Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapesten miért van ennyi...

Budapesten miért van ennyi balliberális?

Figyelt kérdés
A 2022-es országgyűlési választáson a vidék egy emberként felsorakozott a nemzeti kormány mögé, Budapest főváros azonban többségében a dollárbaloldalra szavazott... Miért?

2022. nov. 15. 07:43
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
84%

#17

Nem azt mondtam, hogy az Orbán rendszerben gazdagodtak meg. Idézd, ha szerinted ezt mondtam.

Az Orbán rendszer volt az, ami a '90-es években az értelmiségi rétegnek egy alternatívát nyújtott. Ekkor szerzett sok szavazót. Pontosabban az SZDSZ mutatott alternatívát, ami szépen ahogy leépítette a táborát, a fidesz tábora nőtt.

Ez a réteg pedig elöregedett. Kutatás pedig bizonyítják, hogy a kor előrehaladtával az ember konzervatívabb lesz. Ez történt.


Bp-en a gazdag helyeken ezeknek az embereknek nem igazán van anyagi problémája. Van egy nagy gazdag házuk kifejezetten jó helyen, mivel a korábbi rendszerekben mentek nyugdíjba, így még akár magas nyugdíjuk is lehet. Bp-en az oktatás és egészségügy lefedettsége is jobb, mint országos átlag.

Összességében ezek az emberek jobb anyagi helyzetben vannak, mint az átlag magyar, mint egy mai értelmiségi, mint valaki, aki ma zárkózna fel egy szegényebb családból.


Ezekből adódóan a fidesz szerzett Bp-en egy olyan réteget, aki nem úgy ítéli meg a fideszt, ami, hanem amelyen helyzetben ők tudnak élni. Ez pedig nem egy értelmiségi hozzáállás.


"A kőbányai, havannai, meg angyalföldi panelsorban egyáltalán nem az értelmiség lakik, hanem a [...]"

Nem, mivel nem tudják megfizetni. Az értelmiség tudja megfizetni és ők is nagy áldozatok árán.

Jelenleg Bp. legolcsóbb albérletei is luxus árban mennek. Én a ksh adatai szerint a felső 10%-ban vagyok a fizetésem alapján és én is próbálom elkerülni, hogy be kelljen költöznöm bp-re egy albérletbe, mert a fizetésem több, mint felét simán elvinné, ha nem 30 nm-en akarnék nyomorogni (mérnök vagyok).


"A budaiak sokkal minőségibb egyetemekre is mennek"

Jó, ez innentől kezdve pedig simán hazugság.

Vidéki vagyok és én is "budai" egyetemre jártam. Ma már nem jelent nagy különbséget, hogy budai vagy pesti lakóról beszélünk, mivel az egyetemek mindkét oldalnak elérhető.

Tudod, nem kell ott lakni, ahová jársz. És ez gimnáziumokra is igaz. Arról nem beszélve, hogy a top gimik többsége egyébként a pseti oldalon van.


"Tudod én itt azt látom"

Te vakon vagy a kérdésben, mivel láthatóan nem tudod, hogy kik laknak pesten, illetve kik laknak budán.

Budán van egy szenilis réteg, ez szavaz a fideszre.

Pesten van egy feltörekvő értelmiségi réteg, aki panelba lett kényszerítve.


#16

Az idézett cikk a 25-34 évesekről szól. Nem pedig teljes lakosságról.

2022. nov. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 anonim ***** válasza:
5%

21# "Ez a réteg pedig elöregedett. Kutatás pedig bizonyítják, hogy a kor előrehaladtával az ember konzervatívabb lesz. Ez történt."


A pesti oldal gondolom nem öregedett el, ott megállt az idő. Milyen érvelés már ez :D Ember te itt azzal érveltél hogy egy pesti mennyire tanultabb, meg kevésbé megvehető, képzettebb stb mint egy vidéki, pont ugyanez abszolút ráillik Buda vs Pest vonatkozásában, amit már tagadsz. Szerinted hol laknak a budapesti eladók, csatornamunkások, cigányok, gyári melósok? Ott laknak Pesten és marhára nem a képzettségükről és intelligenciájukról híresek. Dugig van Pest ezekkel.


"Ezekből adódóan a fidesz szerzett Bp-en egy olyan réteget, aki nem úgy ítéli meg a fideszt, ami, hanem amelyen helyzetben ők tudnak élni. Ez pedig nem egy értelmiségi hozzáállás."


