Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fiataloktól kérdem, tényleg...

Fiataloktól kérdem, tényleg szorongtok a klímaváltozás miatt?

Figyelt kérdés

[link]


Ez szerint a cikk szerint 10/9 magyar fiatal szorong emiatt. Mondjuk én nem úgy vettem észre, szavazzatok kérlek, de lehetőleg a FIATALOK szavazzanak. :) Várom a kommenteket is.


2022. nov. 20. 09:03
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
100%

8-as szépen felmondta, amit az üzleti években gondoldkodó cégek, és a választási ciklusokban gondolkodó politikusok a szájába adtak: "Az embereknek nincs hatásuk a Földre. A letarolt erdők, a kipusztított fajok, a kibocsájtott mérgek, a Föld klíma-ciklusosságának részei. Az ózonlyuk is csak véletlen, hogy megszűnt, miután szabályozták a CFC gázok használatát...Alkalmazkodj a szárazsághoz, a hőséghez, míg mi a privát gépeinkkel repkedünk, a jachtjainkal úszkálunk, és elvagyunk a privát oázisainkon."


Sajnos az ilyenek miatt lesz élhetetlen a bolygónk 20-30 éven belül.

2022. nov. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
100%
#8 A világ napi kőolajigénye 97 millió hordó olaj, ami egyenlő 11,5 milliárd literrel. Szerinted ezek elégetéséből, felhasználásából származó anyagok nyomtalanul el tudnak tűnni a környezetben? És ez csak egy napi adat, ez meg minden egyes nap már vagy 50-60 éve. A többi környezetkárosításról nem is beszélve.
2022. nov. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
100%

A szorongás alatt ne azt értsd, hogy minden egyes nap, emiatt sírunk a sarokban, hanem úgy, hogy jelentős problémának tartjuk és igen, valóban jelenleg ez az egyik legnagyobb problémája a világnak és ha ne cselekszünk érdemben, akkor ez később csak még rosszabb következményekkel fog járni (ami nyilván minket és a mi gyermekeinket, unokáinkat érinti majd, nem azokat, akik addigra már nem élnek).

A lehető leginkább próbálok környezettudatosan élni és megtenni minden tőlem telhetőt, amiket bárki megtehetne, nem igényel szinte semmit, de akiknek leginkább cselekednie kéne, azok a nagyvállalatok, csak hát nekik érdeke leginkább a környezetre káros kitermelés.

24/N

2022. nov. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
100%
#8 Kinek mi az érdeke ugyebár:) Ha benzinkutam lenne biztos én sem hinnék a klímaváltozásban, ahogy akkor sem ha szénbányám.
2022. nov. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
89%

Hát igen.


Nem az én felelősségem, rajtam nem múlik, az nem számít, ha én csinálok valamit, miközben más nem.


Mondja ezt 8 milliárd ember naponta ahelyett, hogy változtatni kezdene.

2022. nov. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
100%

Bár 33 évesen már nem vagyok "igazi" fiatal, de igen szorongok. Mondjuk ez nem jó szó, inkább meg vagyok döbbenve, hogy a viszonylag rövid életem alatt is hogy megváltozott az idöjárásunk! Nem részletezem a többiek leírták, gyerekként nyáron nem haltunk meg a 40 fokban mint most és cserébe télen volt hideg és nem csak pár napot mint most.

Szerintem mire betöltöm a 60. Évemet (ha megérem) a nyári 40-45 fok lesz a "kánikula" a mostani 35-40 meg a "kellemes nyári meleg" és a téli 5-10 fok meg a "brutális hideghullám". A napokig megmaradó hó pedig egy olyan dolog lesz, amiröl csak mi öregek beszélünk majd.

2022. nov. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
100%

A nyári kánikula engem is nagyon megvisel, télen karácsonyi időszakban örülnék kis hónak, de amúgy a kemény mínuszok nem hiányoznak.

Az zavar, hogy amennyire látom a dolgok csak egyre rosszabbak lesznek és ami leginkább aggaszt az a harmadik világ, különösképp Afrika népességrobbanása. Ez közvetett módon függ össze a klímaváltozással, de ott tényleg rövid időn belül élhetetlen lesz sok terület és rengetegen fognak megindulni Európa irányába, amit szerintem humánus eszközökkel nem lehet majd kezelni.

2022. nov. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 DK-s ***** válasza:
100%

#16-nak:


Napokig megmaradó hó?


Én 46 vagyok és emlékszem arra a "világra", amikor novembertől nagyjából február elejéig szinte minden nap szánkóztunk. A téli időszak főszereplője a hó volt. "Párszor" ki lettem rakva az ablakon hogy menjek a bejárati ajtóhoz, és kotorjam el a havat hogy ki tudjuk nyitni. Kifelé nyílt.


Emlékszem még arra is hogy milyen hatalmas "számba ment", ha valaki fügefát ültetett, és nem fagyott ki. Az pedig már világra-szóló hír volt, ha egy-két szem ehetőre beérett.


Idén kétszer szüreteltem. No komment.

2022. nov. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
100%

34 vagyok és nem szorongok de mérhetetlenül szánalmas, hogy mennyire képmutató és nemtörődöm a világ


Brutális módon szennyezzük a környezetet, kihalásszuk az utolsó halakat és kivágjuk az utolsó fákat is. Csomó állat már a kihalás szélén miattunk és konkrétan senki nem tesz semmit


A festményeket leöntő meg a forgalmat leállító aktivisták csak rontanak a helyzeten, nem így kellene

2022. nov. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
2%

Bocs, én nem vagyok fiatal, de én arra emlékszem, hogy a 80-as években voltam gyerek, és már akkor is riogattak, hogy pár évtizede van hátra az embereknek, elolvad a sarkvidék jege, eltűnnek a parmenti országok, a népesség eléri az 5 milliárdot (most járunk 8-nál), az AIDS lesz a világjárvány, mindmeghalunk stb!

Elismerem, hogy változik a klíma (pl tényleg nincs màr normális tél, mint régen), de nem olyan ütemben, mint előadják sokan.

2022. nov. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!