Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Multinacionális gyárak ide...

Multinacionális gyárak ide hozatala (pl. audi, bmw, suzuki, lenovo stb.) helyett milyen munkahelyeket kellene magyarországon teremteni?

Figyelt kérdés
Azt mondják sokan, hogy az ilyen gyárak miatt csak összeszerelő üzem leszünk, "droidok" szar pénzért. De akkor milyen munkahelyek kellenének, ahol az emberek jó fizetésért dolgozhatnának? Főleg pl. kelet magyarországon, borsod, szabolcs megye stb.

2022. okt. 23. 14:08
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
88%
9-es vagyok: A kérdésre a válasz a mesterséges intelligencia és a robotika.
2022. okt. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
41%
Azért hasított Szlovákia amikor Gyurcsány alatt államcsőd volt, mert ők nem privatizálták el az állami intézményeket és az államnak termelte a bevételt. Állami tudaljdonú vállaltok kellenek, nem Mészáros tulajdonolja, hanem az állam, mert akkor a bevétel is a miénk
2022. okt. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
68%
Hozhatnak ide bármit, ha csak oktatásból kiesett 8 általános végzettségű vagy sima érettségizett emberek vannak itt. Diplomát kell szerezni és azzal azzal máris több lehetőség van. És ez nem a rendszeren múlik. Nekem is van diplomám, pedig ha az első középiskolás tanáraimom múlik, most én is nyomtattam valamelyik gyárban, a szalag mellett.
2022. okt. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Földműveseket, mert rohanunk az összeomlás felé.
2022. okt. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
77%
Amúgy négyesnek igaza van, de mivel az oktatásalapú társadalom rendszerváltáshoz vezetne, ezért marad az összeszerelőüzem.
2022. okt. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 hypno ***** válasza:
83%

Itt ez a video. 7:30-tól elég megnézni, mert ott foglalkozik a ezzel a problémával


https://www.youtube.com/watch?v=dY22wh3pAJg

2022. okt. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
76%

A magyar vállalkozókat és magyar cégeket kellene támogatniuk. Azok utána létrehoznának munkahelyeket, amik Magyarországon tartják a pénzt, és nem viszik ki külföldre.

[link]


Konkrétan:


1) Erős oktatás. És itt nem az oktatott órák száma a probléma, hanem a szemlélet. Most szolgának vannak képezve a gyerekek. Magold be ezt az 50 évszámot, mert én azt mondtam, mert az én főnököm azt mondta nekem, mert az ő főnöke azt mondta neki. Ez a multik és a nagy állami cégek világára készít fel már gyerekkortól.

Vállalkozói szemlélettel való nevelés az nem ez. Az a gyerekek kreativitását próbálja fejleszteni, az önálló gondolkodást.


2) Könnyű legyen vállalkozást indítani. Az adókörnyezet, szabályozási környezet, papírmunka (időbeli és pénzbeli ráfordítás is van!), stb. kedvezzenek egy induló kisvállalkozásnak.


3) Minden kapitalista rendszer, ha nem avatkoznak bele, akkor monopóliumokat fog formálni. A kkv szektor aktív védelme szükséges a monopóliumokkal, és egyéb gigacégekkel szemben. Jelenleg ez fordítva működik, a gigacégek vannak védve a kkv-któl.


4) Infrastruktúra fejlesztése, főleg keleten. Az egyik legnagyobb hatékonyságot visszafogó tényező a világon a rossz infrastruktúra. Pl. akadozik az alapanyag ellátásod, mert késnek a vonatok, stb.

2022. okt. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
44%

Átlag embernek összeszerelő üzem is meghaladja a szellemi képességét.


Oktatáson kéne javítani.

Sok olyan munkahely van ahol jó fizetést adnának de nem találnak olyat aki ért hozzá.

2022. okt. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
68%

18#

Sok olyan ember van aki érti a dolgát és azokról akarnak lehúzni még egy réteg bőrt éhbérért. El lett ez már végérvenyesen bas*zva Antall idejében, de feljártok ide okoskodni.

2022. okt. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
94%
Mindenki azt állítja, hogy érti a dolgát aztán összetekeri a réz és alumínium kábelt, végül füstöl az elosztódoboz.
2022. okt. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!