Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme Magyarországnak...

Mi értelme Magyarországnak ennyire oroszbarátnak lenni?

Figyelt kérdés

Valljuk be a külügyminiszter többet van Moszkvában mint máshol. Orosz atomerőmű, tudatosan? Orosz gázfüggőség és direkt nem teszünk ellene semmit? Persze, nem egyszerű és nem megy gyorsan... De igazából szándék sincs rá. Összeveszünk mindnekivel?


Írj 3 indokot, hogy ez miért Magyarország érdeke.


2022. nov. 17. 22:41
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
86%

#15: Nem vagyok ukránbarát, tisztában vagyok vele, hogy egy háborúban mindegyik fél csúsztat, ez a háborúk velejárója.

Mindazonáltal Ukrajna a megtámadott fél, így velük vagyok szolidáris ebben a helyzetben. Én nem katonai segítséget várok magyar részről, pusztán más kommunikációt. Ami a békét illeti, ha az oroszok elfoglalják Ukrajnát, akkor rövid távon lehet, hogy béke lesz, de hosszabb távon még sokkal rosszabbra számítok.

2022. nov. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
19%

#20 "Azért sok fideszes örülne, ha az ellenzékieket átadná a kormány az oroszoknak."

Inkább annak ha mindazok akik 2010 óta azt állították, hogy ők mostazonnalrögtön elmennek ebből a kibírhatatlan diktatúrából stb. azok tényleg elmennének innen máshová.

Sokkal jobb hely lenne ez az ország.

2022. nov. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
20%
21, milyen más kommunikációt vársz ? A kormányzati álláspontunk szó szerint az, amit irsz, hogy szolidárisak vagyunk, de ne várjanak katonai segitséget is.
2022. nov. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 A kérdező kommentje:

#16


27 éves vagyok. Az "ukránoktól függetlenül" pedig azt jelenti, hogy pl a napelemeknek nincs köze az ukránokhoz. Az oroszokhoz azért van köze mert ha kiderül, hogy a szél- és napenergia hosszabb távon majdnem felér egy reaktorral, akkor nem biztos, hogy megéri Paks 2. Többek között ezért is mondott le Palkovics.


Ez nem Hollandia. Hollandiában a szélerőművek a gátak működésében is nagyon fontosak. Magyarországon az energiaszükséglet mintegy 10 %-át képesek adni.


Mielőtt ismét nekem ugrasz: a kérdésem az ukránoktól független, ezt nem én hoztam fel ;)

2022. nov. 17. 23:56
 25/62 anonim ***** válasza:
24%

#22

Hát akkor is elhagynák az országot, ha Oroszországba mennének egy kis malenkij robotra.

2022. nov. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
46%

#21 "Mindazonáltal Ukrajna a megtámadott fél, így velük vagyok szolidáris ebben a helyzetben. "

ÉS?

Attól mert ők a megtámadott fél még nem lesznek ott az ukrán nácik? Attól mert ők a megtámadott fél még nem számít, hogy fenyegetnek minket? Attól mert ők a megtámadott fél még nem lesz antidemokratikus hogy betiltottak minden ellenzéki pártot?

Miért?

"Én nem katonai segítséget várok magyar részről, pusztán más kommunikációt."

Más kommunikációt? Tényleg azt hiszed hogy attól mert Ukrán színekben öltözik Ursula minden nap és elmondja mennyire támogatják az ukránokat vagy mindenki hangosan kimondja, hogy "Putyin egy beteg állat" majd olyan jó lesz az ukránoknak?

Magasról leszarják a kommunikációt az ukrán emberek. A kommunikáció nem menti meg az életüket, nem lehet megenni és nem ér tőle véget az országuk rombolása, a családtagjaik gyilkolása.

Tűzszünet kell nekik és béke.

A nagy ukránbarát kommunikációval sikerült elérni hogy tizedik hónapja folyik a háború és már tízezrek haltak meg, az országuk romokban, a területük 20%-t elvesztették.

Ha azt kommunikálták volna már az elejétől a nyugati országok, hogy le kell ülni tárgyalni az oroszokkal, akkor nem lenne most ilyen rossz az ukránok élete.

Nem mesét kell nekik nyomni hanem valódi segítséget! Véget kell vetni a háborúnak, de azzal amit a nyugat csinál, ahogy és amit kommunikál, azzal csak egyre fokozzák a háborút.

