Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehet az, hogy a...

Hogyan lehet az, hogy a magyarok szerint nincsenek diplomás cigányok, holott már 2009-ben is voltak egy 2009-es kérdés szerint?


2022. nov. 30. 08:48
A kérdező szavazást indított:
Hazudik az összes válaszoló, nincsenek cigány diplomások
Túloznak a cigányok iskolázottságával kapcsolatban a szélsőjobbosok, tény hogy folyamatosan javulnak az adatok a cigánysággal kapcsolatban
Voltak cigány diplomások, de Gyurcsány, Soros és Voldemort ellopta a diplomájukat, Orbán jelenleg is azért küzd, hogy visszaszerezze a diplomájukat
16 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%

Senki nem mondta, hogy nincsenek. De arányaiban a cigányság aluliskolázott és nincs is igénye a fejlődésre.


Például attól, hogy néhány zseni milliárdos lesz miután otthagyja az egyetemet, még megéri diplomát szerezni.

2022. nov. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ki mondta, hogy nincsenek? Nem is velük van a probléma. Bár amilyen retardált válaszlehetőségeket adtál meg, neked csak az a válasz elfogadható, hogy nem is létezik a probléma, csak a szélsőjobbosok találták ki minden megalapozottság nélkül.
2022. nov. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Dzsonszi ***** válasza:
100%
Hát én mikor egyetemre jártam jó ha 1-2 cigányt láttam az egyetem területén, még külföldi diákokból is százszor annyi volt, mint belőlük.
2022. nov. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nincs igény a fejlődésre? Ezt alátudnád támasztani valamilyen statisztikával? A legfrissebb statisztikák szerint az elmúlt 30 évben folyamatosan javulnak az arányok. A rendszerváltás előtt nem is volt előtérbe helyezve a cigányság iskoláztatásának kérdése, ahhoz képest igenis szép számmal emelkednek a cigány diplomások száma. Én pl. 2018-ban végeztem egy gazdaságtudományi szakon, 7 cigány csoporttársam is volt, az összesnek sikerült lediplomáznia.

Nyilván nincsenek olyan statisztikák, amely szerint egyenlő arányban tanulnak tovább, mint mi, magyarok, de nem is várható el tőlük, mivel 30 évvel ezelőttig egy kormány sem akarta, hogy egyenlő bánásmódban részesüljenek (ezek tények).

2022. nov. 30. 09:02
 5/15 anonim ***** válasza:
41%
Vannak. cigány miniszterelnökünk van, több diplomával rendelkezik.
2022. nov. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Dzsonszi ***** válasza:
94%
#4 Beküldenélek egy nógrádmegyeri iskolába, aztán nem keresnéd a statisztikákat...
2022. nov. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés alatt tizenkét válasz van, ebből egy állítja, hogy nincsenek cigány diplomások és az is le van pontozva. Ez nekeda magyarok véleménye?
2022. nov. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
92%
#4 Nem kell statisztika, nézz körbe a való életben. Menj el Dombóváron az Erzsébet utcába délelőtt 10 körül és meglátod, hogy mennyi cigány van a munkahelyén/iskolában és mennyi lébecol az udvarán, vagy a presszóban. Felőlem kebledre ölelheted mindet, adhatsz nekik pénzt és munkát. Ahogy én nem ítélem el, hogy támogatod őket, úgy neked sem kéne elítélni, hogy magasról szârok a problémájukra. Ha már elfogadás...
2022. nov. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon régóta vannak már diplomás cigányok, és egyre többen lesznek. Főleg azóta, hogy a 98 és 2002 közötti első Orbán kormánynak volt egy olyan programja, hogy minden felsőoktatásban tanuló cigány gyereknek ösztöndíjat adott. Ez ugyan egy kicsit diszkriminatív volt a nem roma származású szegény sorsú gyerekekkel szemben, de én azért nem sajnáltam tőlük. Aztán a szoci kormány megszüntette ezt az ösztöndíjat, és a későbbi Orbán kormányok meg pláne, hogy nem hozták vissza. De azért akkor egy jó lendületet adott.
2022. nov. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Kérdező, vannak diplomás cigányok, de baromira kevesen arányaiban. Mondjuk ha a cigányság 1% a diplomás, már akkor is vannak. Na ez megfelel neked?
2022. nov. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!