Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az LMBT-sek mi jogon akarják...

Az LMBT-sek mi jogon akarják eldönteni, hogy nekem mi az, ami árt (pl. melegházasság)?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom azt az érvet, hogy mi bajom a melegházassággal, mikor nekem az nem árt, hogy két férfi összeházasodik.

Már miért ne ártana? Nem csak fizikai ártalom létezik, hanem olyan is, hogy pl. rosszabbul érzem magamat egy olyan társadalomban, ahol ezt szabad, mert mondjuk nem egyezik az értékrendemmel. Ahhoz, hogy a társadalom értékrendjébe beleszóljak pedig annak tagjaként jogom van, pont úgy, ahogy egy melegnek is - csakhogy én nem jelentek ki olyasmit a másik nevében, hogy az én követelésem az neki márpedig nem árt.

Elég sok sarkos példát lehetne hozni, hogy mi az, ami még nem árt fizikai értelemben, kezdve pl. a kannibalizmussal belegyezéses alapon. Nem sorolom tovább. Ezt miért nem értik meg a melegházasság pártiak?

A kulcs tehát: értékrend.



2022. okt. 27. 09:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 anonim ***** válasza:
81%
Indokold hogy mi a baj a melegházassággal
2022. okt. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 A kérdező kommentje:
1; nem nekem kell indokolnom, hanem annak, aki be akarja vezetni.
2022. okt. 27. 10:01
 3/76 anonim ***** válasza:
84%
Miért, a fityisz mi jogon akarja eldönteni hogy kinek mi árt?
2022. okt. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/76 anonim ***** válasza:
81%

Ártani árthat.

De ki szenved nagyobb érdeksérelmet? Akinek mentálisan nem tetszik a melegházasság, vagy aki mentálisan és a mindennapok terén is hátrányt szenved a tilalom miatt?

Mindig a kisebb érdeksérelem felé kell elmozdulni a jogalkotásnak.

2022. okt. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/76 anonim ***** válasza:
82%
Itt nem az a kérdés, hogy kinek mi árt, vagy nem árt. Egy meleg ember ugyanúgy magyar állampolgár, életvitelszerűen itt él, fizeti az adót, hasznos tagja a társadalomnak. Így pedig az állami házasságkötést megtagadni tőle nem jogos. Az egyházit döntse el az egyház.
2022. okt. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/76 anonim ***** válasza:
83%

Az LMBT-sek mi jogon akarják eldönteni, hogy nekem mi az, ami árt (pl. melegházasság)?


Ki akar rólad dönteni kérdező?

Én biszexként csak magamról szeretnék, rólad nem!

de szerintem ember nincs a földön, aki rólad dönteni akarna, vagy helyetted!

2022. okt. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/76 A kérdező kommentje:

4: Jeff Dahmer is nagy érdeksérelmet szenvedett amiatt, mert nem gyilkolhatott szabadon. Ettől még nem legalizáljuk a gyilkosságot. Sajnosaz emberi társadalmak ilyenek, van egy közös értékrend, amihez alkalmazkodunk, nem tetszet mindnekinek.

7: nem, viszont gyakrabban eszembe jut az ehhez hasonló megszólalásokról, hogy már megint elfogytak az érvek.

2022. okt. 27. 10:15
 8/76 anonim ***** válasza:
75%
Jobboldaliak erkölcsi világnézete: "Nekem nem teccik úgyhoty tilccsák be!" Konkrétan egy öt éves gyerek szellemi szintjén mozogtok. De már megszoktuk.
2022. okt. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/76 anonim ***** válasza:
81%
Hát a gyilkosságos példád nagyon sántít. Itt ugyanis szóba sem jön más ember fizikai sérelme.
2022. okt. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/76 anonim ***** válasza:
69%
De indokold már meg, hogy mi az erkölcsileg vállalhatatlan két ember szerelmében? Ha erre nem vagy képes normálisan felépített választ adni, akkor sajnos csak felszínesen kényeskedsz.
2022. okt. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!