Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapesten miért van ennyi...

Budapesten miért van ennyi balliberális?

Figyelt kérdés
A 2022-es országgyűlési választáson a vidék egy emberként felsorakozott a nemzeti kormány mögé, Budapest főváros azonban többségében a dollárbaloldalra szavazott... Miért?

2022. nov. 15. 07:43
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
0%

10# Budapest esetében viszont pont az ellenkezője figyelhető meg ennek. Mi Budán ezeket a tipikus pesti hippiket tarhagépeknek hívjuk, meg ilyen csöves punkoknak. A túlnyomó részük valami panellyukban él Kőbányán vagy Angyalföldön, szakmunkás szülőkkel és megállás nélkül arról sir hogy ilyen pénzt meg olyan támogatást adjon már a kormány. Pont úgyanúgy működnek mint a vidéki krumplin megvett szavazatok. Az egészből csak a pénzt vagy annak hiányát látják. Egy átlag pesti semmivel sem kevésbé prolibb vagy műveltebb mint egy átlag vidéki. Ott a havannai lakótelepen is kb az van mint vidéken.


Budapest a történelméből adódóan kozmopolitább. A magyarok csak a 19. század végén kerültek itt többségbe, az előtt főleg németek és zsidók laktak itt, de mindig is multikulturális volt és a mai budapestiek is nagyon vegyes hátterűek, ez az identitásban is megmutatkozik, ezért liberálisabbak. Vidéken ez a diverzitás nem igazán létezett és csak a magyar kultúra volt jelen.

2022. nov. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:
15%
Mert Judapest. Lényegében leegyszerűsítve ennyi.
2022. nov. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 anonim ***** válasza:
87%
Aki magasabban iskolázott, több különböző emberrel találkozik, beszél nyelveket, specializáltabb munkakörben fog dolgozni, estébé. Ezeket Magyarországon egyedül Budapesten lehet csak megtalálni, sajnos. Ezek pedig nem azok az emberek, akik szeretnék, ha megállna a progresszió.
2022. nov. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 anonim ***** válasza:
91%

#11

Nem, nem figyelhető meg az ellenkezője.

Bp-en az történt, hogy az előző rendszerben meggazdagodott réteg él Bp gazdag részén. Ők a '90-es években lettek fideszesek, viszont közben a koruk miatt szenilisek lettek és mostmár csak hagyományból fideszesek.

Akikről beszélsz, hogy panelekben laknak pedig a jelenlegi értelmiségi réteg. Igen, azért elégedetlen Bp. is az értelmiségi réteg a fidesszel, mert dolgoztak, hogy értelmiségiek legyenek, de még egy kis panelt sem tudnak megvenni.


Ezek nem krumplikon megvett szavazók, hanem magasan képzett mérnökök és ezt azért tudom, mert én is magasan képzett mérnök vagyok és nem tudok ingatlant venni a fidesz retardált politikája miatt.


Egy átlag pesti bizony értelmesebb. És ennek az az oka, hogy máshol van az átlag.

Egy 100 fős faluban átlagban nem fogsz találni mérnököt, közgazdászt, orvost. Az átlag végzettség 8 általános körül lesz.

Mivel a magasan képzett emberek a városok körül gyűlnek össze, mivel a mérnök, közgazdász ott tud dolgozni. Egy 100 fős faluban nincs cég, aki felvenni mondjuk egy programozót, vagy nicns egyetem, ahol taníthatna valaki Phd-vel.

Ebből adódóan bizony az átlag bp-i, nagyvárosi értelmesebb és magasan képzettebb, mintegy átlag vidéki vagy pontosabban falusi.


És ezek tények. Akik Bp-en a gazdag környékről még fidesz szavazók, azok régen évtizedekkel ezelőtt voltak utoljára az értelmiség része. Jelenleg az értelmiség panelekban lakik, ami igen, méltat bánásmód, miközben ők termelik a GDP-t.


"budapestiek is nagyon vegyes hátterűek"

A vidékiek nem, és ezért értelmesebb átlagban egy bp-i, nagyvárosi.

2022. nov. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim ***** válasza:
0%
Budapesten 33% a diplomàsok arànya.Mivel a legutòbbi vàlasztàson BP-n is 40% felett ért el a Fidesz,nem lehet a diplomàsok arànyàval magyaràzni,mivel az nen derül ki,hogy a diplomàsok melyik pàrtra szavaztak.
2022. nov. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 anonim ***** válasza:
100%

15: Budapesten 61% a felsőfokú végzettségűek aránya:


"a fővárosi 61,1 százalékos arány az európai régiók a között a 12. legmagasabb, megosztva a Észak-Hollandiával"


[link]

2022. nov. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim ***** válasza:
0%

14# Budán egyáltalán nem az Orbán rendszerben meggazdagodottak élnek, ez csak egy kisebbség, a legtöbb ilyen gazdagnak köze nincs a Fideszhez, és nincs pártkapcsolata, itt él már a 90' évek eleje óta. Sőt én inkább olyanokat ismerek akik a régi MSZP-SZDSZ alatt gazdagodtak meg a rendszerváltás után.


A kőbányai, havannai, meg angyalföldi panelsorban egyáltalán nem az értelmiség lakik, hanem a tanulatlan sima melósok, bolti eladók, gyári munkások, cigányok, csatornatisztitók, kb érettségivel vagy szakmával. Elég lemenni Budán egy bisztróba és megnézni milyen emberek vannak ott, meg ugyanezt megtenni Kőbányán. Nagy különbségeket fogsz látni. Én a Balaton környékére is viszonylag sokat járok életembe nem láttam akkora prolikat arrafelé mint Pesten.


A budaiak sokkal minőségibb egyetemekre is mennek, sokan közülük magániskolába járt, sokat utazik, világot lát, nyelveket beszél (én pl tudok angolul, németül, magyarul, héberül) még egy átlag pesti életébe alig dugja ki az orrát a lakótelepről és nagyjából pont ugyanolyan színvonalon él mint a vidéki.


Budapestet meg óriási hiba egy egységként kezelni, pl egy 2. kerület teljesen más mint Újpest, össze se lehet hasonlítani. Tudod én itt azt látom, hogy a pestiekben van egy kisebbrendűségi komplexus a budaiak felé (mondjuk inkább irigység) amit a vidékiek letaposásával próbálnak kompenzálni, de a valóságban mondjuk innen nézve kb semmi különbség a két réteg között.

2022. nov. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim ***** válasza:
50%
Sok a nemzetiségi és sokan vannak a hatásuk alatt
2022. nov. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
0%
16)A felsőfokù végzettség nem azonos a diplomàval.
2022. nov. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:
100%
19: de a felsőfokú azért már kijárt három iskolát, nem ugyanaz, mint akinek csak 8 általánosa van, a fővárosban arányaiban több az iskolázottabb ember
2022. nov. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!