Pont a budaiak azok akik tudnak józanul dönteni és a szavazatát nem lehet megvenni ahogy pesten vagy vidéken csinálják mert van elég pénze, jól tud tájékozódni, sokkal inkább világot látott, sokkal több nyelven beszél stb. Értelmiségi meg attól leszel ha párt FÜGGETLENÜL (!!) képes vagy látni a helyzetet, és ez alapján hozni egy döntést, és felállitani egy véleményt. Mondjuk ahogy én csinálom ebben a kategóriában hogy kritizálom mindkét oldalt, vagy ha jól csinálják elismerem mindkét oldal pozitívumait. Az ellenzékiség (vagy fideszesség) nem tesz értelmiségivé, csak pártkatonává. Egy értelmiségi az az Ellenzéknek is az ellenzéke, nem csak Orbánnak. Csak pesten kialakult egy proli réteg aki büfészakos diplomával és Telex feliratkozással vindikálja magának az értelmiségi jogot, holott kanyarban nem az és sima balos pártkatona.


"Nem, mivel nem tudják megfizetni."


Akkor kérdezném hol lakik az egyszerű pesti melósember? Te azt mondod nem Pesten mert nem tudja megfizetni, akkor hol lakik mondjuk Kukás Kornél? 2. kerbe Pasaréten? :D 11. kerbe? :D


"Vidéki vagyok és én is "budai" egyetemre jártam. Ma már nem jelent nagy különbséget, hogy budai vagy pesti lakóról beszélünk, mivel az egyetemek mindkét oldalnak elérhető."


Azt tudod ugye hogy a budaiak jelentős része nyugati egyetemre jár és nem is az országban marad tanulni? Mert van pénze, meg tudja fizetni, egy átlag nyugati egyetem meg sokkal magasabb színvonalú mint egy átlag magyar. És akkor ott vannak még a magániskolák amikben szintén magasabb szintű oktatás van mint a magyar állami iskolákban.


"mivel láthatóan nem tudod, hogy kik laknak pesten, illetve kik laknak budán."


Jah mert te aztán tudod aki kijelenti hogy a budapesti melósok nem Pesten laknak :D De mondom csak menj le egy átlag budai bisztróba meg menj le kőbányán is egybe, beszélgess kicsit a vendégekkel, egyből meg fogod látni a különbségeket Buda és Pest között amit itt kényszeresen tagadsz hülyének nézve mindenkit :D

2022. nov. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 anonim ***** válasza:
80%

"A pesti oldal gondolom nem öregedett el, ott megállt az idő. Milyen érvelés már ez"

A belvárosi lakások nagy része gazdát cserél, mivel olyan frekventált helyen van, ahonnan egy nyugdíjas kiköltözne.

Viszont az említett budai környékek - és itt nem egész Budáról beszéltünk - lényegesen zöldebbek és kényelmesebbek nyugdíjasként is, ami miatt nem olyan gyakori a lakások eladása.


Nyugodtan keress kimutatást, hogy hol szoktak használt lakásokat hirdetni elsősorban. Azt fogod látni nagyjából, amit itt leírtam.

Ahogy ha megnézed (csak példaként) a falusi házak is rettentő ritkán cserélnek gazdát.


"Pont a budaiak azok akik tudnak józanul dönteni"

Nem, ezen gazdag környékeken elöregedtek annyira, hogy ne beszélhessünk józan döntésről.


"Értelmiségi meg attól leszel ha párt FÜGGETLENÜL (!!) képes vagy látni a helyzetet, és ez alapján hozni egy döntést, és felállitani egy véleményt."

Nem ezt jelenti. Mert ezen logika alapján 8 általánossal rendelkező is hozhatna értelmiségi döntést.

Az értelmiségi valójában az, akit nem tudsz átverni pl. érvelési hibával.

Ez ugye egy 8 általánossal rendelkező személy nem fogja tudni kiszűrni, mivel az érvelés középiskolai anyag és ott is inkább csak felületes.


Ahogy ha nem vagyok pártfüggetlen is hozhatok értelmiségi döntést. Tegyük fel, hogy mondjuk momentumos vagyok (talán az a legvállalhatóbb párt jelenleg) és a momentumra szavazok.

Elég jól látszik, hogy ebben a példában nem vagyok pártfüggetlen, viszont a döntésemet hozhatom meg az alapján, ami alapján mondjuk csatlakoztam hozzá, hogy milyen elképzeléseik vannak a jövőre nézve, milyen kidolgozottak azok és mennyire kivitelezhetőek.


"Az ellenzékiség (vagy fideszesség) nem tesz értelmiségivé, csak pártkatonává"

Ezt itt definiálhattad volna, hogy ez alatt mit értünk, mert ha szektás követőve vagy egy pártnak, akkor nyilván nem leszel értelmiségi, viszont ebből nem következik ,hgoy rossz döntést hoztál.

Ha véletlenül találod ki egy matek feladat eredményét, attól még kitaláltad.


Ha viszont azt értjük alatta, hogy egyik se jó választási szempontból, akkor szimplán nem igaz.

Érvek mentén racionálisan el lehet dönteni, hogy melyik oldal - ha már oldalban gondolkodunk - a rosszabb az említett kettőből.


