Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek miért nem hiszik...

Az emberek miért nem hiszik el, hogy a magasabb fizetések, magasabb jövedelmek magasabb árakhoz vezetnek és a fizetésemelések, osztogatások, pénzszórás is inflációt gerjesztenek?

Figyelt kérdés

Tudományos, közgazdasági, szociológiai okok miatt nem lehetséges, hogy Magyarországon mindenkinek nőjön 5 év alatt 100%-kal a fizetése, de közben az árak ne változzanak.


Az sem igaz, hogy a gazdag Nyugaton, Dániában, Svédországban, Hollandiában, Németországban négyszer magasabbak a fizetések, de az árszínvonal olyan, mint Magyarországon, sőt néha még olyat is hallani, hogy ott olcsóbb a megélhetés. A hétköznapi tapasztalat is az inkább, hogy a német, holland nyugdíjasok költöznek Magyarországra és nem magyar nyugdíjasok mennek ki Németországba, Hollandiába kihasználni a kedvező árakat.



2022. dec. 30. 19:11
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
58%
Pontosan hova mennének feljebb az árak ? A benzin ugyanolyan drága mint külföldön, az élemiszerek egy része drágább mint külföldön, az energiahordozók jelenleg drágábbak mint külföldön, az autók ugyanannyiba kerülnek, az ingatlan árak konkrétan ott vannak majdnem mint Amerikában, az albérlet árak szintén rengeteget nőttek, egyedül egy dolog nem nőtt a fizetés xd. Te tényleg ilyen hülyének nézel minket kérdező :) ?
2022. dec. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
18%

9-es, 3 gyerekes 2 keresős család vagyunk. Nem ott tartunk amit mondasz. Minden hónapban felre teszünk 2-300ezer forintot. Van lakásunk, autónk, 2 tévénk, laptopok, tabletek, telefonok, számítógép, mosógép, szárítógép stb.

Dolgozunk, van fizetésünk, alkalmazottak vagyunk. Nem iszunk, nem dohányzunk.

Miről beszélsz te? Itt a környékünkön, ahol élünk, mások is így élnek, sok család él itt, van mindenük.

Miért jó az, higy ilyeneket kell hazudni? Ahol mindkét szülő becsületesen dolgozik, az nincs ikyen helyzetben, ha igen, akkor ott valami más gond is van.

2022. dec. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
70%
#12 Ne magadból indulj ki, nem mindenki NER-es.
2022. dec. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
81%

#12


Kedves #12!Légy szíves vedd a fáradságot és nézz utána, hogy Magyarországon mennyi a medián bér és azt is, hogy milyen arányú a munkavállalók száma a társadalomban.

Hamar rá fogsz jönni, hogy ti igen jól éltek és ti vagytok a kevés kivétel.

Igazad van, a többség nálatok jóval szegényebb(te nyilván nem láthatod ezt a gazdag negyedből), pedig mindkét szülő dolgozik, és szintén nem alkoholisták, láncdohányosok, drogos.

Azt írod, akinek két állásból erre mem futja, ott nagy a baj.Nagy a baj igen, de nem ők tehetnek róla, hogy a magyar társadalom többségének két fizetésből ennek felére sem telik, mint ahogyan ti éltek.Az sem véletlen, hogy alig mernek már az emberek gyereket vállalni.

2022. dec. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
15%

13-as, tudod ki a ner-es, a feleségem boltban dolgozik, mint alkalmazott én meg egy gyárban vagyok elektromos karbantartó/PLC-s technikus. Majdnem 900ezer forint a havi bevételünk. Nem kell ner-esnek lenni, elég egy piacképes szakma, még diplomám sincs és dolgozni. Nem értem miért kell ezt súlykolni, hogy az emberek nem tudnak megélni. Mi is megtudunk, a kollegáim is megtudnak a fizetésükből, amit a munkájuk után kapnak.

12#

2022. dec. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
#15 Ja, meg jó a kis adókedvezmény is 3 gyerek után, meg a CSOK, meg az adóvisszatérítések, ez, az amaz.Ezek pont a hozzátok hasonlóan jól keresőknek vannak, hogy még több legyen nektek(azoknak a pénzéből, akinek nincs ennyi, mert az utolsó bőrt is lenyúzza róluk a kormány).
2022. dec. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
0%

14-es sokat tanultam ezért, bár diplomám nincs, fősulira nem mentem, de van elektromos 3 rokon szakmám, meg is fizetnek, tegnap is hívtak állásajánlattal, de nem ez a lényeg.

Mondok egy példát: sok évvel ezelőtt egy haverral együtt kivettük a nyugdípénztárból a pénzünket, a hozamot, nem volt sok, párszázezer.

Én befizettem egy sulira, ami egy újabb képesítést adott számomra, el is végeztem, megvan a bizi, azzal dolgozok.

A haver viszont vett egy használt kocsit, hogy furikázzon, az autó elromlott, a javításta nem volt pénze, végül a bontóba adta le 50ezerért. Hát erről van szó.

2022. dec. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

#17 Más is sokat tanul, csak nem keres ennyit, ezért nincs pénze 3 gyereket vállalni, meg nem is jár így rá mindenféle adókedvezmény meg támogatás.

Gondoljunk csak egy tanítóra vagy egy tanárra, például.Nekik nem kell valamiből megélni?Vagy egy akármilyen közalkalmazottnak?


Aztán jössz azzal, hogy mivel jól keresel, így volt pénzed befektetni.Egy 200ezret kereső DIPLOMÁS(mondjuk tanár, esetleg diplomás szociális munkás) elhiheted, hogy nem dőzsöl, meg szórja a pénzét.

2022. dec. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
12-es te nem ezen a bolygón élsz baszki. Undorító a stílusod.
2022. dec. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

#19 Ezek az emberek profitálnak a jelenlegi rendszerből, ezért tesznek úgy, mintha nem vennék észre, hogy az ország lakosságának több, mint fele nyomorog, napról napra él, és ugyanúgy kidolgozzák a belüket is.


Nekik meg kell ezt magyarázni maguknak, különben nem bírná el a lelkiismeretük.


Nekem van a családomban fogorvos is magán praxissal, mindig is gazdagok voltak, de tisztában vannak vele, hogy az ország nagyobbik fele mit küszködik a megélhetésért és igenis képesek velük együttérezni, értik, hogy nem jó az, ami most van.

Nyilván nem cserélnének velük, de nem is nézik le őket, nem is állnak hozzájuk ilyen ridegen.

2022. dec. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!