Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az LMBT-sek mi jogon akarják...

Az LMBT-sek mi jogon akarják eldönteni, hogy nekem mi az, ami árt (pl. melegházasság)?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom azt az érvet, hogy mi bajom a melegházassággal, mikor nekem az nem árt, hogy két férfi összeházasodik.

Már miért ne ártana? Nem csak fizikai ártalom létezik, hanem olyan is, hogy pl. rosszabbul érzem magamat egy olyan társadalomban, ahol ezt szabad, mert mondjuk nem egyezik az értékrendemmel. Ahhoz, hogy a társadalom értékrendjébe beleszóljak pedig annak tagjaként jogom van, pont úgy, ahogy egy melegnek is - csakhogy én nem jelentek ki olyasmit a másik nevében, hogy az én követelésem az neki márpedig nem árt.

Elég sok sarkos példát lehetne hozni, hogy mi az, ami még nem árt fizikai értelemben, kezdve pl. a kannibalizmussal belegyezéses alapon. Nem sorolom tovább. Ezt miért nem értik meg a melegházasság pártiak?

A kulcs tehát: értékrend.



2022. okt. 27. 09:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/76 anonim ***** válasza:
88%

Fiatal biszexuális srác vagyok, így válaszolnék a kérdésre.

Én tisztában vagyok azzal, hogy bizonyos dolgok létezésének a puszta tudata is okozhat hasznot/kárt az emberek életében. Tehát ha hirtelen bevezetnék itthon is a melegházasságot, az neked bosszúságot okozna, tehát rontaná az életminőségedet, tehát kárt okozna neked. Én ezt elhiszem és megértem.

„A kereszténység nem tanít arra, hogy legyilkolj bárkit, épp ellenkezőleg: szeresd felebarátaidat.” – Tehát akkor szeretsz engem is? Tök jó. Ez esetben arra kérlek, hogy képzeld bele magad az én helyzetembe.

Ha egyik napról a másikra bevezetnék a melegházasságot, az számomra haszonnal bírna. Egyrészt, az én értékrendemben (ami nem egyenlő az általad „LMBTQ értékrendnek” nevezett valamivel) igenis helye van a melegházasságnak, tehát a melegházasság puszta létezésének a tudata máris hasznot hozna nekem. Emellett, azt érezném, hogy végre az én (azonos nemű) kapcsolatom is egyenértékű egy hetero kapcsolattal, ami megint csak hasznot jelentene nekem. Sőt, elképzelhető, hogy egyszer majd egy másik sráccal házasodok össze, ami megint csak hasznot jelentene nekem (ebben az esetben már akár anyagit is).

Azzal, hogy te ellenzed a melegházasság bevezetését, nekem károm származik, ugyanis elesek attól a haszontól, amit a melegházasság adna nekem. Tehát ÁRTASZ NEKEM.

Sőt, feltételezem, hogy neked a melegházasság bevezetése által realizált károd töredéke lenne az általam realizált haszonnak. Egyszerűbben megfogalmazva, a melegházasság bevezetéséből nekem jóval több hasznom származik, mint amennyi károd neked.

Egyébként nem gondolom azt, hogy a többségnek kellene a kisebbségek jogairól döntenie. Én is fel tudom osztani a társadalmat olyan szempontok szerint, hogy bárkiből kisebbséget tudok csinálni. Például Magyarországon az emberek jóval kevesebb, mint 50%-a jár rendszeresen templomba, tehát ennyi erővel le lehetne bontani a templomokat és valami mást felhúzni a helyükre.

Amire igazából ki akartam lyukadni az az, hogy ha te és a hozzád hasonlóan gondolkodó emberek bevállalnának egy kisebb rosszat, azzal sok más emberrel tehetnének egy nagyobb jót (tulajdonképpen ez is tekinthető egyfajta adakozásnak). A másik pedig az, hogy érdemes lehet hátralépni egyet és belegondolni a másik helyzetébe is (a válaszom elején én is erre törekedtem). Nem kell persze egyetérteni velem, de ha csak ez a két üzenet átmegy, akkor már megérte írnom.