"Csak pesten kialakult egy proli réteg aki büfészakos diplomával és Telex feliratkozással vindikálja magának az értelmiségi jogot, holott kanyarban nem az és sima balos pártkatona."

Erre pont rácáfol az összes közvéleménykutatás.

Az ellenzék szarul szerepelt és a választók többsége el is fordult vagy éppen passzív lett, vagyis jól látszik, hgoy kritikával él az ellenzékkel szemben.

Miközben hasonló nem figyelhető meg a fidesz esetében, ahogy a fideszes kerületekben sem igazán.


Csak a valóság cáfoja, amit mondasz, de igen, ez biztos értelmiségi hozzáállás.


"Akkor kérdezném hol lakik az egyszerű pesti melósember? "

Bocs, hogy az előbb nem emeltem, gondoltam, akkor itt válaszolok egybe.

Az agglomerációban. Nyilván az örökölt helyeket leszámítva.

Szerinted hogyan lehetséges, hogy Bp-en 1.7 millió ember lakik (gyerekekkel együtt), de munkát tekintve vagy 3 millió dolgozóról van szó?


Az a helyzet, hogy az átlagember, aki nem örökölt lakást, az nem tudja kifizetni a bp-i lakások árát, várostól függ, de sok esetben még az agglomerációt is.

A melósemberek többsége vagy örökölt, de ez se sok ember, mivel Mo.-on kifejezetten gyakori, hogy kb. arra a szintre jutsz, amire a szüleid és egy melósember esetében azért ritka, hogy hatalmas családi vagyont hagynak hátra a szülők; vagy pedig olyan helyre kell költöznie, ami olcsó és akkor olcsó, ha nem bp.


"Azt tudod ugye hogy a budaiak jelentős része nyugati egyetemre jár és nem is az országban marad tanulni?"

Azt ugye tudod, hogy ez nem igaz? Szintén ebben megint nincs különbség.

Nem azok mennek nyugati egyetemre, akik budaiak, hanem akik top gimikbe jártak, ezek pedig elsősorban pesti sulik.


(Mellesleg itt leeshetne, hogy miért egyértelmű, hogy - még ha igaz is, amit írsz - egyáltalán nem értelmiségi döntést hoznak. Ha a budaiak nem látják, látták az oktatást és egészségügyet, mivel magánban vannak vagy nyugatra mennek, akkor nem tudnak tájékozott döntést hozni. Vagyis vakon lehet őket tartani.)

Szóval jó, legyen igazad, akkor azért hülyeség, amit mondasz, mert a fidesz bármit hazudhat az oktatásról nekik, akik semmit nem tudnak róla.


"Jah mert te aztán tudod aki kijelenti hogy a budapesti melósok nem Pesten laknak"

Az eddigi beszélgetésünk alapján elég jó eséllyel mondom, hogy te be vagy zárkózva egy budai kerületbe, miközben én egy pár ezres vidéki falutól kezdve keresztül egy több ezres városon át bp-ig mindent megtapasztaltam, mivel mindenhol töltöttem éveket az életemből.

Így igen, lényegesen jobban látom, hogy az agglomerációból hány 100 ezer ember utazik be bp-re dolgozni. Én aki rendszeresen nézem a lakás eladási és kiadási árakat, sokkal jobban látom, hogy ki mit engedhet meg magának, mint te, aki ezen a téren is vakon vagy.


Keress rá a jövedelmi tizedekre a KSH-n és látni fogod, hogy mennyi pénz jut különböző tizedekre. Majd keress rá mondjuk az átlag bp-i lakás bérleti díjára (már 2019-ben is 160k volt).

2022. nov. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 everlight ***** válasza:
100%
Fidesz logika aki nem rájuk szavaz az balliberális.A Fidesz konzervatív? Mutasson már nekem egy ellenzéki politikust aki hasonlókat csinált mint:Kaleta,Borkai,Szájer. A szavazati joggal rendelkezők 30% a el sem ment szavazni.
2022. nov. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 anonim ***** válasza:
5%

"A belvárosi lakások nagy része gazdát cserél, mivel olyan frekventált helyen van, ahonnan egy nyugdíjas kiköltözne."


De ne zavartasd magad hogy én egyáltalán nem a belvárosról beszélek hanem Budáról meg Pestről úgy általában. A pesti belváros mondjuk az 5. ker is (a földraji fekvést leszámítva) sokkal inkább a budai "világhoz" tartozik. De jó maradjon csak Pestnél, a kiemelkedő belváros az egyetlen ami miatt Pest jobbnak mondható a vidéknél, de csak emiatt. Egyébként ugyanolyan suttyó proli hely mindkettő.


"Nem, ezen gazdag környékeken elöregedtek annyira, hogy ne beszélhessünk józan döntésről."


