Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyha vannak nembináris (se...

Hogyha vannak nembináris (se férfi se nem nő) emberek, akkor én lehetek nonhumán (emberi fajhoz nem tartozó) személy?

Figyelt kérdés
Én tehát egy nonhumán személy vagyok, aki az emberi fajhoz nem tartozóként, azon kívül állóként határozza meg magát.

#gender #LMBTQ #nonhumán
2022. dec. 27. 10:57
A kérdező szavazást indított:
Igen, lehets nonhumán személy minden gond nélkül.
Nem, nem lehetsz nonhumán személy, de nembináris attól még lehetsz.
Se nonhumán, se nembináris nem lehetsz.
28 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
57%
Pont annyi értelme van az egyiknek, mint a másiknak.
2022. dec. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%
Tudod mit jelenet a gender szó, amire a nembináris vonatkozik?
2022. dec. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
52%
Társadalmi nem
2022. dec. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Koplárovics Béci ***** válasza:
34%
Igen, lehetsz "nohuman". Félcédulásnak is hívják még őket.
2022. dec. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%
Szerinted ki tiltja meg?
2022. dec. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem, mert a nembinárisokat most elvileg normálisnak kellen elfogadni, a Telex is cikket hoz le róluk. Pedig ennyi erővel non-bármi is lehetek, ennyi kell, hogy akként azonosítom magam. A gender lényegében tagadja a fogalmakat.
2022. dec. 27. 11:19
 7/17 anonim ***** válasza:
46%
Én se élőnek, se halottnak nem érzem magam, tehát élettanilag nonbináris vagyok.
2022. dec. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
8: te nonexistence vagy.
2022. dec. 27. 11:23
 9/17 anonim ***** válasza:
58%

"Csak azért kérdezem, mert a nembinárisokat most elvileg normálisnak kellen elfogadni"

Nagy különbség van aközött, hogy valakit el kell fogadni, meg hogy valakit normálisnak kell tekinteni. Például a vakság sem normális, mégis el kell fogadnunk a vak embereket és segítenünk kell őket, mert a közösségünk részei. Nincs jogunk kizárólag azért kiközösíteni vagy diszkriminálni őket, mert nem látnak. Ma már szerencsére ezeken a problémákon túlléptünk, több cég például kifejezetten mozgásorlátozott alkalmazottat keres olyan munkára amit ők is el tudnak látni, a lámpáknál hangjelzés hallható a gyengénlátók számára, a középületek akadálymentesítve vannak a tolószékesek számára és így tovább. Nem normális dolog hogy valaki nem tud járni, de mégis alkalmazkodtunk hozzájuk és segítjük őket. És senki nem háborog a sípoló lámpa, a járdára ragsztott vakvezető csíkok, vagy a mozgáskorlátozott parkolók miatt.

Az LMBTQ társadalom ugyan ezt várja el a melegekkel vagy épp a transzokkal szemben. Szerintem senki sem gondolja hogy ez "normális", de ettől függetlenül őket is megilleti ugyan az a bánásmód és hozzáállás, mint bárki mást.

2022. dec. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
44%

Igaza van amúgy a kérdezőnek, ez az elmebaj csak folytatódni fog.

Mert egy darabig most ezzel el tud flexelni a libsi, hogy ő mekkora progresszív, de egy idő után uncsi lesz és jön a következő marhaság.

A legszarabb pedig az, hogy észre se veszi magát, hogy egy szállal nem különb a várispán fideszestől, mert azok meg most ezt fleselik.



A normális ember meg néz ki a fejéből, hogy e kettő őrültség közül kellene választani.

2022. dec. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!