Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ez a sztereotípia, hogy...

Mi ez a sztereotípia, hogy Orbán elveszi mások pénzét?

Figyelt kérdés

Több helyen olvasom, hogy egyes arcok nem kuldenének pénzt Orbán Viktornak és csapatának, mert úgyis ellopják. Amúgy az EU küld pénzt, csak kB. 30 százalékát visszatartják és feltételekhez kötik.


Ez valójában egy kondicionalitási eljárás és nem korrupciós!! Akkor mégis miért keverik bele, mintha sikkasztanának?!



#FIDESZ #Orbán Viktor #Európai Unió #Brüsszel #kondicionalitási eljárás
2022. okt. 25. 20:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%
Magyarországon rendszerszintű a korrupció, ezért kötik feltételekhez a pénzek nagy részét. Ezen mi nem érthető?
2022. okt. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
74%
Mi az a közpénz!?
2022. okt. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
79%
Az megvan, hogy szíjártó a lockdown idején az adófizetők pénzéből az adriára repült yachtozgatni? Meg rogán vitte helikopterezni a feleségét, amit az adófizetők fizettek ki. Neked mit fizet ki a kormány?
2022. okt. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

#3

Nekem fizeti a rezsimet. És elárulom nem csak nekem, neked is. A kamatstopot, olcsó házat CSOK-kal. Infláció van? Igen! A rakat adóssagomat inflálják éppen el. Most akkor menjek tüntetni? :-)

2022. okt. 25. 21:17
 5/19 anonim ***** válasza:
79%

A magyar források közel 50%-át lenyúlja a fidesz.


Szerinted miért nyert mészáros kb 2000 milliárd forintnyi pályázati pénzt egyedül?


Az eu-s pénzek fele náluk landol, annak a fele a polgármestereknél, annak a fele a város karbantartásáért felelős baráti cégeknél.


Tehát 50%-nak a fele az 25%, ennek a fele 12.5%, és kb ennek a fele jut el a helyére.

2022. okt. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
75%

#Kérdező!

- Nekem nem fizeti a rezsimet. Mivel családi házban élek, nem férek bele.

- Nem fizeti a kamatstopot.

- Nem tudom milyen olcsó házról beszélsz, de nem vettem igénybe a csokot. Egyébként ha már itt tartunk, az az én pénzem, te szerencsétlen, mert már adó formájában befizettem. Tipikus fideszes vagy, okosnak akarsz látszani, de csak öngólt lősz.

2022. okt. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%
Nem veszi el,van akinek ad
2022. okt. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 tobas ***** válasza:
76%

"olcsó házat CSOK-kal."


Ez igaz, közgazdaságilag páratlan eredmény, hogy CSOK-kal és kétszeri ÁFA csökkentéssel több, mint a duplájára emelkedtek az ingatlanok árai.

2022. okt. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

#8

Igen, de ezzel a családok jártak jól. Olcsón kellett venni akár önerő nélkül. Babaváró is önerő.. ráadásul végül nem lett 3 gyerek, de maximum 5% lehet a törlesztő. Infláció elviszi az adósságom 😀

Semmi okunk, hogy a kormányt szidjuk

2022. okt. 25. 21:46
 10/19 tobas ***** válasza:
68%

Hát na a kivételesek kevesek tagja vagy. Pont ez kell a kormánynak is, nem széleskörű jólét, hanem kellő ember, aki hatalmon tartja.


Amúgy eléggé sokat fizettünk vissza a szabálytalan EU-s pénzek felhasználása miatt, amit az állam fizetett vissza, miközben haverok zsebében landolt a pénz.

2022. okt. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!