Akkor hol beszéljünk józan döntésekről? A csóróbb pestieknél akik folyamatosan pénzért szavazgatnak ide meg oda és ki vannak szolgáltatva a politikának? :D Az egyik fő ok amiért a pestiek ennyire balosok az hogy amikor balos kormányzás volt Budapest lényegesebben több pénzt kapott mint a vidék.

Budán ahol nincs anyagi kiszolgáltatottság sokkal inkább józanul képesek az emberek mérlegelni, mert nem pénzért szavaznak és mindegy milyen kormány van az ő életüket nem befolyásolja. Egy budai inkább szavaz elvek mentén és nem anyagi haszonból mint ahogy Pesten teszik. Az emberek többsége itt alig foglalkozik politikával a mindennapokban, egy kisebbség balos és másik kisebbség jobbos, de ennyi. Pesten sokkal sokkal többen politizálnak. Teljesen más társasági beszélgetések vannak ha Budán lemegyek egy pubba és mások a pesti romkocsmákban ahol ezerrel megy a politika, persze hiszen ki vannak nekik szolgáltatva.


"Az értelmiségi valójában az, akit nem tudsz átverni pl. érvelési hibával."


Ez szerinted az értelmiségi definíciója? :DD Jaaj srác :D Nem, az értelmiségi sok összetevős, de az alaposzlopa a függetlenség, és a pártatlanság, itt kezdődik a történet. Ha beállsz valamelyik párt oldalba akkor te onnantól már pártkatona vagy, semmi több.


"Miközben hasonló nem figyelhető meg a fidesz esetében, ahogy a fideszes kerületekben sem igazán."


Dehogynem, a Fidesz támogatottsága is óriásit zuhant április óta, ma sokkal kevesebben támogatják. Itt arról van szó hogy az emberek jelentős része belátta hogy nincs esély a változásra és nem lesz jobb élete se a fidesszel, se a baloldallal.

Abban egyébként egyetértek hogy az átlag ellenzéki sokkal önkritikusabb az oldalával mint egy fideszes, én is ezt látom.


"Az agglomerációban. Nyilván az örökölt helyeket leszámítva."


Ez részben igaz, sokan laknak ott is, ettől függetlenül te itt azt próbálod mindenkinek bemesélni hogy a külpesti lepukkant panelsorokban nincsenek prolik de tobzódik az intelligencia, diplomák meg az értelem :D Jah tapasztaltam jópárszor, sokszor már azt hittem átléptem valami dimenzió kapun Bukarestbe vagy Belgrádba, de ekkora proli balkáni suttyókat még vidéken se láttam sose, ezt komolyan mondom :D


"Azt ugye tudod, hogy ez nem igaz?"


Bocs te hol is laksz Budán? Sose laktál itt, Pestre is vidékről költöztél ahogy mondtad, fingod nincs ezekről. Budán ezerszer több ember jár magániskolákba és ezerszer több ember engedheti meg magának a minőségi nyugati egyetemeket és ez marhára nem ritka. Bizony akárhogy fáj egy budai ember sokkal minőségibb oktatást kap átlagban mint egy pesti a pocsék állami sulikban.


"Az eddigi beszélgetésünk alapján elég jó eséllyel mondom, hogy te be vagy zárkózva egy budai kerületbe, miközben én egy pár ezres vidéki falutól kezdve keresztül egy több ezres városon át bp-ig mindent megtapasztaltam, mivel mindenhol töltöttem éveket az életemből."


Én nem vagyok bezárkózva, évente többször megyek külföldre, laktam is külföldön, a Dunántúlt is jól ismerem, ahol hiányosságaim vannak az Tisztántúl de ennyi. Szerintem sokmindenből nem maradtam ki ha nem ismerem, főleg hogy te is elmondtad mennyire műveletlenek szegénykék :D

2022. nov. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim ***** válasza:
100%
Mert tanult emberek ott vannak többségben, akik nem akarnak hemperegni a disznószarban mint a fidesz szavazók.
2022. nov. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:
80%

#25

"De ne zavartasd magad hogy én egyáltalán nem a belvárosról beszélek hanem Budáról meg Pestről"

Az hogy utólag mit hazudsz, az egyáltalán nem érdekel. Belinkelted, hogy miről beszélsz, így utólag ez már elég szánalmas.

Te direkt kiemelted, hogy Buda azon részéről beszélsz, ahol a fideszre szavaztak 3 választáson keresztül. Ez nem teljes buda, ahogy nem teljes Pest volt ellenzéki szavazó sem.


"A csóróbb pestieknél akik folyamatosan pénzért szavazgatnak ide meg oda és ki vannak szolgáltatva a politikának?"

Mikor kapott ellenzéki pénzt a szavazatáért? Mutass egy esetet.

Az a helyzet, hogy soha. Ellenzékre szavazni anyagilag SOSEM kifizetődő, ami miatt ez semmilyen körülmények között nem mondható el ellenzéki szavazókra.

