Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapesten miért van ennyi...

Budapesten miért van ennyi balliberális?

Figyelt kérdés
A 2022-es országgyűlési választáson a vidék egy emberként felsorakozott a nemzeti kormány mögé, Budapest főváros azonban többségében a dollárbaloldalra szavazott... Miért?

2022. nov. 15. 07:43
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:
58%

#49

"Ha Buda 2/3-án nyert a Fidesz akkor lehet beszélni egész Buda területén általánosságban Fidesz fölényről"

Sajnos nem, csak elmebetegek közt, mivel nem szavazat számot néztél. Ha pl. a 18 választókerületben 100%-ban az ellenzékre szavazott és a többi helyen csak 1%-kal nyert a fidesz, akkor teljes Budát nézve ellenzéki fölény lett volna.


Vehetjük úgy, hogy erre gondoltál, viszont akkor más miatt hazudsz. Akkor a forrásod nem támasztja alá az állításod, mivel akkor százalékokat kellett volna hoznod.


De nyugi, veled ellentétben, én szívesen kikerestem ezen adatokat is.

És így semmennyire nem igaz az állításod. Nem volt olyan választó kerület Bp-en, ahol a fidesz abszolút többséget szerzett volna 2018-ban. Vagyis nem volt olyan környék, ahol a fidesz 3 választáson keresztül fölényt tudott volna tartani.

A fidesz Budán átlagban egy 40%-os eredményt hozott, miközben az ellenzék átlagban 50%-os eredményt hozott.

Forrás: [link]


Ebből látszik, hogy hazudtál. Jó, más okból, de a hazugság, hazugság marad.


"n Fidesz fölényről beszéltem és hát 2/3-os többség Budán 2018-ban az eléggé fölény."

Fidesz 40%, ellenzék 50% 2018-ban.

Ez ellenzéki fölény, vagyis hazudtál.


Most megnéztem 2014-et is, még itt sem igaz az állításod. Az ellenzékre itt is kb. az emberek 50%-a szavazott átlagban Budán, a fideszre viszont 45% kb.

Vagyis már 2014-ben sem volt fidesz fölény.


"Ez már direkt kukacoskodás, a szavazatmegvétel azt jelenti hogy anyagi értelemben van megvéve, erről Budán szó se volt"

Nem, a szavazat megvétel azt jelenti, hogy a szavazatodért kapsz valamit.

Teljesen mindegy, hogy mit. Ezt jelenti a szavazat megvétel és csakis ezt.

Ha te anyagilag jól állsz, akkor megvehetik a szavazatodat azzal, hogy azt mondják, hogy ha nem szavazol rájuk, akkor kirúgatnak vagy elveszik a nyugdíjad.


Ez mind-mind szavazat megvétel kategória.


"Egy zöld környezet meg hosszú távú befektetés, a pénzes boríték és kiosztott krumpli meg rövid távú"

Ettől még szavazat megvásárlás marad. Nem attól függ, hogy rövid vagy hosszútávú a hatása.

Azért találtad ezt ki utólag, mert kiderült, hogy hazudsz, ezért gyorsan új definíciót kell kitalálnod.


"Na lássuk csak hogy néz ki a kulturált vitázásod:"

Tessék, megint nem tudsz olvasni.

Pont leírtam, hogy eljátszottad az esélyed a kulturált vitára. Ha gerinced lenne, akkor az első kommentem nézted volna meg, nem pedig azt, ahol már elég egyértelmű volt, hogy hazudsz.


Mellesleg elmondom, hoyg az idézett részek egyike sem személyeskedés.

A szeméyleskedés ezt jelenti, és direkt egyetemi forrást hoztam:

"A vitában a személyeskedés azt jelenti, hogy a partner álláspontja vagy érvelése HELYETT a személyét kritizálják"

[link]


Egyik kijelentésem sem érv helyett, hanem érvből következve lett kimondva.

Egyszerű példa, ha egy szőke emberre azt mondom, hogy szőke, akkor az nem személyeskedés, mivel igaz.

