Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Közel 800 ezret fognak keresni...

Közel 800 ezret fognak keresni a tanárok pár éven belül, nem extrém ez az emelés kicsit?

Figyelt kérdés
Azt mondom, hogy egy 10-20% emelést talán megérdemelnének, nem mind, de nyilván nem lehet ezt különszedni, de ilyen extrém emelést azért nem érdemelnek, vagy akkor nyári szünet alatt pl. belehetne őket fogni a kormányhivatalokba vagy valami
2022. okt. 13. 16:39
1 2 3 4 5 6
 41/51 A kérdező kommentje:

#37


Hypno (balos propagandista) te honnan veszed, hogy évi 20%-os infláció lesz?


Ilyet még a balos elemzők se jósolnak nem, hogy a függetlenek, de te ilyet mondasz

2022. okt. 13. 17:27
 42/51 anonim ***** válasza:
78%
Téged kéne kérdező befogni egy majomketrecbe, akkor nem itt írkálnád az orbitális baromságaidat!
2022. okt. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 hypno ***** válasza:
64%

#41


Bubuka!!!


Te vagy az? Sikerült találnod egy kapszkodót?

Jósolj kis barátom. Mennyi lesz az annyi 3 év múlva? Te mennyit fogsz keresni érdemtelenül?

2022. okt. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 A kérdező kommentje:

#43


Nem erről szól a kérdés, de te minden kérdés alá behánysz valami aljas hazug balos propagandát, vagy kitalációt.

2022. okt. 13. 17:41
 45/51 anonim ***** válasza:
88%

Aki játszott már asztali szerepjátékkal az tudja a különbséget a "hangulatkeltő szöveg" és a "technikai rendszerleírás" között. Előbbi egy meseelem ami csak felkelti az érdkelődést az adott mechanika iránt, utóbbi viszont a tényleges működését írja le. A játékban minden esetben az utóbbit kell figyelembe venni. Sokszor előfordul, hogy a hangulatkeltő szöveg nem is felel meg a technikai leírás szabályainak, csak túl van tolva, hogy érdekes legyen.


Na, ez is ugynailyen volt. Gulyás Geri hangulatkeltő elemként bdobta a 700as emelést, majd a technikai leírásban elmondta, hogy a jelenlegit emelik 30%-al 3 év alatt.

2022. okt. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
0%

"Csak mert az imént láttam egy vadhajtásos cikket amiben azt írták, hogy 2025-re ígértek 30%-os emelést. Ha azt nézzük, hogy a jelenlegi pedagógus bér az első 10 évben 220ezer körül van, a 30%-os emelés kb 280ezerig tolja fel a fizujukat. Ez.. elég messze van még a 800tól, ráadásul ugye nem reálbéremelésről beszélünk, hisz csak idén 20% az infláció:D"


Amit én olvastam abbanm a cikkben volt emelés 2023 ra is igérve, legközelebb az igazat írd pajtás.

2022. okt. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, 46, tanulj már meg szöveget értelmezni. A 39-es válaszban ott a konkrét idézett Gulyástól, ő maga mondja el, hogy 2025-re a jelenlegihez képest 30%-os emelést fognak kivitelezni. 2023-ban 20, 2024-ben 25 és így érik el 2025-re a 30at. De nem az előző évhez kpest, hanem a 2022-eshez képest 30%.

És igne, először egy vadhajtásos cikkben olvastam - itt a GYK-n linkelték - de lehozta minden más hírportál is ahogy nézem. A lényegen nem változtat: 3 lépcsőfokban, 3 év alatt 30%-ot emelnek a mostanihoz képest.

2022. okt. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
4%

Azt hittem lefordulok a székről amikor hallottam.


Borzasztó hibás döntés a digitálizáció korában hús-vér tanárokra ekkora összeget elégetni.


Pedig támogattam volna az emelést, de ez népharagot vált ki azokból, akik a verseny szférában, vagy jóval felelősebb beosztásban dolgoznak...

2022. okt. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 hypno ***** válasza:

#48


"Pedig támogattam volna az emelést, de ez népharagot vált ki azokból, akik a verseny szférában, vagy jóval felelősebb beosztásban dolgoznak..."


Na most ők pont leszarják, mert teljesen más fizetési kategóriába esnek és nem produkálnak semmiféle népharagot.

2022. okt. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 Alex Fly ***** válasza:

@48: "Pedig támogattam volna az emelést, de ez népharagot vált ki azokból, akik a verseny szférában, vagy jóval felelősebb beosztásban dolgoznak..."

Van gyereked? Mert mégis mi lehet felelősebb beosztás annál, aki az ország jövőjéért felel?

2022. okt. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!