2022. okt. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/76 anonim ***** válasza:
87%
Utolsó: gyönyörű szép hozzászólás volt, csak kár, hogy a kérdező figyelmen kívül fogja hagyni, mert "libsik".
2022. okt. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/76 anonim ***** válasza:
95%
44: nem figyelmen kívül hagyja. fel sem fogja
2022. okt. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/76 A kérdező kommentje:

43: köszi a hosszú monológot, de felesleges volt ugyanazt kifejtened bővebben, mint amit a társaid is leírtak félmondatokban.

Hozok neked egy példát.

Én tegyük fel 160 cm vagyok, és nem érzem magam egyenlőnek a társadalomban, mert az átlag magasság 170 cm. Ezért követelm, hogy minden 170 cm magasságot elérő emberből vágjanak vissza legalább 10 cm-t, így enyhítve az én szorongásomat.

Jogos a követelésem? Igen. Ártanak nekem azok, akik ellenzik a követelésemet? Igen. Épeszű társadalom bólogatni fog nekem ehhez? Nyilvánvalóan nem.

Ugyanez a melegházasság is. Nem kell vallásosnak meg jobboldalinak lenni ahhoz, hogy valaki megmaradjon a normalitás talaján és ellenezze ezt az abszurditást.

Árt neked ezzel? Igen. Te ártanál neki azzal, ha megvalósúlna a követelésed? Igen.

Akkor látod, ez sajnos egy patthelyzet.

És a kérdéshez visszatérve (mert már régen nem arról beszélünk), nem te fogod meghatározni nekem, hogy nekem mi árt, márpedig ha nekem árt, akkor a hozzjárulásomat kelld kérd és nem verni az asztalt, hogy neked ez jár.

2022. okt. 27. 19:46
 45/76 anonim ***** válasza:
96%

Neked ez a vérengzés a mániád??

Semmi köze sem a gyilkolásnak, sem a centik visszavágásának a melegházasság engedélyezéséhez.

2022. okt. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/76 anonim ***** válasza:
96%
47: mivel nincs valid érve, próbál párhuzamokat állítani, mert a párhuzamok MINDIG erősen sántítani fognak, még a jók is, és elég elvontak is, hogy ne kelljen emberek érzelmeivla, vagy épp tényekkel foglalkozni. Ő meg kifejezetten... nem jókat talál.
2022. okt. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/76 anonim ***** válasza:
100%
Most komolyan, hogy tudsz így élni, hogy a világ több országában engedélyezett.😅 Amúgy szerintem az a beteges, hogy ezen a témán kattogsz. Gondolom egy harmincas, anyukájával lakó, rossz munlát végző lúzer vagy, aki kivetíti ezt másokra.
2022. okt. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/76 A kérdező kommentje:

49 úgy, hogy nem a világ többi országában élek, hanem - egyelőre - még egy normálisban. Már csak azt nem értem, te mit keresel még itthon.

48 érdekes úgy érvek hiányáról beszélni, hogy közben puszta személyeskedés a mondanivalód. De hát libtartdiában megszokott dolog ez.

2022. okt. 27. 21:25
 49/76 anonim ***** válasza:
100%
Normális országban? :D Nézz már körül... Ja, borzasztó lehet Ausztriában, Németországban, Ausztráliában, Írországban, Finnországban, Luxemburgban, Angliában, USA-ban, Dániában, Svédországban, Norvégiában élni, totál normálatlan, színvonaltalan országok.
2022. okt. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/76 anonim ***** válasza:
100%
És mégis, ezekben az országokban van oktatás, és nem a várótermekben fogsz meghalni. Sőt, az energiaárak emelkedése sem úgy fogja őket érni, hogy beledöglenek, hanem a sok pénzük kicsit kevesebbet fog élni. Gyötrelmes életük lehet. És a működő demokrácoáért cserében szörnyülködve mg kll tűrniük két meleg ember házasságát is pl. Ténylg nem tudom, miért nem ők vándolrolnak ki ide, és miért mi megyünk oda.
2022. okt. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!