A fentebbi idézett részek mindegyike igaz, mivel nem tudtad cáfolni egyik állításomat sem.


"És ez csak 1 db kommented :DD Szinte érzem a pólusaimon a tobzódó értelmet és kultúrát :DD Szakadok :D"

Jah, sikerült azt a kommented megnézni, ahol már beszéltünk annyit, hogy egyértelműen megállapítsam, hogy milyen szinten vagy és ezt a tudomásodra hoztam.

Nem tudom, hogy ki kezdett el prolizni kettőnk közül, mitn valami házmester...


Olvasd vissza miket írtam, amíg nem kezdtél el sértegetni addig bizony semmit nem mondtam, kedves retardált. :)

2022. nov. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 anonim ***** válasza:

"Ha pl. a 18 választókerületben 100%-ban az ellenzékre szavazott és a többi helyen csak 1%-kal nyert a fidesz, akkor teljes Budát nézve ellenzéki fölény lett volna.

Nem volt olyan választó kerület Bp-en, ahol a fidesz abszolút többséget szerzett volna 2018-ban."


Próbáld már meg értelmezni amit mondok, tényleg csak egyszerű értő olvasás :D Nem választókerületekről beszéltem, egész Budáról úgy általánosítva. Rajtad kívül senki nem beszélt itt kerületekről, hogy melyik kerületben ki győzött, teljesen lényegtelen, nem ezt mondtam. Az állitásom annyi volt hogy Budán Fidesz fölény volt, ez meg tény saját magad bizonyítottad, sőt el is ismerted: "Ez nagyjából Buda kétharmada"

Most hogy lebőgtél, elkezdesz megint össze vissza terelni mindenről :D Szerinted kisokos ha Buda 2/3-án Fidesz nyerés volt, akkor nem lehet fölényről beszélni? :D


"Vagyis már 2014-ben sem volt fidesz fölény."


Jaja annyira nem volt fidesz fölény, hogy kb minden kerületet megnyertek 2014-ben:


[link]


:D

Ahol szinte 100%-ban Fidesz kormányzás van, ott nincs Fidesz fölény? :D Nem az határozza meg hogy az adott helyen milyen politika érvényesül hogy szám szerint mennyi szavazott erre vagy arra, hanem mennyi kerületet nyert meg, mert onnantól győztes politikája, fölénye fog érvényesülni az közigazgatásban. Érted ezeket? :D


"Nem, a szavazat megvétel azt jelenti, hogy a szavazatodért kapsz valamit."


Minden szavazatért kapsz valamit, mert aki nyer az csinálni fog valamit, ennek igy semmi értelme. Az ha valaki egy zöld aktivizmus miatt az ellenzékre szavaz az nem szavazatmegvétel, ha borítékért szavaz az már igen, ne mosd össze a kettőt.


"Pont leírtam, hogy eljátszottad az esélyed a kulturált vitára."


Mivel is? Te mondtad egyszerű ingázó melós vagy, a proli az melóst jelent, ebbe mi a sértés? A proli szót én nem is kértem rajtad számon, te voltál aki ordenáré mondom nyilvánult meg szinte 50%-ban csak sértegetésekből állt a kommented :D Olvasd már vissza, ez az igazi proli virtus.


"A szeméyleskedés ezt jelenti, és direkt egyetemi forrást hoztam"


Aham csak látszik el se olvastad teljesen amit linkeltél :D


"A személy támadására épülő érvelésről, röviden személyeskedésről beszélünk, amikor a másik személyét, gyakorlatát, szándékait kritizálják, és e kritika alapján utasítják el az illető álláspontját, érvelését."


Te pontosan ezt csinálod :D Aki érvek mentén lebőgött az személyeskedik és fröcsög, mert a saját tudatlanságát ezzel kompenzálja :D

2022. nov. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 anonim ***** válasza:
58%

#52

"Budán Fidesz fölény volt, ez meg tény saját magad bizonyítottad, sőt el is ismerted: "Ez nagyjából Buda kétharmada""

Akkor te nem tudsz olvasni, mivel ezt pont választókerületekre mondtam, mivel azt linkelted.


