Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért csodálkoznak azok akik...

Miért csodálkoznak azok akik devizában adósodtak el?

Figyelt kérdés

Hisz mikor felvették a hitelt tudták, hogy mire számíthatnak.

Benne volt a pakliban az is hogy meg fog emelkedni a frank.

Amikor felvették, hogy van kockázat. Ok most nem azokkal van a nagy baj akik házra vagy autóra vettek fel. Nekem is van ismerősöm aki felvett mondta, hogy most akkor tovább kell fizetni, de tudta, hogy megtörténhet ez ami most van.

Ilyen drága tételeknél nem mindegy hogy forintba vagy frankban veszik fel a hitelt. De most akkor miért csodálkoznak.

A legnagyobb baj azokkal van aki olyanra vettek fel hitelt mint nyaralás, tv, telefon, karácsonyi ajándék. Ajándékokra minek felvenni hitelt? akkor nem veszek 100e-ért hanem csak 20-ért.


2010. szept. 30. 19:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
49%

tudtommal sok helyen nem is lehetett másként felvenni bizonyos dolgokra. ezenkívül a bankok azt mondták, hogy ez így jó lesz jó lesz neked, stb.


nos az emberek többsége nem bankár,m nem pénzügyi elemző, stb. nem értenek hozzá, bíztak a bankban. be lettek palizva. Meg kellett volna védeni meg kellene védeni őket attól, hogy kihasználják őket.


Gondolj bele, tilos az uzsora, és most nem csak a cigány uzsorásokra gondolok, hanem arra, hogy x adag kamat már illegálisnak számít, hivatalosan. Azért, hogy ne használhassák ki az embert.


A csalásokért büntetés jár a törvény szerint. Ergó a törvén kitér arra, hogy az embereket a saját hülyeségeiktől megvédjék, pl a drogoktól is. Nem jó az államnak az eladósodott ember, vagy a drogos munkaképtelen, stb.


És be kell vallani. Az emberek többsége tleg nem okos. Ki védi meg őket, ha nem az állam? Nem kommunizmusi védelemre gondolok, csak egy alapra.

2010. szept. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy csodálkoznak. Nem zsákbamacskát adtak el nekik. Tudták ők, hogy mibe fognak, és hogy ha zuhan a forint rámehet a gatyájuk is. Kockáztattak, belebuktak, de egyik sem csodálkozik.
2010. szept. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

"nos az emberek többsége nem bankár"


Én se vagyok az még csak tanulok, de tudom, hogy ha abban veszek fel hitelt lehet, hogy megszívom. A bankoknak meg igazuk volt hogy akkor az volt a jó megoldás hisz kevesebbet kell fizetni. Gondolom tudták az emberek, hogy ha gyengül a forint és nő a devizájuk akkor majd a hitelük is több lesz, hisz a vétel a aktuális árfolyamon folyik.

És igen ez mind az oktatási rendszer hibája. Egy közgazdász is megmondtza, hogy minden hülyeséget megtanítanak PL: amit a közgazd. mondott, hogy megtanítanak melyik költőnek hány felesége volt és hány versett írt ( itt megjegyezném most meg kell tanulnom 10 petőfi verset aminek semmi értelme sincs). De viszont nem tanítanak semmi gazdaságot az iskolában. Valyon melyik a fontosabb az irodalom vagy a gazdaság?

2010. szept. 30. 19:46
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

"A legnagyobb baj azokkal van aki olyanra vettek fel hitelt mint nyaralás, tv, telefon, karácsonyi ajándék."


Azok meg megérdemlik. Ők nem szükségből vették fel hanem mert sokat akar a szarka.

2010. szept. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
10%

kicsit össze-vissza beszélsz kérdező.


előbb azt mondod, h te sem vagy bankár de te tudod ezt meg azt, azaz azt sugallod, hogy ezt illene tudna mindenkinek. utána meg azt, hogy mégse az emberek hibája, hanem az oktatásé.


mellesleg azért nem lett volna rossz odafigyelni nyelvtan órán sem. Nem vagyok nyelvtanhuszár, sokszor félregépelek és nem vagyok perfekt, de azért a vaJon-t ly-el írni ez kb annyira nagy lukat mutat mint az, hogy az ember nem ért a gazdasághoz, de inkább nagyobb.

2010. szept. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
szerintem nem csodálkoznak, de nem is gondolták hogy ilyen brutálisan szar az ország, hogy játékpénznek se lesz jó a forintunk. pedig de.
2010. szept. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
46%
Te kis mocsok, ne ítélkezzél te mások felett,jó? Azt sem tudod mi az élet. De kívánom neked, hogy megtudd!!!
2010. szept. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Igen az oktatás hibája ugyanis az embereknek nem maguktól kellene ezeket megtanulni. Ezt tanítani kellene, hogy mindenkinek alap dolog legyen. Nem gazdasági suliba járok, nem innen tudom.

Nem a nyelvtan órát mondta, mert annak van értelme, de az irodalomnak? Kell az alapműveltség de néha úgy érzem már túlzásba viszik. Az egyik tanárom is mondta, hogy úgyse fogjuk ezeknek a nagyját tudni.

2010. szept. 30. 20:06
 9/18 anonim ***** válasza:
kollega akkor a kérdésednek nincs értelme, hisz az embereket szóltad le, hogy miért csodálkoznak, miközben most már azt mondod, hogy nem az ő hibájuk. de azért örülök, ha felismerted, hogy rosszul gondoltad a kérdés kiírásánál.
2010. szept. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Arra lennék kíváncsi, hogy a bankok nem mondják el a kockázatokat az embereknek? Csak kíváncsi vagyok mert nem tudom.

Ha igen akkor az ember tudja, hogy lehet megszívja.

2010. szept. 30. 20:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!