Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az LMBT-sek mi jogon akarják...

Az LMBT-sek mi jogon akarják eldönteni, hogy nekem mi az, ami árt (pl. melegházasság)?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom azt az érvet, hogy mi bajom a melegházassággal, mikor nekem az nem árt, hogy két férfi összeházasodik.

Már miért ne ártana? Nem csak fizikai ártalom létezik, hanem olyan is, hogy pl. rosszabbul érzem magamat egy olyan társadalomban, ahol ezt szabad, mert mondjuk nem egyezik az értékrendemmel. Ahhoz, hogy a társadalom értékrendjébe beleszóljak pedig annak tagjaként jogom van, pont úgy, ahogy egy melegnek is - csakhogy én nem jelentek ki olyasmit a másik nevében, hogy az én követelésem az neki márpedig nem árt.

Elég sok sarkos példát lehetne hozni, hogy mi az, ami még nem árt fizikai értelemben, kezdve pl. a kannibalizmussal belegyezéses alapon. Nem sorolom tovább. Ezt miért nem értik meg a melegházasság pártiak?

A kulcs tehát: értékrend.



2022. okt. 27. 09:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/76 anonim ***** válasza:
96%
60: teljesen várható volt, hogy nincs önreflexiód. Pont erről írtam az 58as hozzászólásomban, valakinek egyszerűen nincs empátiája, ezért soha nem fogja tudni megérteni, hogy mi a baj a gondolkodásmódjával.
2022. okt. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/76 anonim ***** válasza:
91%

Hát igen, hogy jön ide a pedofília? Bár a tavalyi törvények után sejtjük ugye.


Két ellentétes nemű ha szereti egymást, senkinek sem árt. Ha egy pedofuil megd.g egy 12 évest, azzal még akkor is potenciálisan árt, ha konszenzussal történik a dolog. Bár az esetek többségében ez nem konszenzussala történik.


Nem vagyok meleg, sőt, 100%-ig heteró vagyok, de a házasság egy jó lépés (engem a házasság intézménye sem érdekel, de megértem, ha valakit igen), és akkor lesz normális elfogadás, ha kb minden 12. pár, aki szembejön veled kézenfogva, azonos nemű, ugyanis a társadalom 8%-a meleg kb. Megyeszékhelyen élek egy éve, szóval nem eldugott faluban, és még egyetlen ilyen esettel sem találkoztam. Bujkál mindenki. És akkor a 8%-al nagyon alálőttem még, mert ez csak a tisztán melegek száma, biszexuálisokról pl. nem esik szó.

2022. okt. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/76 anonim ***** válasza:
93%
Ja, és miben más, ha ő pasiként azt mutogatja facebookon, hogy szereti a pasiját ehhoz képest, hogy mások a csajukat mutogatják? Abból a szemszögből kérdezem, amit írtál, hogy "kinek szereted betenni és azon belül hová.".
2022. okt. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/76 anonim ***** válasza:
91%
Van egy magyar szó arra, amilyen a kérdező, de nem lenne túl elegáns leírni. Mi annyit tehetünk, hogy az ilyen embereket megpróbáljuk ignorálni, és tudjuk, hogy nekünk van igazunk, nem azoknak, akikből gyárilag hiányzik az empátia.
2022. okt. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/76 anonim ***** válasza:
58%

Végignéz az ember a történelmen és arra a megállapításra jut szinte mindig a kisebbség akarata érvényesült a többség felett.Megjelentek a keresztények eltűntek a római istenek,színre léptek a bolsevikok véget vetettek a cárok uralmának.És még hosszasan lehetne sorolni.

Valami hasonló játszódik most le előttünk.

2022. okt. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/76 anonim ***** válasza:
78%

Ja, a melegek át akarják venni a hatalmat a világ felett. Tökre hasonlít a kettő...


