Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért majmolják magyarországon...

Miért majmolják magyarországon ennyire az angol kifejezéseket?

Figyelt kérdés

[link]


A bécsiek is német helyett angolul nevezik el a karácsonyi vásárárukat? Mi a helyzet a többi környező vásárral?


2022. nov. 15. 10:13
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
0%
Mert sok majom él közöttünk, akiknek ennyi a "szellemi igénye"!
2022. nov. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 A kérdező kommentje:
Bécsben miért Wheinachtsmarkt? A cseheknél Vánoční trhy úgy tudom. Normál esetben szerintem, amikor idejön egy turista, akkor megnézi a megfelelő helyeken, hogy hova lehet elmenni, és ott megtalálja angolul. De itt az óriáskeréknek is angol nevet adnak... Ha leírnák magyarul és zárójelben angolul úgy már nem lenne jó? Élvezetes, hogy lakik magyarországon egy adag "jobboldali" meg "baloldali" szélsőséges, de hol vannak az egyszerű normális emberek, akik nem majmolnak senkit, hanem egyszerű emberek.
2022. nov. 15. 15:40
 13/60 anonim ***** válasza:
78%
Én nem a politikai beállítottságom miatt eszélek 4 nyelven....
2022. nov. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 A kérdező kommentje:
Lényegtelen ki hány nyelven beszél, az a lényeg, hogy az egyik oldal csak magyarul hajlandó megszólalni, a másik meg kb. elfelejti a magyar nyelvet és pl.: Hunglisht használ, én erről beszélek. Az egész, ha csak a turizmusról szólna, akkor lenne megfelelő reklámanyag a turistáknak, de nem lenne egy komplett nyelv váltás az attrakciók megnevezésében.
2022. nov. 15. 16:02
 15/60 anonim ***** válasza:
100%

Akkor is butaság ezt politikai oldalakhoz kötni.

Jellemzően az hasnzál hunglisht, akinek szüksége van a nyelvre az életéhez, a munkájához. Pl külföldi barátok vagy külföldiül végzett munak maitt.


Márpedig 3-4000 forintit kiadni 2 db 10 centis sült debreceniért mustárral, az egyértleműen nem a magyarokat célozza:D


És lássuk be, "csináljunk angolnyelvű anyagot a turistáknak" dolog nem működik, mert a legtöbben nem szórólapok vagy ilyesmi alapján keres látványosságokat egy célvárosban:D


De pl az óriáskerék is rossz példa, mert az nem "egy óriáskerék" hanem a London Eye mintájára Európaszerte egységesen elterjedt brand. Ahogy Madam Tousseau panoptikumot sem fogod Köhögés Hölgynek fordítani, mert egyszerűen az a aneve, hogy Madam Tousseau:D

2022. nov. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
70%

10


De épp azt magyarázod, hogy a magyar is választékos nyelv, csak más területen.

2022. nov. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 A kérdező kommentje:
#Ha szerinted nincs korreláció az oldalak és az idegen nyelvek ismerete között, akkor rendben, nem értek egyet veled.
2022. nov. 15. 16:20
 18/60 anonim ***** válasza:
100%

16, ha egy nyelv egy területen választékos a másikon szegényesebb, a másik pedig egy területen szegényesebb a másikon válaszétkosabb, akkor most összességében melyik nyelv választékosabb a másiknál?

Egyik sem.


17, véleményem szerint az idegen nyelvek használata a végzettséggel korrelál. És akármennyire is szereti egyik vag ymásik oldal hangoztatni, hogy náluk vannak az okosok, valójában nem kijelenthető, hogy egyértelmű korreláció lenne végzettség és oldal között. Szerintem. De nyilván, ez az én véleményem, nem pedig Az Abszolút Igazság:D

2022. nov. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:
100%

"Nem választékosabb? Ezt miért gondolod így?"


Mert a magyaron kívül még három nyelven beszélek igen jól és tudom, azok semmiben nem maradnak el a magyar mögött, inkább fordítva.

2022. nov. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 A kérdező kommentje:

[link]


Van összefüggés az oldalak és az iskolázottság között.

2022. nov. 15. 17:31
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!