A mihazánk sem azért szavaznak, akik, mert fizet nekik a pártjuk, pedig ott is elég sok a fanatikus.


"Az egyik fő ok amiért a pestiek ennyire balosok az hogy amikor balos kormányzás volt Budapest lényegesebben több pénzt kapott mint a vidék."

Bocs, nem.

Nem kapott, hanem nála maradt.

Bp. mindig is kevesebbet kapott vissza, mint amennyi pénzért megdolgoltak. Az tényleg változott, hogy mennyit vonnak el, de sosem arról volt szó, hogy mennyit kapott, mivel ebben az országban a vidék az, aki kap a semmiért pénzt.

A fővárosok, pontosabban a magasabb képzett rétegek azért szoktak baloldaliak lenne, illetve liberálisabbak, mivel a racionális álláspont ehhez áll legközelebb a mai világban.


"Budán ahol nincs anyagi kiszolgáltatottság sokkal inkább józanul képesek az emberek mérlegelni, mert nem pénzért szavaznak és mindegy milyen kormány van az ő életüket nem befolyásolja"

Ez jelenti az, hogy rosszul döntenek. A valásztásnak jelentősége van az emberek életére, ha nincs vagy úgy veszik, hogy nincs akkor nem veszik komolyan a döntésüket és simán leszavaznak másra, ha a barátjuk arra kéri őket.

Pontosabban, mivel nem változott az életük, ezért újra és újra leszavaznak a fideszre, mivel azt gondolják, hogy az, hogy ők nem érzékelik a fidesz hibáit, azt jelenti, hogy nincs a fidesznek hibája.

Ez a réteg pontosan az a szenilis megvezetett réteg, akiről beszéltem. Csak ők a strucc politikával indokolják a döntésüket. "Nem érzékelik a hibákat, ezért nincsenek is."


"Egy budai inkább szavaz elvek mentén és nem anyagi haszonból mint ahogy Pesten teszik"

Inkább szavaz ugyanúgy, ahogy eddig, mivel jól él.

Azt gondolja, hogy ezért él jól, mert jó a kormány, akkor is ha nem. És igazából azért él jól, mert egy olyan időben volt értelmiségi rétegben, amikor megtérült.


"Nem, az értelmiségi sok összetevős, de az alaposzlopa a függetlenség, és a pártatlanság, itt kezdődik a történet"

Nem, a függetlenség nincs köze az értelmiséghez. A racionalitásnak van.


"Ha beállsz valamelyik párt oldalba akkor te onnantól már pártkatona vagy, semmi több."

Szintén nem. Ez egyébként kifejezetten komcsi állásmód is.

Normális esetben az értelmiség aktívan politizál, nem pedig elbújik és azt mondja, hogy ha beáll egy párt mögé, akkor már nem az.

Az értelmiségi részt vesz és aktívan alakítja a politikát, sokszor párton belülről, mivel az értelmiségi felfogja, hogy a politikának milyen súlya, befolyása van, ezért nem hagyja másokra.


Az értelmiség nem fut el a politikától, hanem az értelmiség műveli normális országokban.


"Dehogynem, a Fidesz támogatottsága is óriásit zuhant április óta, ma sokkal kevesebben támogatják"

Na, itt egy másik probléma.

A fidsez támogatottsága nem azért zuhant, mert a fidesz rossz döntéseket hozott, hanem mert válság lett.

A fidesz a válság előtt is hozott rossz döntéseket, vagyis ott is látni kellett volna támogatottságbeli csökkenést.


A valóság ezzel szembe az, hogy anyagi biztonság szerint szavaztak a fidsezre sokan, pl. az általad emlegetett szenilis budaiak.


"Itt arról van szó hogy az emberek jelentős része belátta hogy nincs esély a változásra és nem lesz jobb élete se a fidesszel, se a baloldallal."

Itt egy másik jó példa, aki értelmiségi az ilyet nem ír le, mivel nem baloldal van, hanem egyébként 6 párt, akiknek fele nem is baloldali.

Másrészt pedig, pont ezért nem vonul el a politikától az értelmiségi és ezért műveli, mert ha mindenki aki értelmiségi az nem politizál, akkor nem marad senki, aki értelmes vezetést tudna összehozni.


Az értelmiségi simán felvállalja a párttagságot, viszont nem fog egy pártot sem vakon követni.


"külpesti lepukkant panelsorokban nincsenek prolik de tobzódik az intelligencia, diplomák meg az értelem"

A képeid alapján egyébként a nagyon lepukkant kifejezetten külvárosi részek (XVII, XVI) pont fideszesek.

Mellesleg nem, az állításom még mindig az, hogy csak melós és lakik bp-en, akiknek már eredendően volt lakásuk, ami igaz.


Mégegyszer, szépen nézd meg a jövedelmi tizedeket és az albérlet árakat.

Ezek tények, ezekkel nem tudsz vitatkozni.


