Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért majmolják magyarországon...

Miért majmolják magyarországon ennyire az angol kifejezéseket?

Figyelt kérdés

[link]


A bécsiek is német helyett angolul nevezik el a karácsonyi vásárárukat? Mi a helyzet a többi környező vásárral?


2022. nov. 15. 10:13
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:
91%

Mivle rosszabb a 37eshez hasonló nyelvtannáci, a kérdezőhöz hasonló nyelvnácikhoz képest?

Szerintem semmiben, ugyanolyan kötekedő marha mindkettő:D

2022. nov. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:
100%

#41

Semmiben, szerintem épp ellenkezőleg. Hogy valaki használ külföldi kifejezéseket, de azokat helyesen teszi, az sokkal kevésbé rossz, mintha valaki a saját nyelvén sem képes rendszeres hibák nélkül írni. Utóbbi ráadásul egyenesen ironikus és kontraproduktív, ha emberünk épp az adott nyelv védelme mellett kardoskodik.

2022. nov. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:
100%

37es vagyok, és semennyire sem vagyok nyelvtannáci, kikérem magamnak.


Ostobaságnáci vagyok! A kettő nem ugyanaz!

2022. nov. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 A kérdező kommentje:
De amúgy azt nem értem, hogy, ha már angolul nevezik el, akkor hol marad a fekete és persze homoszexuális mikulás.
2022. nov. 16. 10:46
 45/60 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem érted, mert ostoba vagy mint a föld.
2022. nov. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk elég égő, amikor ilyen szavak "illeszkednek" a magyar nyelvbe (a teljesség igénye nélkül), hogy:


-Meeting

-Roll

-Stalkol

-By the way

-Shopping

2022. nov. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:
100%

Pl a meetinggel mi baja van bárkinek?

Én gyakran használom, egyszerűen azért, mert senki nem hívja megbeszélésnek. Nem is tehetnék, hiszen a csapat nagyja nem is beszél magyarul. A cégen belüli kommunikáció 100%-ban angol. Oké, ha apámnak mondom, aki semmilyen nyelvet nem beszél, akkor a "megbesézlés" szót használom, de rajta kívül mindneki pontosan tudja mi az a meeting.

Mi értelme lenne máshogy hívni, ha egyszerűen ez az a megnevezés, amit a legtöbben megértenek?

2022. nov. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:
100%

47


Nálunk a meetinget egyszerűen gyűlésnek nevezik. Az más, hogy a banda java része nem is magyar és úgy használod. De itt most arról van szó, hogy magyarok között mire jó hunglisben beszélni?

2022. nov. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:
100%

48, de a magyar kollégáimmal, meg valójában a nem-kollégáimmal beszélve is meetingnek hívom.

Igazából a kérdés az, hogy miért zavar ez bárkit. Nem értik? Azt kétlem. Még nagyanyám is kikövetkezteti a kontextusból mi a szó jelentése és onnantól kezdve tudja.

2022. nov. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:
100%

49


Mert minek magyar közegben angolosítani?

2022. nov. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!