Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Némelyik multinacionális cég...

Némelyik multinacionális cég lehet kivonul Magyarországról?

Figyelt kérdés

Én tapasztaltam, hogy elvárják a perfekt angolt vagy németet, némelyik mindkettőt.De, annyira mégsem akarnak megfizetni érte, mint külföldön.

Perfekt angollal vagy némettel meg akár külföldön is ugyanazt a munkát lehet elvégezni ugyanannál a cégnél.


Emiatt panaszkodnak is rendszeresen, hogy "jaj, nincs szakember"


De, nem csak a felsőfokú végzettséggel rendelkezőkkel van bajuk.

Hanem, a "kisebbekkel" is.


Ahol legutóbb dolgoztam, ott a gyártósori munkásokat nem nagyon akarják rendesen megfizetni.Pár hónap alatt a komplett gyártósor emberállománya lecserélődik.

Mára, már fele, akiknek nincs komoly végzettsége, kint mosogat vagy ablakot pucol Ausztriában.Győr-Moson-Sopron megyében lakom, itt nem nagy kunszt kijárni Ausztriába.

A másik fele meg, amint lett jobb lehetőség dobbantott, elhelyezkedett.


Az ablakpucolással, meg többet keres, mint én beszerzőként, diplomával.

Ennél a cégnél nettó 120 körül kapnak a sori melósok.



A menedzsment állandóan panaszkodott, hogy nincs ember, most honnan fognak embert szerezni,ment állandóan a sírás.

Mondtam magamban, a teljesítményt elvárjátok, de fizetni nem akartok érte.


Tőlem elvárták a magas szintű nyelvtudást.De, ezzel a nyelvtudással, már kint is csinálhatnám ugyanezt, x ezer euróért, csak kezdőként, kevés tapasztalattal nem akarok kimenni még.


Egyes pletykák szerint, ez a cég a kivonulást fontolgatja, mivel a termelés nem úgy sikerül, ahogy elvárják, aminek oka az emberállomány.



Alapvetően, az a probléma, hogy ezek a cégek az olcsó munkaerő miatt vannak itt.

Egy darabig elmentek, de ma már az emberek igénye megváltozott.Illetve, a szomszéd ország kapui nyitva állnak, a képzetlenebb emberek is találnak munkát, mondjuk takarítás, ablakpucolást vagy ilyesmit.Ez még mindig jobb munka, mint a gyártósoron görnyedni.



Amikor még fősulira jártam, én is mentem takarítani Ausztriába.Abból a pénzből lett meg az első autóm.



Úgy gondolom, a nemzetközi multinacionális cégek tudnának magasabb fizetést adni, de nem nagyon érdekli őket.EU-s szinten kellene szabályozni őket, ez lenne a megoldás.



2016. júl. 17. 09:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
28%
Ha ennyire el vagy szállva magadtól, akkor MIÉRT NEM vagy még külföldön?
2016. júl. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Miét nem mégy magyar céghez, ha az jobban megfizet, és kevesebbet vár el?
2016. júl. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
84%

Ezt a cég látja, hogy mi éri meg nekik és mi nem.

A magyar munkaerő még mindig nagyon versenyképes, olcsó, így lehet, hogy ha alig találnak melósokat, akkor inkább emelnek majd a béreken és lehet még úgy is megéri nekik az üzem fenntartása.

Az is lehet, hogy úgy látják már nem éri meg a magyar telephely fenntartása és a kivonulás mellett döntenek és tovább költöznek keletre, Romániába, Bulgáriába, Ukrajnába vagy akár Ázsiába, ahol találnak megfelelő, olcsóbb munkaerőt.

2016. júl. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
De hogyan gondolod ezt az EU-s szabályozást?A magyar cégekre,vállalatokra ugyanúgy érvényes lenne?Mert akkor azok alighanem lehúzhatják a rolót.
2016. júl. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
84%

Főiskolára jártál és ilyen kérdést teszel fel hogy:


Némelyik multinacionális cég lehet kivonul Magyarországról?


Nigériai cserediákok jobban beszélnek magyarul ennél.

2016. júl. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Arról nem beszélve,hogy ha EU-s szinten szabályoznák a béreket,minek jönnének ide?A legnagyobb vonzerő számukra,még mindig az olcsó munkaerő.
2016. júl. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 szántóvető ***** válasza:
100%
"Mondtam magamban"-hát ez az,a többség önmagában háborog csak.
2016. júl. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

"A legnagyobb vonzerő számukra,még mindig az olcsó munkaerő."


Ez a baj.

Magyarország nem Kína, hanem egy európai ország.

2016. júl. 17. 10:30
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

# 8:


"Magyarország nem Kína, hanem egy európai ország."


Akkor itt lenne az ideje európai országként viselkedni, és akkor lehet ki megy a kizsigerelő német multi, és jönnek olyan magyar nagyvállalatok, melyek megbecsülik anyagilag és erkölcsileg a magyarokat, ahogy azt teszi például...?

2016. júl. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Majd ha már nem leszünk elég olcsók nekik, akkor mennek tovább. És akkor a nulla a kevésnél is kevesebb lesz.
2016. júl. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!