Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Multinacionális gyárak ide...

Multinacionális gyárak ide hozatala (pl. audi, bmw, suzuki, lenovo stb.) helyett milyen munkahelyeket kellene magyarországon teremteni?

Figyelt kérdés
Azt mondják sokan, hogy az ilyen gyárak miatt csak összeszerelő üzem leszünk, "droidok" szar pénzért. De akkor milyen munkahelyek kellenének, ahol az emberek jó fizetésért dolgozhatnának? Főleg pl. kelet magyarországon, borsod, szabolcs megye stb.

2022. okt. 23. 14:08
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

20#

Én értek hozzá, de hát abból kell főznöm amim van. Kókányolok itthon az alumínium vezetékekkel, ha valami probléma van. Áthúznám rézből az egész lakást, de nincs rá pénzem.

2022. okt. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
74%

17!


"Könnyű legyen vállalkozást indítani"

Na ezzel a probléma, hogyha könnyű lesz, akkor hatalmas konkurencia lesz és még könnyebben tönkremennek a vállalkozások.

Én pl egy 30k kisvárosban élek. Van 2 hely, ahol lehet fodrasznak tanulni sőt van, aki a mellettünk lévő megyeszekrehelyre jár be tanulni. Na de számoljunk csak a helyben levo 2 helyről kijott fodraszokkal. Az évente együtt kb 40 fő. Gondolj bele, ha könnyű lenne vállalkozást indítani, akkor hirtelen minden évben +40 fodrászat nyílna a városban. Az 5 év alatt 200 új fodrászat. Erős lenne, gondolom érzed. Egyik döntené be a másikat.

2022. okt. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

több példa is elhangzott már, de pl a győri keksz, vagy a balaton szelet se itthon készül már, sztem ezek is jó példák. javítsatok ki, ha tévedek.

származási hely: eu., rá van írva

2022. okt. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
26%
Én amondó vagyok, hogy ne legyenek fizikai, betanított munkások az országban. Csak és kizárólag magasan edukált diplomás emberek akik fél életüket tanulással töltötték. Értelem szerűen ezért is ők sokkal jobb emberek mint bárki más nem magasan edukált emberek. Egy ilyen ország sokkal jobb lenne szerintem.
2022. okt. 28. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
24: persze jó lenne, de ez csak álom, többet kell oktatásba fektetni az oké
2022. okt. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
24: És a szemetet ki fogja elszállítani? Ha csőtörés van, ki fog kimenni megjavítani? Útfelújításokat ki fogja megcsinalni?
2022. okt. 28. 15:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!