Ez inkább olyan, mint az elnyomott emberek lázadásai, mondjuk egy parasztfelkelés. Annyit akarnak, hogy ne nyomorogjanak. A perszetbácsi a vasvillájával sem akart semmit, nem volt ő erőszakos, csak muszáj volt radikális lépésekhez folyamodni, ez pl. a pride megfelelője. Ettől még az éb 354 napján békésen művelgette volna a földjét, mint ahogy a melegek sem tangabugyiban akarnak járkálni egész évben.

2022. okt. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/76 anonim ***** válasza:
88%

56-os vagyok, reagálnék az 59-es és 60-as válaszokra, a kérdező válaszaira.

Ahogy írtam, szívesen reagálok, várható volt, hogy hirtelen nem jut eszembe minden, amit le szeretnék írni.

„56: megismertük a nagyon szomorú élettörténetedet, miközben elmondtad, hogy nagyon hülye vagyok, de nem magyaráztad meg azt, hogy azon kívül, hogy egy fokkal jobban éreznéd magad, nekem mégis mitől lenne kevésbé rosszabb az, hogy te házasodhatsz.”

Nem az volt a célom, hogy önmagam sajnáltassam. Köszönöm szépen, úgy gondolom, mostmár megvagyok. A panaszaimat el tudom sorolni a pszichológusomnál, nem szorulok rá arra, hogy itt keseregjek, némi együttérzés reményében. Mindannak, amit írtam, az volt a célja, hogy szemléltessem a homoszexualitással járó történések egy aprócska hányadát. Némiképpen érthetőbbé teszi az érzéseink eredetét, legalábbis ebben reménykedem.

Ahogy írtam, nem tartalak hülyének, csak elfogultnak. Azt érzem, hogy hasonlóan jártál, mint én régen. Egy olyan környezetben nőttél fel, ahol fel sem merülhettek olyan eltévelyedett gondolatok, minthogy a homoszexuálisok is emberek, akik érdemesek a boldog életre.

A felfogásodon nem tudok, és nem is akarok változtatni, egészen biztosan fog számodra negatívumot okozni a melegházasság bevezetése. Olyan koholt polgárpukkasztásokkal fog majd dobálózni minden vakhitű, hogy: „elvettük a házasság szentségét”; „meggyaláztuk a keresztény kultúrát”; „csak többet akarunk majd, ezzel nem érjük be”; „jogot kapunk a gyerekek megrontására”, és még sorolhatnám.

Vegyük sorba. A házasság szentségét akkor vennénk el, ha volna egyházi esküvő. Én erre nem vágyok, és nem is vágynék, még akkor sem, ha lehetne.

A keresztény kultúra meghatározta Magyarország múltját, ezt nem vitatom, ám egy szekuláris országban élünk, amely törvénykezésében már nem mutatkozhatna meg a vallái alapon történő elfogultság. Pont ilyen okból legális az önkielégítés, a válás és hasonló dolgok. A melegházasság nem a keresztény kultúrába fog beépülni, hanem az ország törvénykezésébe, egy, az előbbitől – hivatalosan – független intézményként. (Már amennyiben valamikor behozzák.)

Én nem vágynék többre. Számomra elég volna a melegházasság, az azzal járó örökbefogadás és a már érvényben lévő diszkrimináció-ellenes törvények betartatása.

Nem vagyok pedofil, a melegek többsége sem pedofil. Nincs okunk azt feltételezni, hogy a melegek között arányaiban több pedofil van, mint a heteroszexuálisok között. Ahogy az is bizonyítható, hogy a melegek által nevelt gyerekek nem lesznek nagyobb eséllyel melegek, sőt, mivel az örökbefogadó szülők hátterét megvizsgálják, és csak az arra alkalmasok kapnak engedélyt, ezért a melegek által nevelt gyerekek mentálisabban stabilabbak, ezt kutatások bizonyítják. Nyilvánvalóan, ha szintén örökbefogadó, heteroszexuális szülőkkel hasonlítjük őket össze, akkor nincs mérhető különbség.