És te nem érted, hogy itt mi van.

Te forrásként választókerületi eredmény linkeltél, vagyis ha arról beszélsz, hogy fidesz fölény volt és ez a forrásod, akkor az következik, hogy választókerületekről vagy adott esetben a térképen látható kerületekről beszélsz.


Az előző volt az első kommented ahol kifejezetten utaltál arra, hogy nem erről beszéltél, viszont akkor a forrásod rossz és az állításod hazugság.

Amikor pedig kiderült, hogy szerinted az emberek szavazati voltak ilyen megoszlásban, akkor elővettem a választási eredményeket, hogy megnézzük az állításod igaz-e, és kiderült nem.


A fidesz támogatottsága nem volt kétharmad közül, de még az ellenzéki szavazatoknál is kevesebb volt, ezért rossz példa a forrásod, mivel nem látszik, hogy hány szavazattal nyert a fidesz.

Ha van 8 ellenzéki párt, mindegyik 11%-nyi szavazatot kap, míg mondjuk a fidesz 12%-nyit, akkor nincs fidesz fölény, viszont a fidesz nyerne, ahogy az általad linkelt képeken látszik.


Ezért vagy így, vagy úgy, de hazudtál és ez tény.


"Jaja annyira nem volt fidesz fölény, hogy kb minden kerületet megnyertek 2014-ben:"

Jah, te mint értelmiségi. :DD

Jó, akkor nézzük meg, hogy mekkora fidesz fölény volt a 2. választókerületben, amit 2018-ban is megnyertek.

Fidesz kapott 44.78%-ot, az összefogás 36.7%-ot, az lmp 8.6%-ot és a jobbik 8%-ot.

Te azt állítod, hogy a 44.78% több, mint a 36.7%+8.6%+8%. Összesítve, te mint "értelmiségi" úgy gondolod, hogy 44.78 több, mint 53.3.


Igen, ilyen matematikai képességekkel te tényleg értelmiségi vagy. :DDD

Forrás: [link]


Amúgy ezért mondtam, hogy bármelyik logikát nézzük, hazudsz. A választókerületekben nyertek nem tükrözik a támogatottságát egy pártnak, ezért retardált az, aki a te forrásod használja ehhez.


"hanem mennyi kerületet nyert meg, mert onnantól győztes politikája, fölénye fog érvényesülni az közigazgatásban. Érted ezeket?"

Még egy szövegértési próbléma.

Eddig támogatottságról volt szó, nem arról, hogy mennyien ülnek a parlamentben.

A támogatottságot pedig a százalék írja le, nem pedig a parlamenti helyek száma.


Ilyen hibát értelmiségi nem követ el SOHA.


"Minden szavazatért kapsz valamit, mert aki nyer az csinálni fog valamit, ennek igy semmi értelme"

Tényleg nincs, ha nem tudsz olvasni.

Akkor kapsz valamit a szavazatodért, ha arra szavaztál, aki nyert. Erről bsezéltem kb. 5 kommenttel ezelőtt és ha felfogtad volna, akkor nem kellene ismételnem magam.

Ezért mondtam, hogy ellenzékre szavazni nem kifizetődő, mivel nem nyert az ellenzék. Pl. az én választókerületemben a fidesz nyert, így én semmit nem kaptam a szavazatomért, mivel akire én szavaztam az nincs hatalomban.


Max azt mondhatnád, hogy mindenki vár valamit a szavazatáért cserébe, ami igaz is. De ahhoz hogy felfogd a két kijelentés közti különbséget értelmiséginek kellene lenned.


"Mivel is? Te mondtad egyszerű ingázó melós vagy, a proli az melóst jelent, ebbe mi a sértés?"

Idézd, hol írtam.

Azt írtam, hogy én ingázom, illetve, hogy mérnök vagyok.

