Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok egy olyan program...

Támogatnátok egy olyan programot, aminek az lenne a célja, hogy Magyarországon minél több ember (lehetőleg minden ember) folyékonyan tudjon angolul (lehetőleg felsőfokon, de a legjobb lenne az anyanyelvi szint) vagy nem? Miért?

Figyelt kérdés
Tehát, hogy Magyarországon legalább annyira általános legyen az angoltudás, mint Hollandiában vagy Svédországban.

2022. dec. 13. 01:20
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
60%

#29 Olyan nagyra vannak ezzel, hogy tudnak angolul bezzeg aki nem tud az milyen ostoba stb. (én is tudok amúgy), közben nem ismernek más lehetőségeket.

A helyi kisboltban úgy dolgozik egy vietnámi srác, hogy nem beszél magyarul csak pár szót. Van egy fordító applikációja a telefonján. Mikor kérdezni akar valamit egy vevő, odatartja a telefonját - utána meghallgatja a szöveg fordítását vietnámiul (talán) és válaszol ugyanúgy a telefonnal vagy mutatja amit kértek.

30 éve még ösztöndíjat fizettek nyugatról mert nálunk voltak oroszul tudó egyetemisták, akik ismerték a ciril betűket és tudtak irodalmakat olvasni a kutatási témákhoz az orosz nyelvterületről amire kint is szükség volt. 15 éve már létezik a google fordító és számos más online-rendszer amivel ha nem is a legjobban, de ctrC-ctrV-vel simán le lehet fordítani teljes szövegeket. Pár éve már maga a kereső kérdezi meg egy idegen nyelvű cikk megnyitásakor, akarom-e a fordítást és így is nyitja meg (szintén borzalmas fordítással, de értelmezhetően). Ma meg már 40 ezerért lehet tolmácsgépet venni ami jó pár idegen nyelven tud neked oda-vissza fordítani beszédből ha kell.

De nem tudják, mert nekik az angol a MINDEN és nem a megoldás.

2022. dec. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
0%

"(én is tudok amúgy)"

Én meg ráadásul angoltanár vagyok amúgy. :))

2022. dec. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
64%

32, válaszra szeretnék reagálni!

Senkit nem érdekel, - pláne, ha az anyanyelveddel is hadilábon állsz!

Képesek lennétek a semmire lehúzni embereket csak azért, mert abból is (!) éltek, hogy tömegesen nézitek hülyének az embereket!

Bele kell nyugodni abba, hogy nem mindenkinek van szüksége idegen nyelv ismeretére, - mások sem akarják rátok erőltetni olyan ismeretek megszerzését, amit a büdös életben soha nem fogtok semmire használni vagy egyszerűen csak nem érdekel.

Majd ha valaki előáll olyannal, hogy neked márpedig milyen jó lenne, ha kéményeket építenél életed végéig - csak azért, mert őt az érdekli és ahhoz ért - és kitalálná, hogy neked erre gyakorlatilag kötelező beiratkoznod, fizetned a háttérköltségeit és a szabadidődet is köteles vagy ebbe áldozni, akkor talán megvilágosodsz!

El kellene fogadni, hogy számos embert nem érdekel az idegen nyelv ismerete vagy/és nincs az elsajátításához érzéke, türelme, ideje, idege, szorgalma, pénze vagy akármi, - teljesen mindegy az oka, mert semmi közöd hozzá igazából és az sem érdekli, hogy neked az a bolt, ha sikerül hülyére venned!

Ilyen egyszerű! Hobbiból senki nem fog szart pucolni állatok után, ha nem szereti az állatokat vagy jut neki számára sokkal inkább megfelelő elfoglaltság!

Számos embernek nem olyan bonyolult ez, mint amennyire annak tűnik ez számodra.

2022. dec. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
28%

"ha az anyanyelveddel is hadilábon állsz"

Ez miből jött le?

2022. dec. 14. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
72%

"Bele kell nyugodni abba, hogy nem mindenkinek van szüksége idegen nyelv ismeretére, - mások sem akarják rátok erőltetni olyan ismeretek megszerzését, amit a büdös életben soha nem fogtok semmire használni vagy egyszerűen csak nem érdekel."

Ja, hogy összekeversz valakivel, értem már. Én is ugyanezt mondom, pedig angoltanár vagyok. Érted már? :)

2022. dec. 14. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
59%
Mielőtt negatív kritikával illetsz bárkit is, kérlek, nézz végig magadon - Cirkusz!
2022. dec. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
0%
Hülyeség, még azt is megtiltanám, hogy bárki angolul beszéljen vagy irjon. Minimum szabálysértés lenne.
2022. dec. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
75%

"Hülyeség, még azt is megtiltanám, hogy bárki angolul beszéljen vagy irjon. Minimum szabálysértés lenne."


Hát te sem a legélesebb kés vagy a fiókban.

2022. dec. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
45%
38 [link]
2022. dec. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
100%
Úgy gondolom, hogy az amerikanizálódás helyett (vö. Robert Philippson: Linguistic Imperialism c. művét) Európának fel kell vállalni a _saját_ évezredes kontinentális hagyományait, ami mindig is a görög-latin univerzális kultúra ÉS a nemzeti kultúra együttese volt.
2022. dec. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!