Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha lázonganának az emberek...

Ha lázonganának az emberek akkor olcsóbb lenne a kenyér meg a többi élelmiszer?

Figyelt kérdés

2022. nov. 3. 17:32
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
0%

#20 Akkor egyszerűbben.

Beleszóltál abba amit a 12-ben és 14-ben leírtam. Miközben semmi közöd nem volt a szöveghez sem amit leírtam és ahhoz sem amire leírtam.

Most sincsen semmi köze a 20-ban leírtaknak a témához.

Ne tedd!

Ne szólj bele csak mert ahhoz van kedved hogy beírj egy hülyeséget valakinek!

Ha lett volna fogalmad arról miről van szó akkor nem írtad volna le a 15-ben a megjegyzésedet.

Kérlek ha már beleszólsz valamibe akkor legyen annak értelme, köze a szöveghez amibe beleszólsz!

2022. nov. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

Bocs, de süt a sötétség. Velem beszélgettél korábban, szóval nem outsiderként szóltam bele. Pl. a 11-es is én voltam, de előtte is volt hozzászólásom.


DE ha nem így lett volna, és ez lett volna az első, akkor is tökéletesen jogomban állt volna megírni a kommentet, mivel ez a gyakorikérdések.hu, és nem egy privát beszélgetés valakivel (akiről azt hitted, hogy egy ember, de igazából több volt, köztük az egyik én :D ).

2022. nov. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
48%
22:07: édesapám, majd tavasszal, mikor már igazán istentelen lesz a helyzet, akkor majd visszatérünk rá, hogy most miket vakeráltál. Persze neked tökmindegy, mint NER-szektatag, nálad akkor is minden nagyszerű, ha (és most túlzok) a kenyér kilója 5000 Ft-ba kerül, vagy a gáz ára fölugrik a tizenötszörésére, következésképpen a fél ország megfagy vagy éhen hal.
2022. nov. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
48%

A 21-es értetlenkedőnek egy példa: nem keresek sokat, 200 felett valamennyivel, de úgy az infláció előtt elvoltam. Sok spagettit főzök. 1 éve 250-300 ft volt a tojásos illetve a durumspagetti, most 600. Plusz ugye a hozzávalók is drágultak, akár bolti szószt eszem (mondjuk pesto, 30-400 ft körültől 6-700 lett egy év alatt.). Erre sajnos úgy kellett reagálnom, hogy sima búzatésztát veszek 350 ft-ért, pedig az egy sz@r, és szétolvad a vízben kb. Zsemlét venni utolsó órában megyek, hogy féláron legyen. Néha csak sima főtt krumplit eszem ebédre egy kevés hüvelyessel, hogy ezzel kikompenzáljam az árakat, mert ebből kijövök kb 300 ft-ból egy kajára. Ha "luxus"cikkről akarok példát hozni, ami sajnos már annyit jelent, hogy "ami nem szükséges az életemhez", akkor nézzünk egy csipszet, heti 1-2-szer veszek egyet focimeccsre, vagy filmre. Eddig Lays és társai volt, most meg már csak popcornra futja.

Ezt hívják alulvásárlásnak. És hová futhat ez még fel...

2022. nov. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
0%
#24 Amiket leírtál annak megint semmi köze az egészhez.
2022. nov. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
48%
Igen, a sellők szépségápolásáról írtam, tényleg semmi köze nem volt a témához.
2022. nov. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
0%

A kenyér nem alapvető élelmiszer, sokan meg sem bírják enni, mert glutén. Mellesleg úgy emlékszem a búza laza 27 allergiás reakciót esetleg kiváltó dolgot tartalmaz a tudomány jelenlegi állása szerint.


Lehet enni rizst, krumplit stb, csak valamiért elhitették az emberekkel, hogy a kenyér az "főtáplálék", holott inkább főhízlalószer meg gyomor tömő.

2022. dec. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

08:57: valóban, a kenyér tényleg nem alapvető élelmiszer.

Bezzeg a pálinka!

2022. dec. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

#27 Ez egy rakat butaság volt és akkor kedves voltam.

Az, hogy ma kenyérnek nevezünk olyan terméket is aminek valójában a térfogatán és tömegén kívül sok más előnye nincsen csak annyit jelent, hogy sok hozzád hasonló van akinek elég hogy valahol valakitől hallott valamit és ellenőrzés nélkül elhitte.

A búza, a gabonafélék alapvető élelmiszereink. Nálunk nem honos a rizs, nem is tudnánk elegendő mennyiségben megtermelni és a rizs önmagában sokkal kevesebb hasznos anyagot tartalmaz a szervezet számára, mint a többi gabonaféle. Amiben különböznek az a fehérje típusa, ahogy a kukoricában is, a rizsben sem glutén van, hanem más típusú fehérje. Viszont a búzából és más hasonló gabonából készült termékeknek jobb a fehérje és rost tartalom aránya, mint a "gluténmentes" termékeknek. Az ázsiai népek nem a rizs miatt táplálkoznak egészségesebben, hiszen még Kína területének nagy részén is gabonát termesztettek, nem rizst, nem a rizs volt az étkezéseik alapja, hanem a gabonák vagy pl. a mungóbab, szója. Egyszerűen másképpen étkeznek.

Ami gond, hogy ma a búzának csak a kevésbé értékes fehérliszt részét szeretjük kenyérként használni. Az utóbbi évtizedekben ebben történt fokozatos javulás és pár évvel ezelőtt szigorítás is volt, pl. nem nevezhető rozskenyérnek csak ha meghatározott mennyiségben valóban tartalmaz rozst stb.

A kenyér jó. Az nem mindegy milyen az a kenyér. Attól mert egyre többen fedezik fel, hogy gluténérzékenyek még nem azt jelenti, hogy valóban mind azok is. Van valóban glutén érzékeny barátom, de az ismerőseim között a többség csak kvázi glutén érzékeny, eldöntötte hogy az és egyszerűen nem fogyaszt gluténes termékeket. Nem változott semmi az egészségi állapotában, egyebében, csak divat és ezért csinálja, ennyi.

2022. dec. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Meg mintha nem kerülne minden más is kétszer annyiba, csak a kenyér... :D
2022. dec. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!