Sehol nem írtam, hogy melós vagyok.

Tudom, hogy szellemileg sérült vagy, de abbahagyhatnád a hazudozást.


"te voltál aki ordenáré mondom nyilvánult meg szinte 50%-ban csak sértegetésekből állt a kommented :D Olvasd már vissza, ez az igazi proli virtus."

Én visszaolvastam, nem írtam semmi sértőt, amíg nem kezdtél el ostobaságot írni.

Ha pedig ostobaságot írsz, akkor viseld ennek következményét.

Nem ordenáré az, hogy kimondom a tényeket.


Te hazudsz, ez egy tény.

Állítottál valamit, amire hoztál egy forrást, ami nem támasztja alá az állításod, miközben én hoztam forrást, ami meg cáfolja.

Ez tankönyvi definíciója a hazugság. Te erre pedig nem gerincesen beismerted, hogy hazudtál, hanem gerinctelen módon tereltél és magyaráztad a marhaságod.


Ezekután pedig bizony, kimondani, hogy ostoba vagy, nem sértés, nem proli vagy ordenáré, hanem egy tény, amivel illene megbarátkoznod, mert attól hogy tagadod még igaz.


"Aham csak látszik el se olvastad teljesen amit linkeltél "

Én elolvastam, sőt, még idéztem is róla.


" Aki érvek mentén lebőgött az személyeskedik és fröcsög, mert a saját tudatlanságát ezzel kompenzálja"

Én hoztam forrást, ami cáfol téged, te nem hoztál forrást arra, amti állítottál.

Te a fidsez támogatottságáról állítottál valamit. Ahhoz pedig a választókerületei eredmények nem jó források, mivel nem látszik a támogatottság mértéke.


Szóval, kedves fogyatékos, hozz forrást vagy legyen gerinced beismerni, hogy hazudtál.

2022. nov. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó mondatot láttam pont meg az előző kommentből. Én el se olvasom olyan véleményét, aki úgy kommunikál másokkal, hogy kedves fogyatékos, hazudtál.


Ezekkel az elfojtott indulatokkal pszichológushoz kellene fordulni.

2022. nov. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 anonim ***** válasza:
0%

44 , én semmilyen lakájmédiát nem nézek, Tarlós szakemberként viszonyult a fővároshoz és a nyilatkozataiban is szakmai kérdésekkel szokott foglalkozni.


Karigerinek a karakterét futtatták fel a kampányban, hogy szimpátiát váltson ki a szavazókból, ezért nyert.


Nem is lehet összehasonlitani a két embert.


Van két mérnökdiplomám, talán én is konyitok valamit hozzá.

2022. nov. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 anonim ***** válasza:

Olvastam egyszer egy tanulmányt arról, hogy jellemzően a nagyvárosokban élnek balliberális szavazótömbök, máshol is igy van, nem csak Magyarországon.


Demszkyt is 20 évig megtartották a fővárosiak, pedig párszor lecserélhették volna.

2022. nov. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy hány szavazattal nyert a Fidesz, az állitásom annyi volt hogy Fidesz fölény van Budán, ha a kerületek túlnyomó többségében a fidesz gyakorolja a hatalmat, akkor Budán átalagban fidesz fölény van :D Ennyire buta nem lehetsz hogy ezt nem bírod felfogni mr "értelmiség" :DD

Teljesen tök mindegy és lényegtelen hányan szavaztak erre vagy arra, ezt te hoztad csak be hogy eltereld a témát, az számít ki gyakorolja a hatalmat, érted "értelmiség"? :D

A Fidesz egy politikai párt, fölénye az általa gyakorolt hatalomtól függ, csakúgy mint más pártoké, ennyire egyszerű dolog mr "értelmiség" :D


"Fidesz kapott 44.78%-ot, az összefogás 36.7%-ot, az lmp 8.6%-ot és a jobbik 8%-ot.

Te azt állítod, hogy a 44.78% több, mint a 36.7%+8.6%+8%. Összesítve, te mint "értelmiségi" úgy gondolod, hogy 44.78 több, mint 53.3."