"ekkora proli balkáni suttyókat még vidéken se láttam sose, ezt komolyan mondom"

Akkor nem voltál még vidéken.

Azért mert elmész Bp-ről egy másik nagy városba, pl. Győrbe, még nem látod vidéket.


"Bocs te hol is laksz Budán? Sose laktál itt, Pestre is vidékről költöztél ahogy mondtad"

Pesten se lakom, a belvásorba járok dolgozni. Agglomerációban lakom. Nem tudom, hogy miért kell valamit elismételnem, ha annyira értelmiségi vagy, akkor elsőre is felfoghattad volna.

A tapasztalat nem azt jelenti, hogy neked kell ott laknod, hanem hogy érintkezel olyannal, aki lakik.


Abból adódóan ,hogy én falutól kezdve fővárosig ÉVEKIG érintkeztem ezekkel a rétegekkel elég jól látom, hogy hol kik laknak és milyen körülményök között.

Nekem bizony számtalan budai kollégám és ismerősöm is van, ahogy ez igaz Pestre, ahogy ez igaz több agglomerációs városra és falura.

Ezzel szemben te itt azt próbálod előadni, hogy egy 2 hetes nyaralás során te képes vagy megismerni nyugatot és a vidéket is, amit értelmiségi egyébként nem mondana.


Ha elmész nyaralni a legmenőbb francia tengerpartra, akkor nem fogod látni, hogy milyen a francia átlagos életkörülménye.

Az emberek oda mennek, ott nyaralnak, ahol turista látványosság van és másik, akiknek van pénze, azokkal találkozik ott, ezért nem találkozik te még átlagos vidékivel.


"Budán ezerszer több ember jár magániskolákba és ezerszer több ember engedheti meg magának a minőségi nyugati egyetemeket és ez marhára nem ritka"

Az a helyzet, hogy nem. Én pl. számtalan embert ismerek, aki pesti és ezt megteheti, meg is tette, viszont budaiból kevesebbet tudok.


Mivel nincs kutatásod erre és a tapasztalataid láthatóan elégtelenek, hogy ezt alátámaszd, így maradunk annál, hogy hazudsz.

Mellesleg én is kimehettem volna nyugati egyetemre, csak felesleges, amíg van versenyképes egyetemünk itthon is.


"Én nem vagyok bezárkózva, évente többször megyek külföldre, laktam is külföldön, a Dunántúlt is jól ismerem, ahol hiányosságaim vannak az Tisztántúl de ennyi."

Eléggé be vagy. És ezt jól bizonyítja az érvelési technikád.

Ahogy mondtam, az általad leírt budai értelmiségi sosem fog tudni jó politikai döntést hozni, mivel a legfontosabb területekről nincs tapasztalata.

Ha magánoktatásban, egészségügyben van, akkor miért lenne az ő szavazata jó? Nem tudja megítélni, mivel nem tudja mi van ott.


Az alapján dönt, hogy neki milyen az élethelyzete, amíg pedig neki nem rossz, addig ő leszarja, ezért rettentő angy ostobaság ezeket értelmiséginek hívni.

Mert annyira nézik "értelmiségi"-ként az ország érdekeit, mint 500 évvel ezelőtt a nemesek, akik mindent leszartak, amít több földjük volt, mint a másiknak.

2022. nov. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:
0%

"Az hogy utólag mit hazudsz, az egyáltalán nem érdekel. Belinkelted, hogy miről beszélsz, így utólag ez már elég szánalmas.

Te direkt kiemelted, hogy Buda azon részéről beszélsz, ahol a fideszre szavaztak 3 választáson keresztül. Ez nem teljes buda, ahogy nem teljes Pest volt ellenzéki szavazó sem."


Na kíváncsi voltam mikor jön elő a személyeskedés, már nagyon vártam :D Tipik pesti :)) Na de akkor idézem is:


"Budapestet is külön kéne választani, én azt látom a tanulatlanabb pesti lakótelepi réteg szavaz elsősorban az Ellenzékre és a baloldalra. Budán, ahol a gazdag, magasabban képzett emberek többsége lakik, hatalmas Fidesz fölény volt 3 választáson keresztül" (9# hozzászólás)


"Budán egyáltalán nem az Orbán rendszerben meggazdagodottak élnek" (itt is egész Budáról beszéltem, 17#)


" pesti oldal gondolom nem öregedett el, ott megállt az idő." (egész Pestről beszélek itt is)


"pont ugyanez abszolút ráillik Buda vs Pest vonatkozásában" (itt is Budát és Pesten hasonlitom össze)


De ennyi elég is, egyértelmű hogy Budát és Pesten hasonlítom össze, nem bizonyos részeit. Az már nem az én gondolom ha értő olvasási nehézségekkel küszködsz.


"Mikor kapott ellenzéki pénzt a szavazatáért? Mutass egy esetet."


