Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért majmolják magyarországon...

Miért majmolják magyarországon ennyire az angol kifejezéseket?

Figyelt kérdés

[link]


A bécsiek is német helyett angolul nevezik el a karácsonyi vásárárukat? Mi a helyzet a többi környező vásárral?


2022. nov. 15. 10:13
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
88%

50, nem történt angolosítás. Ahhoz az kellene, hogy valaha is hasnzáljam magyarul a kifejezést. De sosem tettem, szóval ez nem angolosítás, hanem eleve angol szó hasnzálata, amit nem magyarosítottam.


Ráadásul a meeting esetében pl nem is feltétlen jók a magyar megfelelők. Megbeszélés? Mit besézlünk meg? Gyakran semmit. Találkozó? Nem találkozunk, itthonról dolgozunk. Egyeztetés? Öhm.. ja, talán ez áll alegközelebb hozzá, bár azt ne mondja senki, hogy az a mondat, hogy "épp egyeztetésen vagyok" túlzottan magyarosan hangzik:D Gyűlés? Aaham, ez is jó. Ki hívja gyűlésnek? Senki:D


Szóval nem törétnt angolosítás, ez egy angol kifejezés és annyi.


De pl ott a "skill" szó. Azt sem lehet tisztességesen magyarra fordítani. Képzettség? Nem, erről a magyarnak valamilyen iskolai képzés jut eszébe. Készség? Nnnem, az inkább ability lenne ami egy tágabb fogalom. Pl a túlélő-készség az ability, a tűzgyújtás meg skill, ami beletartozik a túlélő-készségbe. Képesség? "van ilyne képességed?":D Mint valami szupererő...

Jó lesz az skillnek, az pontosabban írja le.

2022. nov. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
100%

51


A skillre, ott az "ismeret" szavunk, a meetinget pedig nyugodtan lehet értekezletnek is hívni :)

2022. nov. 20. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
100%
52, nem. Egyszer kíváncsi voltam milyen "ismeretek" szükségesek egy bizonyos szituációhoz, de azon kívül, hogy "jó tájékozódási képesség" nem kaptam semmit. Az meg ugye nem az amit én keresek... Az emberek egyszerűen nem értették meg mit akarok.
2022. nov. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
100%

53


Pedig egyszerű: szakma, szakismeret, képzettség

2022. nov. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
100%
54, nem, pl a tűzgyújtás egyik sem. Az ismeret szó esne hozzá a legközelebb, de azt magyar ember elméleti ismeretnek tekinti, nem gyakorlati tudásnak.
2022. nov. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
100%

55


Jó, de most mit akarsz kérdezni a tűzgyújtással kapcsolatban?


-Tudsz-e tüzet rakni?

-Igen

-Végzettséged van hozzá?

-Igen (vagy)/Nem, de képesítés nélküli gyakorlatom van

2022. nov. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:
100%

55, olyasmi volt a kérdés, hogy "milyen skillek azok amikre azt mondod, hogy tök jó, praktikus ha az ember tudja, életrevaló lesz tőle az ember, stb". Most ez így nem szó szeirnti idézés, mert nem találtam meg a kérdést, de a lényeg ez. És ilyesmire sázmítotatm, hogy pl tűzgyújtás, hangszeren való játszás, úszás, autószerelés, vagy pl fáramászás. Ehelyett kaptam olyanokat, hogy "jó tájékozódó képesség" meg "kedvesség".


Szóval érted, ilyen körülmények között mire fordítanád a "skill" kifejezést?

2022. nov. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:
100%

57


Képzettségnek. Eleve egy gyűjtőnév.

2022. nov. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:
100%
58, én is így gondoltam, de a válaszolók nem értették.
2022. nov. 23. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nnnna, hát annak ellenére, hogy ugyan van direkt "rezsicsökkentett" adat étel is, azért úgy hiszem ezeket az árakat nem magyar pénztárcára méretezték.

Konkrétan a feleségem most jött haza a bécsi karácsonyi vásárból, ahol ugyanilyen árak vannak...

2022. nov. 27. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!