Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Felvidéken rosszabb a cigányok...

Felvidéken rosszabb a cigányok helyzete, mint Magyarországon?

Figyelt kérdés
Sokan dicsérik Szlovákiát és valószínűleg Pozsony környéke meg a turistaparadicsomok tényleg szépen is fejlődnek, de azért csak ott van a keleti országrész benne a Lunik negyeddel. Azért olyan gettót én még nem láttam az anyaországban, bár lehet Miskolc Avas lassan lemegy arra a szintre. Amúgy igazából kb a borsodi helyzet van a határ túloldalán is, de egy-egy falu tényleg még jobban le van csúszva. Nem tudom a szlovákok mennyit költenek integrációra, de úgy tűnik egyre nagyobb a szakadék a többségi társadalom és a romák közt, ráadásul sokan közülük még magyar anyanyelvűek is.

2022. dec. 5. 11:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom hogy rosszabb e, de nem jobb az biztos. Láttam pár enyhén szólva elmaradott falut ott is.
2022. dec. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mert Szlovákiában nagyobb a társadalmi egyenlőtlenség. Ez annak köszönhető, hogy a Rendszerváltáskor Magyarország példaképe Németország volt, míg Szlovákiáé az USA.
2022. dec. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"Felvidéken rosszabb a cigányok helyzete, mint Magyarországon?"

Szerintem igen, de azért ez egy szánalmas nyomorverseny, hogy melyik országban találni mélyebbre süllyedt putrikat. Nálunk sem jó a helyzet.

Luník IX egyébként az az ominózus kassai lakótelep. Mert van nyolc másik Luník-lakótelep (igaz, azok nem számítanak külön városrésznek). Egyébként ez a lakótelep várostervezési szempontból is teljesen elb*szott koncepció, tipikusan az a felállás, ahol borítékolható, hogy ha cigányokat vagy más hátrányos helyzetűeket telepítesz oda, akkor afrikai mélységű gettó lesz a környékből.

Avas? Ne vicceljünk, meg sem közelíti, még Észak-Magyarországon is sokkal-sokkal lepukkadtabb lakótelepeket találni, nemhogy Szlovákiában.

2022. dec. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nézd, én azt mondom, hogy nem a cigányok helyzete rosszabb, vagy jobb, hanem a hozzáállása. Van több cigány barátom, a mentőtiszttől a burkolóig, van minden féle háttérrel. Pl a mentőtiszt barátom a telep legmélyéről jött. Egy ideig segítette a családját, de rájött, hogy minél többet segít nekik, annál kevesebbet dolgoznak. (És annál többet kártékonykodnak a dolgozókon.) Van egy növényorvos csaj, ők mondjuk jobb anyagi háttérrel rendelkeznek, és csak az anyja cigány, de a telepen élnek. Igaz, normális ház, tiszta udvar. De van egy munkatársam is, ő beházasodott egy magyar családba, 23 évesen már 4 gyereke van. Oké, van miből, de nem tudom megértetni vele, hogy ha felnőnek, segíteni kéne őket. Ő se az anyjáéktól kapott segítséget, a felesége nagyszülői házában laknak, ha az nem volna, hol kapna albérletet 4 gyerekkel? Vagy lakna az anyjáékkal 7 testvérrel együtt egy 3 szobás putriba, ahol még víz sincs a házba, a villany meg feltöltős? Én 27 évesen, két saját hitelmentes ingatlan után mertem bevállalni az első gyereket, mert úgy éreztem, hogy ha velem bármi történik, ő akkor is tud majd haladni, és nem fog nélkülözni. Oké, felvettük a csokot meg a babavárót, de vettünk még egy lakást, és jött a második baba. Most havi nettó 240.000 Ft jön be a két albérletből. Nem sok, de van aki nem keres annyit. Nem kell a semmire 5-6-8-10 gyerek, legyen 1-2, de azt tudják felnevelni tisztességesen. Akkor nem kell lopni, nem kell állandóan félni, és nem fogja a kutyát sem érdekelni, hogy sötétebb a bőrük. Tudod, az emberek, akiket sokan rasszistának hívnak, nem a cigányokkal van bajuk, hanem az életvitelükkel, viselkedésükkel.
2023. jan. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4# Szépen megfogalmaztad de a Felvidékhez nincs köze.


Másabb a cigányok helyzete. Attól is függ milyen cigányok. Az oláhcigányok jómódúak ott is mint máshol. Szórják a pénzt, luxus esküvő, luxus autó stb.

Magyarországon viszint nincsenek olyan szegregált cigánytelepek mint Szlovákiában. Több ezer fős telepek a falvakon kívül. Ahol a legnagyobb nyomorban élnek, nincs víz, áram. Kunyhókban laknak.

Mondok pár példát amire rá tudsz keresni:

Osada Žehra

Osada Markušovce,

Osada Rudňany

Osada Veľká Lomnica.

Hogy magyar vidéket is említsek ott van a Szepsi cigánytelep, a nagyidai cigánytelep, a tornaljai Berek vagy a Rimaszombati Dúsa út stb.

Rengeteg hasonló van még.

Nyomorban élnek annak ellenére, hogy több a segély mint Magyarországon. Folyamatosan épülnek a szociális bérlakások uniós pénzből, több egykori telep helyén már új lakások vannak, néhol segít de a legtöbbször marad az igénytelenség.

2023. jan. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Nem tudom a szlovákok mennyit költenek integrációra,"

Ez úgy hangzik mintha az integrációra költött pénz egyenesen arányos volna az integráció sikerével, az igazság az, hogy az integrációra költött pénz nagyrésze megy a Száva Vince és hasonlók zsebébe, az Orbán félék meg mondhatják, hogy mi mindent megtettünk, nézd mennyit költöttünk integrációra, de ettől sem a cigányoknak nem lessz jobb, de főleg nem a körülöttük élőknek.

2023. jan. 10. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!