Megint az értő olvasás... Nem azt állítottam hogy az ellenzékiek pénzt kapnak a szavazatukért, hanem hogy anyagi megfontolásból szavaznak ők is. Pl Pesten azért mert egy balos kormányzás esetén több pénzt remélnek, mert jelenleg a Fidesz aránytalanul nagy pénzt költ vidékre, ez kormányváltás esetén megváltozna.


"Nem kapott, hanem nála maradt."


Hogyne kapna, EU-s támogatásról még nem hallottál?

Egyébként a történelmi hűség kedvéért tegyük hozzá hogy Budapest azért ilyen jelenleg mert a dualizmusban a vidéktől óriási pénzeket vontak el Pest fejlesztésére ami ugye versenyzett Béccsel, tehát még Pest fejlődött a vidékiek pénzén (hiszen akkoriban a vidéki GDP sokkal több volt), addig falun mégjobban nyomorogtak. Nem túl fair úgy beállítani hogy a pestiek mindig csak eltartják a vidékieket. Azt hogy Budapest ma olyan amilyen, azt a vidékiek évtizedes lemondásának köszönheted.


"Ez jelenti az, hogy rosszul döntenek."


Mindegy hogy csűröd csavarod, egy olyan réteg ami szegény sokkal jobban ki van szolgáltatva a politikusoknak, mint egy gazdag aki nem függ tőlük. Ez tény.


"Azt gondolja, hogy ezért él jól, mert jó a kormány, akkor is ha nem. És igazából azért él jól, mert egy olyan időben volt értelmiségi rétegben, amikor megtérült."


Nem azt gondolja, hanem mondtam letojja a politikát és nem ez alapján gondolkodik ahogy a prolik mint pl te. Te a proli gondolkodásból indulsz ki, hogy mindenki élete a pártok körül forog mert az tesz veled jót vagy rosszat és ettől várjuk megváltást. Hát egy budai nem igy gondolkodik és akár hiszed akár nem, a legtöbben kemény munkával dolgoztak meg a pénzükért.


"Nem, a függetlenség nincs köze az értelmiséghez. A racionalitásnak van."


Az értelmiségi lét alap kiindulási pontja az önálló, független gondolkodás.


"Normális esetben az értelmiség aktívan politizál, nem pedig elbújik és azt mondja, hogy ha beáll egy párt mögé, akkor már nem az.


Az értelmiségi részt vesz és aktívan alakítja a politikát, sokszor párton belülről, mivel az értelmiségi felfogja, hogy a politikának milyen súlya, befolyása van, ezért nem hagyja másokra."


Én egy szóval nem mondtam hogy az értelmiségi nem politizál. De az értelmiségi politizálás kimerül abban hogy a kormányzat hibáira ráirányítani a figyelmet, amit a kormány jól csinál amellett kiállni, társadalmi ügyekre felhívni a figyelmet stb, de nem pártoskodik és nem csápol egyik párt gyülekezetén sem, mert az onnan nem függetlenség, hanem egy elköteleződés.


"A fidsez támogatottsága nem azért zuhant, mert a fidesz rossz döntéseket hozott, hanem mert válság lett."


De a válság miatt csökkent és a fidesz döntései is tehetnek róla hogy most ez a válság ilyen mértékű.


"A valóság ezzel szembe az, hogy anyagi biztonság szerint szavaztak a fidsezre sokan, pl. az általad emlegetett szenilis budaiak."


Látszik nem ismered Budát, ezt pont fordítva van. Nem a budaiak nyalnak a fidesznek, hanem a Fidesz nyal a budaiaknak. Ezért hozott Orbán egy rakás döntést amik a nagy cégeknek, vállalatoknak kedveztek, ezért akart rabszolgatörvényt stb stb. A budai vállalkozók nem függnek a Fidesztől, mert ha Orbán rosszul viselkedik akkor fogják és az egész céget kiviszik külföldre. A budaiak nem ezért szavaznak ide vagy oda, hanem olyan dolgokért, mint pl legutóbb a balos zöld aktivisták szépen ki csinosították a parkokat, erdőket, szemetet felszedték, nagyon komoly zöld kampány folyt Budán a választások előtt, és hoppá rájuk is szavaztak és nem a Fideszre akiktől szerinted függenek. Full hülyeséget beszélsz.


"Itt egy másik jó példa, aki értelmiségi az ilyet nem ír le, mivel nem baloldal van, hanem egyébként 6 párt, akiknek fele nem is baloldali."


Mondjuk ha a szavazók számát nézed akkor a Momentum, DK viszi az ellenzéki szavazók 80%-át. Tehát jah az ellenzék többségében baloldali.


"Másrészt pedig, pont ezért nem vonul el a politikától az értelmiségi és ezért műveli"


Én egy szóval nem mondtam hogy az értelmiség ne politizáljon. Tegye persze, az is az egyik kötelessége, de ezt semlegesen kell folytatni, ügyek és nem pártok mentén.


