Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miert csodalkoznak az emberek,...

Miert csodalkoznak az emberek, h elvandorolnak az orvosok?

Figyelt kérdés
A vizidijat is szo nelkul leszavazta a sok tr*ger...
2011. jún. 15. 18:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

"Miert csodalkoznak az emberek, h elvandorolnak az orvosok"


Ki csodálkozik?Mert én nem az biztos.

2011. jún. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
22%
A vizit díjat valóban nem kellett volna megszüntetni, csak változtatva rajta egy kicsit megtartani, mondom ezt annak ellenére hogy Fidesz párti vagyok, de ugye ezt ki nem tudja? Azonban ez nem oldotta volna meg az orvosok fizetési problémáját, csak egy kis lépés lett volna előre hogy ne járjon mindenki hetente orvoshoz. Egyébként meg ne sajnáld annyira az orvosokat, én elég sokkal kapcsolatban vagyok, és nem sok van közöttük aki nem keres a hálapénzzel legalább havi két milliót. Persze ez elsősorban a sebészekre vonatkozik. A rezidens orvosok pedig először érjenek el egy magasabb szintet, senki nem keres azonnal százezreket semmilyen szakmában. Ahhoz előbb el kell jutni. Aki már legalább adjunktus, azt nem kell félteni. Persze, tudom, nem a hálapénznek kellene dominálni, de amíg ennyi fizetést kap egy európai szintű sebész, mint az én egyik legjobb ortopéd sebész barátom, addig csak gyógyítson itthon hálapénzért, mint hogy kimenjen külföldre, és szegényebbek legyünk egy nagyszerű orvossal. A legtöbben közülük egyébként hálapénz nélkül is ugyanúgy kezelnek egy beteget, mintha teleraknák a zsebeiket. Azok az orvosok a mogorvák, akik még csak kezdők, és nem adnak a zsebükbe azonnal milliókat egy műtétért.
2011. jún. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
17%

Életemben először igazat adok kolopelének. :D Meg kell hagyni, az orvosok nagy része abszolőt nem keres rosszul, persze a kezdet nehéz, de az minden diplomásnak az. Én meg pl közgazdásznak tanulok, kezdőként mégis örülhetek majd valami 80-100ezer körüli fizetésnek. Viszont, ha jól csinálom és értek a szakmámhoz, akkor nagyon nagy pénzeket is bezsebelhetek később, 20-30 év tapasztalattal. Sajnos ez így működik.

Mégis egyébként, mint fiatal, megértem őket, én sem tervezem, hogy ittmaradok. És nem csak a fizetés miatt.

2011. jún. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
23%

>> "Miert csodalkoznak az emberek, h elvandorolnak az orvosok"


Azért, mert amiért az orvosok elvándorolnak (pénz), azért mindenki el kellene vándoroljon. Amilyen rosszul keresnek az orvosok a maguk szakterületén, ugyanolyan rosszul keresnek a maguk szakterületén a gyógyszerészek, kőművesek, portások, ügyvédek, villanyszerelők stb. stb.

Ezek szerint mindenki el kellene menjen. Mégse mennek, csak a hálapénz-zabálók.

2011. jún. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

Én nem csodálkozom. Amilyen fizetéseket kapnak, nevetséges. Amíg ilyen fizetések vannak, pláne elmennek.

A hálapénz persze egy másik dolog, egészségügyi dolgozóként mondom, nem csak az orvosok vannak alulfizetve,hanem mindenki. De az a vicc, hogy még egy köműves is többet keres mint az orvos. Nővérek, ápolók műszakokkal együtt ha megkeresnek 90 E ft-ot. Na ez is nevetséges, úgyhogy még mindig amondó vagyok igazuk is van.

Én igaz adminisztrátori állásban vagyok, de a mi fizetésünk is éppen ahhoz elég, hogy éhen haljál. Máshoz nem.

2011. jún. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

"A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:55" Csodálkozom, ha most először egyetértesz velem, akkor eddig miért nem. Pont most írtad le hogy kellő tapasztalat hiányában nem biztos hogy magas keresete lehet valakinek, ráadásul legalább 20 évet írsz. Normális esetben elég tíz év is, hogy valaki feljebb jusson. Mindig azt ecseteltem hogy nem lehet azonnal a csúcson lenni, mint ahogy az országot sem lehet egy év alatt kivinni a sz...ból. Egyébként ez az "én diplomás vagyok mégse jó nekem" szöveg sokkal fárasztóbb az én sokak által csak sikersztorinak nevezett munkámtól. Közgazdászok, politológusok, jogászok, mind tud papolni arról hogy én mennyit tanultam, mekkora a lexikális tudásom, de ha be kell egy szöget verni a falba akkor kőművest hívnak minimum. Nem kell feltétlen diploma ahhoz hogy valaki sikert érjen el az életben, nekem sincs diplomám, csak technikusi és gépész végzettségem, mégis beszélek négy nyelven, ráadásul olyat hoztam létre amit sok diplomás az életben nem fog, de senki az életben. Ehhez a legtöbbször csak agy szükséges, nem diploma. Valószínű hogy most kivertem a biztosítékot, de az igazság mindenkinek fáj.

2011. jún. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 doboszoli ***** válasza:

Kolopele, te mindig a tisztességes adózás pártján voltál.

Az orvosoknál meg egyetértesz a hálapénz intézményével?

Ebből nem megy az ország szekere előbbre.

Hogy is van ez?

Abban, hogy senki, de senki nem tud ilyet mint te feltalálni, mert akkora agy kell hozzá, ami kizárólag technikusoknak adatik meg, nem a senkiházi diplomásoknak, ne legyél biztos. Amikor a kereket feltalálták, gondolom azt hitték itt a csúcs, nincs tovább. Aztán egyszer csak jött a sugárhajtómű....

2011. jún. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Lehet doboszoli, de azt az alapanyag készítést amit én szabadalmaztattam több mint 20 éve még csak silány próbálkozások követték, úgyhogy amíg én élek nem valószínű hogy ezt meg fogja csinálni valaki. A hálapénz intézményét persze hogy nem tartom előremutatónak, csak azért van némi különbség egy sebész és egy szimpla seftelő között. Előbbi munkájára nagy szükség van, míg az utóbbi csak hátráltató tényező. A sebészek nálam mindig is más lapra tatoztak, és ezt már máskor is leírtam. És ők a fizetésükből leadóznak, nem úgy mint akik kevesebb keresetet vallanak be, vagy a főnök úr csak 4 órára jelenti be az amúgy 8 órát dolgozó munkást. Ez a csalás. A hálapénzt az emberek a saját zsebükből adják, ezzel nem károsítják meg az államot.
2011. jún. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
10%
Egyébként nem azt mondtam hogy technikusi agy kell mindenhez, hanem azt hogy az embernek alapvetően is lehet olyan képessége, amit soha nem is tanult, mégis tudja, mert tehetsége van hozzá, úgy is szokták mondani hogy alapból zseni. Bocs, nem dicsekvésnek szántam.....................
2011. jún. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem csodálkozom.

Azon csodálkozom, hogy kezdő orvosok "milliomosok" akarnak lenni "két hónap alatt".

Akik erre (!) esküdtek fel, menjenek csak, - nem kár értük. - Természetesen perkálják le a képzésük költségeit, - ha állami finanszírozású képzésben részesültek, - mielőtt "lekapcsolják a villanyt" maguk mögött!

2011. jún. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!