A lényeg az volna, hogy ez számodra fog járni negatívumokkal, ha behozzák, ám ezek minimálisak, elhanyagolhatóak a számunkra előidézett pozitívumokhoz képest. Emiatt kérem azt, hogy egyszerűen ne törődjetek ezzel. Nem várom el, hisz nem várhatom el, hogy támogassatok minket ezeknek az elérésében, de nagyon hálás volnék, ha nem gátolnátok.

„Senki nem kötelez arra, hogy rejtőzködjél, ceremóniát is rendezhetsz, amit aztán kiposztolhatsz az ismerőseidnek, így mindenki számára nyilvánvaló lesz, hogy kinek szereted betenni és azon belül hová. Bizonyára közérdekű az infó és mindenki csak erre kíváncsi.”

Valóban nem, csupán pokollá tenném az életem. Még mindig egy mélyen vallásos faluban élek, így tulajdonképpen majdnem mindenki eltávolodna tőlem, a kisebb-nagyobb heccelések, atrocitások pedig mindennapi jelenséggé válnának. Nem saját tapasztalatom alapján, de másén keresztül, külsősként megtapasztaltam, így ebben biztos vagyok. Őt végül kitagadták, miután a családot is elkezdték miatta zaklatni, most Budapesten lakik.

Ha egy heteroszexuális esküvőről posztolnak, akkor is nyilvánvaló, hogy ők kinek és hova szeretik betenni, betetetni. Én bízok abban, hogy a legtöbb embernek nem olyan beteg a fantáziája, hogy egy egyszerű esküvői fotóról ez legyen az első gondolata.

„Az empátiára való hivatkozást el kellene felejteni, mert egy pedofilnak is nagyon rossz, ha nem élheti ki magát, mégsem legalizáljuk a gyermekmegrontást, csak mert empatikusak vagyunk. Remélem, élrthető voltam (most jöhet az az érvelés, hogy hogy jön ide a pedofília).”

Teljesen más, ha két felnőtt konszenzuális együttlétéről, vagy egy konszenzust magába nem foglaló abúzusról van szó. A pedofília egyértelműen ártalmas a kiskorú, pubertás előtt álló fél számára. A homoszexualitás nem káros, konszenzust magába foglalhat, optimális esetben magába is foglal.

2022. okt. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/76 anonim válasza:
97%

Kérdező elmagyarázom neked egyszerűen.


Pedofília - az illető árt a kisgyereknek mivel nem beleegyezéssel történik a dolog.

Gyilkosság - az ember egy másik embernek árt azzal, hogy kioltja az életet. Igen, bűncselekménynek számít, mivel mindenkinek ugyanolyan joga van az életre.

Homoszexualitás - két felnőtt ember kölcsönös beleegyezésen alapuló kapcsolata.

Kérdező, milyen hatással van az életedre az, hogy két ember szereti egymást?

Ami,

2022. okt. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/76 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, nem tudom komolyan így gondolod-e, mint ahogyan leírtad a kérdésed. Ne haragudj az őszinteségemért, én már csak ilyen egyszerű ember vagyok, kimondom azt, amit mindenki más is lát: nekünk csak hisztikézésnek tűnnek a "problémáid".

Mondjuk 100 éve a nők jogai ellen toporzékoltál volna, hogy ők ne szavazhassanak, ne válhassanak el a férjüktől, hogy ahhoz kelljen hozzámenniük, akit az apjuk rendelt nekik, stb. Azért, mert bár neked konkrétan, fizikailag nem árt, de a kis pillangó lelkedet bántja.

Így van ez a melegekkel, a mozgássérültekkel, a látássérültekkel, sőt, kapaszkodj meg, a gyerekekkel is. Már írhatod is a következő kérdésed, nekik miért van joguk rámpához, amiben fel lehet botlani, fület bántóan csipogó közlekedési lámpákhoz, gyerekeket védő törvényekhez XD

2022. nov. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/76 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tiltsuk be a heterok házasságát is. Bántja a melegeket.
2022. nov. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!