"Az értelmiségi simán felvállalja a párttagságot"


Na ilyet nem mond egy értelmiségi, csak egy pártkatona aki annak akar tűnni.


"Mellesleg nem, az állításom még mindig az, hogy csak melós és lakik bp-en, akiknek már eredendően volt lakásuk, ami igaz."


Az agglomerációs bevándorlástól függetlenül, a budapesti átlag munkások többége nem ingázik hanem helyben lakik vagy albérletben, vagy a szülei lakásában stb, de ott lakik.


"Akkor nem voltál még vidéken."


De voltam sok helyen, a Balatonnál nem hiszem hogy nagyvárosok lennének, jah és nem Siófokra járok, sem Keszthelyre. De az se véletlen hogy Pest magasan vezeti a bűnözési statisztikákat is.


"A tapasztalat nem azt jelenti, hogy neked kell ott laknod, hanem hogy érintkezel olyannal, aki lakik."


Bocs de ez elég buta logika. Tehát magyarán ha beszélsz neten 1-2 pekingivel akkor pontosan ismerni fogod Pekinget annyira mint egy ottlakó? lol A kommentjeidből látszik amúgy hogy halvány lila fingod nincs Budáról, akkora marhaságokat irkálsz mint a huzat :D Ezeket a tipik pesti sztereotípiákat.


"Ezzel szemben te itt azt próbálod előadni, hogy egy 2 hetes nyaralás során te képes vagy megismerni nyugatot és a vidéket is, amit értelmiségi egyébként nem mondana."


Megint össze vissza dobálózol az értelmiségi szóval, úgy hogy te nem tartozol oda pártkatonaként. De megsúgom nem csak Budán laktam, hanem máshol is, mondom nem nyaralás, hanem ottlakás.


"Az a helyzet, hogy nem. Én pl. számtalan embert ismerek, aki pesti és ezt megteheti, meg is tette, viszont budaiból kevesebbet tudok."


Persze mert halvány lila fogalmad nincs Budáról ahogy már sokszor bizonyítottad. És de a vagyoni különbségek miatt sokkal minőségibb oktatást kap az átlag budai (magániskolák, nyugati egyetemek).


"Mivel nincs kutatásod erre és a tapasztalataid láthatóan elégtelenek, hogy ezt alátámaszd, így maradunk annál, hogy hazudsz."


Jaj már megint a balkáni proli agresszió? :D Miért vagy ennyire ideges? :D Én jót mulatok rajtad :D A frusztrált kisebbségi komplexusos pesti aki ezerrel tapossa a vidékieket hogy többnek tűnjön :D


"Ahogy mondtam, az általad leírt budai értelmiségi sosem fog tudni jó politikai döntést hozni, mivel a legfontosabb területekről nincs tapasztalata."


Jaja és tapasztalata csak és kizárólag a külpesti paneltelepek lakosainak vannak ahol tobzódik a műveltség, diplomák és intelligencia :D


"Nem tudja megítélni, mivel nem tudja mi van ott."


Há jóhogy nem :D Itt mindenki segghülye, buta, csak te meg a pesti proli barátaid a hiperképzett helikopterek :D

2022. nov. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 anonim ***** válasza:
100%

Írjatok egy 10000 oldalas regényt.


Végülis ki nyert? Buták a fideszesek?

2022. nov. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 anonim ***** válasza:
0%

"Mutasson már nekem egy ellenzéki politikust aki hasonlókat csinált mint:Kaleta,Borkai,Szájer"


-Kaleta Gyurcsányéknál tűnt fel diplomataként, őt csak megtartották.


-Jakab Péter ex miniszerelnök-jelölt csalta a feleségét a mamuszossal,aztán kirúgatta magát a pártjából.A haverjának meg zaklatási botránya van.


- Kunhalmi Ági 30 felett nagy nehezen megszerezte a nyelvvizsgáját és most ő prédikál a nyelvvizsga-kötelezettség szigoritásáról, és ő volt oktatáspolitikai szakember az MSZP-ben.


-Kezet foghat Bangónéval, akinek nincs diplomája és kirúgatta magát a pártból.


-Kezet foghatnak egymással, hogy nem tudnak helyesein irni (j vs. ly)


- Karigeri úgy tanitott a felsőoktatásban ,h nincs nyelvvizsgája. Se jogsija.


- Hadházy állatorvosként lóf-szozós táblákkal gegel a parlamentben


- Tordait, Fegyőrt és Hadházyt nem tanitották meg otthon gyerekkorukban kultúrált viselkedésre közösségben.


- a liberális ellenzék egy gimis diáklánnyal kampányol az oktatásért, aki a b.zmegolásig jut el "szónoklatában"



-Ungár Péter csajokat molesztált matt részege egy buli után


Lehet belőlük szemezgetni.

2022. nov. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!