Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek miért nem hiszik...

Az emberek miért nem hiszik el, hogy a magasabb fizetések, magasabb jövedelmek magasabb árakhoz vezetnek és a fizetésemelések, osztogatások, pénzszórás is inflációt gerjesztenek?

Figyelt kérdés

Tudományos, közgazdasági, szociológiai okok miatt nem lehetséges, hogy Magyarországon mindenkinek nőjön 5 év alatt 100%-kal a fizetése, de közben az árak ne változzanak.


Az sem igaz, hogy a gazdag Nyugaton, Dániában, Svédországban, Hollandiában, Németországban négyszer magasabbak a fizetések, de az árszínvonal olyan, mint Magyarországon, sőt néha még olyat is hallani, hogy ott olcsóbb a megélhetés. A hétköznapi tapasztalat is az inkább, hogy a német, holland nyugdíjasok költöznek Magyarországra és nem magyar nyugdíjasok mennek ki Németországba, Hollandiába kihasználni a kedvező árakat.



2022. dec. 30. 19:11
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
20%

18-as említettem volt a piacképes szakmát. Én azt vallom, hogy mindenki a maga élete kovácsa. Hidd el, annélkül a 99ezer forint családi adókedvezmény nélkül is meglennénk valahogy. Más kedvezményt nem vettünk igénybe, se csokot, se semmit.

Én egész életemben a lehetőséget kerestem, hogy több legyek, hogy stabil, erős tudásom legyen a szakmámban. Úgy érzem, hogy jó utat választottam, beérett a gyümölcse, amit most leszüretelek. Sosem érdekeltek a kifogások és a magyarázatok se. Csak teszem a dolgom😉.

Sok sikert kivánok nektek az életben és boldog újévet!

2022. dec. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
#21 Én elhiszem, hogy ketten együtt kerestek havi 900-at, de azt mindenki tudja, aki Magyarországon él, hogy ebből 3 gyerek mellett nem lehet havi 2-300-at félretenni, legfeljebb ha nagyon szerény körülmények között éltek. Én is ennyit teszek félre 700 ezres fizetés mellett, és se gyerek, se asszony, csak magamra kell költenem.
2022. dec. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
60%

#21 A "piacképes szakmák" okoskodást spórold meg, mert mindenki nem lehet orvos, meg gázszerelő, stb.

Az összes munkára szükség van, és nem, nem a hasznossága szerint fizetik meg.

Nem tudom mit szólnál hozzá, ha teszem azt holnaptól minimálbéres lennél, mert az összes közalkalmazott a te munkádat akarná elvégezni, viszont cserébe nem lenne egy darab óvónő, tanító, tanár, ápoló, rendőr, tűzoltó, stb stb.

Aztán vakargathatnád a fejedet, hogy miből tartsd el a 3 gyereket úgy, hogy nincs ki felügyelje őket az óvodában, tanítson az iskolában, és így tovább.


Kicsit több alázatot, mert eléggé szűklátókörű vagy.Ennyire ne legyél rá büszke.

2022. dec. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
#22 Nem keresnek 900-at.Azt írta a havi összes bevételük majdnem 900, ebből 100 az adókedvezmény, meg gondolom beleszámolja a 3 gyerek után a családi pótlékot is.
2022. dec. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
#21 De azért kaptok ti is mindig a gyerekeseknek járó adóvisszatérítésekből is, nem?
2022. dec. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

25-ös ilyen adóvisszatérítés csak egyszer volt eddig.

Miert nem lehet 900-ból 2-3-at emfélre rakni? Hitelünk nincs, van a rezsi ami nem túl sok, minden energiatakarékos, újak a nyílászárók, stb, kb 100e forint a rezsi cakkpakk, vagy még annyi se. Kaját veszünk, ruhát ha kell, meg ezt-azt, nehogy már 600-ból ne lehessen kijönni. Mi már diszkóba nem járunk hétvégente😃.

Most decemberben rádásul mindketten megkaptuk a 13.havit is, az is megy a félretett pénzhez, januárban meg bónuszt kapok, az is oda megy. Úgyhogy jövőre kocsit cserélek, úgynéz ki. Toyota auris hybrid és suzuki S-CROSS hybrid közt vacilálok. Ötlet? Tapasztalat?

2022. dec. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
35%

Mert a legtöbb embernek nincsenek közgazdasági ismeretei.

Legyen több pénz, ezt a legegyszerűbb hajtogatni meg a "Nyugaton jobban élnek az emberek mert ott több a fizetés" című slágert.

2022. dec. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
60%
#27 Nem azért, de hogyha ez ilyen eygszerű lenne, akkor mindenütt ugyanakkora lenne a vásárlóereje az emberek pénzének, mert az árak tökéletesen követnék a fizetéseket, holott tudjuk, hogy ez nem így van. Rohadt unalmas már, hogy a közgazdaságtant lebutítják az emberek olyan egyszerű képletekre, amik még a közgazdaságtanban is csak egy ideális modellben léteznek, a valóságtól meg nagyon távol állnak.
2022. dec. 31. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Várjál kérdező, de a német nyugdíjas a német nyugdíját költi el itthon nem? Nem a magyar nyugdíját költi el Németországban. Tehát a sokkal jobb országban kap több pénzt, és azt dorbézolja el itt, ahol a nyugdíj szarra se elég igazam van?
2022. dec. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!