Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire valószínű, hogy tíz...

Mennyire valószínű, hogy tíz éven belül rendeződnek a tanári bérek?

Figyelt kérdés

Rendeződnek alatt azt értem, hogy tényleg normális bérek lesznek, amiből meg lehet élni pályakezdőként is, nem pedig ezt a tíz százalékos emeléseket a húsz százalékos infláció mellett, miközben a bérek vetítési alapja a 2014-es minimálbér így majdnem 2023-ban.

Csak így kíváncsi vagyok, hogy mennyire lesz valószínű, hogy egyetem elvégzése után nagyjából öt éven belül a pályaelhagyás mellett döntsek a későbbiekben... c:


2022. nov. 5. 10:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%

Rendeződnek előbb utóbb.


De még nincs akkora politikai kockázat benne

2022. nov. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
29%

Mit hívsz te rendezésnek?


Most az átlagkereset 90%-át kapják, 2009-ben kicsivel voltak csak az átlagkereset alatt.


A kormány 21%-os emelést akar adni nekik jövőre amivel valószínűleg megint elérnék az átlagkeresetet. Ők ha jól halottam 45%-ost szeretnének amivel nettó 440-450 ezer lenne a fizetésük.


Csak mihez tartás végett múltkor néztem egy ilyen bezzeg nyugaton milyen jó a helyzet videót és ott se nagyon jellemző az, hogy többet keresne egy pedagógus az átlagnál.

2022. nov. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%
Mennyire valószínű, hogy a Fidesz lemond, és feloszlatja a pártját a leánypártjaival (kdnp, mh) együtt?
2022. nov. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%

Kettes ugye viccelsz? Nézd meg Sváby napló riportjat arról, hogy más országokban mennyi a pedagógusok bére.


És nagyon sok tanárnak meg a 300 at se érne el a bér, nemhogy a nettó 400-450-et. Te honnan olvasol ekkora hülyeségeket?

2022. nov. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
35%

"Csak így kíváncsi vagyok, hogy mennyire lesz valószínű, hogy egyetem elvégzése után nagyjából öt éven belül a pályaelhagyás mellett döntsek a későbbiekben... c:"


Egyetem kezdete előtt is tudhattad volna, hogy mi a helyzet bérek terén nagyjából.

2022. nov. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
8%

ma 11:03

Azt amelyikben a nettó magyar kezdőtbért euróban hasonlítják a bruttó külföldi bérekhez? Köszi de nem vagyok teljesen hülye.


64 824 svájci frankot keres az átlag egy évben Svájcban, ehhez képest 81 684 frankot keres az átlag tanár és dolgozik heti 45 órát. Ez az átlag 126%-a csak épp ezért ők 40 órát dolgoznak nem 32-őt. És ők a világ egyik leggazdagabb országa szóval valószínűleg nem komoly teher ez a költségvetésben.


Ha a mi lesajnált nettó 300 ezrünket 32 órára levetítjük és megnézzük mennyi lenne ha nálunk is 40 órát kéne egy tanár dolgozzon akkor máris 375 ezernél tartanánk, ami az átlagfizetés 110%-a lenne.

2022. nov. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
61%

"Mit hívsz te rendezésnek?

Most az átlagkereset 90%-át kapják,"


Oké mond meg anyósnak akkor hogy 40 év tanítás után miért kap 180 nettót.

Ja olyan nincs mert az m1 nem adta le?

2022. nov. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]


ja és a linkek, hogy ne csak az legyen, hogy lepontozzátok akivel nem értetek egyet de közben meg fogalmatok nincs a valóságról.

2022. nov. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
83%

"A kormány 21%-os emelést akar adni nekik jövőre amivel valószínűleg megint elérnék az átlagkeresetet. Ők ha jól halottam 45%-ost szeretnének amivel nettó 440-450 ezer lenne a fizetésük."


Te nagyon el vagy tájolva. 440-450 ezres fizetésem 100%-os béremelés mellett lenne. Jelenleg 230 nettót kapok 20 év munkaviszony után. Fuss ennek neki újra, légy szíves.

2022. nov. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
31%

ma 11:24

Hány órát dolgozik a nettó 180-ért?

Mert ha teljes állásban lenne tanár akkor 207 ezer alatt nem kereshetne, főleg nem 40 év után.


Diplomával 40 év alatt ha csak pedagógus I-ben van akkor is 270 nettót kéne keressen.

2022. nov. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!