2022. nov. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
77%

#26

Putyin nem akart tárgyalni, ennek legnagyobb bizonyítéka, hogy tavaly tavasz óta szórakoztak az oroszok a gázárral. Egyébként egy ide vágó kérdés: Hunyadi Jánosnak is tárgyalnia kellett volna a törökkel? Rákóczinak meg a Habsburgokkal? Rooseveltnek a japcsikkal is tárgyalni kellett volna Pearl után? Meg Ho Si Min is egy mekkora g@ci már, hogy nem tárgyalt a franciákkal meg utána az amerikaiakkal. De anno Churchill is egy féreg kutya volt, hogy ki mert állni Hitler ellen.


Ez a csicska megalkuvás nem sok helyen menő. De amúgy az ukrán légvédelmi rakéta után bezzeg már mentetek volna Ukrajna ellen háborúzni.

2022. nov. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
47%

#24 "Az oroszokhoz azért van köze mert ha kiderül, hogy a szél- és napenergia hosszabb távon majdnem felér egy reaktorral, akkor nem biztos, hogy megéri Paks 2."

Csakhogy nem tud kiderülni!

Nem csak hosszabb távon de semmilyen távon. Nem azért mert valaki nem akarja, hanem mert ez fizika, ez a valóság.

A napelem előállítási költsége, energiaigénye hatalmas, az első 2 évben azt az energiát termeli meg amit elhasznált, hogy létrejöjjön. A gyártásához rengeteg környezetszennyezés párosul, hatalmas mennyiséget kell kibányászni a pár grammnyi ritka fémért hozzá, majd alig 20-25 év az élettartama és megy a szemétre veszélyes hulladékként.

A szélerőművek nagy része szintén kezelhetetlen, újrahasznosításra alkalmatlan üvegszálas kompozit anyag. A 30 m-es lapátokkal semmi mást nem tudnak kezdeni, mint elássák őket mint az atomhulladékot - csak sokkal több van belőle.

Azzal az egy erőművel, annak 4 blokkjával állítják elő az ország energiaigényének közel 40%-t, így minden szennyezőanyag erre oszlik meg. A nap és szélerőművekkel sokkal drágábban és kevesebb energiát lehet megtermelni.

Az atomerőmű folyamatosan termel, nem függ a napszaktól, időjárástól, évszaktól, a szél és naperőmű viszont igen.

Majd ha lsz jobb, én leszek az első aki támogatni fogja azt az atomerőmű helyett. De nincsen jobb. Olyan van amit az atomerőműVEL együtt lehet felhasználni.

2022. nov. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 A kérdező kommentje:

Na ez kérdés is végül csak Ukrajnáról szól, úgy látom egy ember nem fér a bőrébe "sírvaröhögős fej".


Amúgy még sokan írták, hogy mi sem toleráljuk a liberálisokat vagy pl a homoszexuálisokat és az oroszok sem. Túl azon hogy ez messze nem befolyásolja két ország viszonyát még azt is hozzátenném, hogy pl a lengyelek vagy a szlovákok, csehek sem tolerálják ezeket annyira. Persze különböző beállítottsátú kormányok vannak mindenhol de Zeman cseh elnök pl szintén sokáig oroszbarát volt most már nem az. Továbbra is ott tartunk, hogy a magyar kormány döntései irracionálisak.


Nem nem a fegyverküldés, az rendben van, tényleg nem kötelező fegyvert küldeni, szerintem se. De Orbán Putyin nevét sem meri kiejteni a száján.

2022. nov. 18. 00:18
 30/62 A kérdező kommentje:

Egyébként építhetünk atomerőművet, nem azt mondom. De hogy is fog ez megépülni? A szankciókat kivető országok cégei (német cégek pl) szintén részt vennének a kivitelezésben és nem biztos, hogy erre már hajlandóak. Orosz gép elméletileg be sem repülhet a magyar légtérbe és az orosz atomerőmű építéshez hááát nem 1-2 gép fog kelleni.

De kenjük ezt mind a szankciókra, oké. Következő probléma: az erőmű építés 8 év alatt nagyjából 8 év késést szedett össze. Tehát a nagyon olcsó erőmű a végén sokat fog drágulni.


Nem lett volna egyszerűbb egy kisebb de megbízhatóbb francia erőmű ugyanilyen áron?

A keletkezett hulladékokról ne beszéljünk, semmi nem rosszabb a radioaktív hulladéknál.

2022. nov. 18. 00:26
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!