Ilyet rajtad kívül senki nem mondott, sose beszéltem százalékokról, ezerszer elmondtam már hogy nem ez számít hanem hogy ki a nyertes és a hatalomgyakorló és a kis "értelmiségi" (:DDD) buksiddal még mindig nem vagy képes értelmezni ilyen egyszerű mondatot :D

Azt is elfelejted a gyenge agyi képességed miatt, hogy 2018-ban nem koalícióban indult az ellenzék hanem külön, magyarán egymás riválisai is voltak, nem csak a Fidesznek, te ezeket szépen beraktad egy kategóriába és úgy matekozol mintha közösen indultak volna :D

Ennyire alacsony szövegértési képességgel és a teszkós burgonyával amit megengedhetsz magadnak ne égesd inkább magad mr "értelmiség" :D


"Eddig támogatottságról volt szó, nem arról, hogy mennyien ülnek a parlamentben."


Nem erről volt szó ezt csak te értelmezed félre mert olvasni nem tudsz :D Én párt fölényről beszéltem, ami hatalomgyakorlásban mutatkozik meg. Ezt miért nem vagy képes felfogni te retardált? :D


"Akkor kapsz valamit a szavazatodért, ha arra szavaztál, aki nyert."


Az előző logikád alapján ez egyáltalán nem igy van. Ha te rászavazol az ellenzékre, és az nem nyert, akkor te személy szerint azt fogod nyerni, hogy az önkormányzatban képviselni fognak téged, és minél többen szavaztak rá annál nagyobb hatalma lesz az önkormányzatban. Te mondom ez a te hülye logikád :D

Én kezdettől azt állítottam hogy mindenki anyagi megfontolásból szavaz, és hiába nem nyert az ellenzék attól még ilyen szellemben szavazott, ahogy te is, mert unod már a teszkós virslit és burgonyát amit a fajtád ehet :D


"Azt írtam, hogy én ingázom, illetve, hogy mérnök vagyok."


Gyakran álmodozol ilyesmikről? Anyuka lakásában, sírva, összekuporodva, jobb életről álmodozva közben a teszkós virsli kilóg a szádból és ismételgeted "mérnök, mérnök" :D


"Nem ordenáré az, hogy kimondom a tényeket."


Te hazudsz, ez egy tény.

Állítottál valamit, amit én sose mondtam, ebből a hamis szalmabábból te levezettél mindenféle matematikát :D

Ez tankönyvi definíciója a hazugság. Te erre pedig nem gerincesen beismerted, hogy hazudtál, hanem gerinctelen módon tereltél és magyaráztad a marhaságod.

Ezekután pedig bizony, kimondani, hogy ostoba vagy, nem sértés, nem proli vagy ordenáré, hanem egy tény, amivel illene megbarátkoznod, mert attól hogy tagadod még igaz.


"Én elolvastam, sőt, még idéztem is róla."


Jah csak pont azt nem idézted ki kis hazug, ami keresztbe cáfol :D Ugyanis bármilyen a másik személye elleni támadás személyeskedésnek számít :D De nem baj jó volt a beégésed :D


"Te a fidsez támogatottságáról állítottál valamit."


Nem erről állítottam valamit te értelmi sérült :D Én fidesz fölényről beszéltem, ami egy hatalomgyakorlási dolog, értjük kis "értelmiség"? :D

2022. nov. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 anonim ***** válasza:
100%
54# Az a baj a sráccal hogy annyira zsigerien balkáni és proli hogy ilyen szinten tud kommunikálni eddig terjed az agyi kapacitása, ha érvekkel alulmarad jön a balkáni agresszió.
2022. nov. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy a szennyezettebb levegőtől többen bekábulnak.
2022. nov. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 anonim ***** válasza:
73%
Hú srácok, ez a vekengés szerintem a legszánalmasabb dolog, amit a gyakorin valaha láttam és azért történt itt egy s más.
2022. nov. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!