hagyhatom.


Ennyit erről a szar Orbán-kormányról!

2022. okt. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
72%
Napok óta be van kapcsolva a géped?
2022. okt. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Dongaben ***** válasza:
29%

Kedves "ma 20:16" válaszadó,

Mi köze az Orbán-kormánynak a Windows frissítéshez?

Ez, most komolyan érdekel!

Nem vagyok FIDESZ-es, mielőtt erre gondolnál...

2022. okt. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
56%
Hogy miattuk nem frissítheti. Hogy miért, a mondat korábbi részében van. Azt nem tudod elolvasni?
2022. okt. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
43%

igen. Éjszaka is próbálom küldeni, nappal is, de nem megy egyáltalán.

ok. amikor alszom, akkor hibernálásban vagy alvó állapotban van, de a lényeg, hogy nem kapcsolhatom ki, és nem indíthatom újra.


Már pampogott a Win, hogy inaktív üzemmódban újraindulna, de kézileg átütemeztem meghatározott időpontra, olyan távoli időpontra, amennyire csak lehet, de akkor is bosszantó.

2022. okt. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
66%

ma 20:24

Talán emlékszel, hogy a Fidesz, és a lakájmédia, na meg a birkanép a pártdirektívának megfelelően mindenért Karácsonyt, stb. okolta, még akkor is, ha valójában a probléma valódi okozója a kormány volt.

(Pl. idős otthonok fertőzési gócpontok, amiről csak Karácsony beszélt nyíltan, és mondta példaként, hogy a Pesti úti idősotthonban nagy gond van, de ez bizony mindenhol úgyanúgy volt, hiszen mindenhol egyformán kezelték ill. nem kezelték a válsághelyzetet, amit a kormány feladata lett volna, de idevehetjük a hatalmas dugókat is, aminek elég sok oka volt, leginkább az Orbán-kormány bénasága pl. a déli M0-s híd újbóli javítása, mert korábban szarul rendelték meg, és később újból kellett, ami miatt az ottani forgalmat a belvárosra hajtották, az autókat támogatták BKK helyett, és még sorolhatnám.)


A lényeg, hogy mindenért, a legutolsó szögért is Karácsonyt hibáztatták, még akkor is, ha semmi köze nem volt valójában az ügyhöz.

Ugyanezen logika szerint mindenért Orbán személyesen a felelős. Tudod, "tükör".

2022. okt. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!