Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Trianont legjobban miért azok...

Trianont legjobban miért azok siratják, akik amúgy a szomszéd faluba se szoktak elutazni?

Figyelt kérdés

Nyilván Édes-Erdély és Szép-Felvidék azért (is) lenne jó ismét Magyarország részévé válnia (racionálisan nézve), mert a nyelvi nehézségek nélkül a belföldi turizmus virágozna illetve nem fordulhatna elő, hogy idegen ország vendéglátói vegzálják a külföldi magyar turistákat. Ezt a nézőpontot a hungarista/széljobbok is osztják.


Viszont azt tapasztaltam, hogy a Nagy-Magyarország romantikázók túlnyomó többsége még a szomszéd faluba se tette ki a lábát életében, de a csúcs nyaralás is max abban merül ki, hogy ellátogat a Bükk-be túrázni egy évben harmadjára, mert a 20 éves kocsija nagyobb úton szétesne vagy lemegy a Balatonra 3 napra, mert angolul egy szót nem tudna kiejteni Horvátországban.


De ezen felül az átlag nemzeti érzelmű magyar állampolgárnak milyen haszna származna mégis a revízióból?



2023. jan. 8. 11:36
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Általában az alulművelt széljobberek álmodoznak revízióról.


Trianon tragédia volt, de 100 év eltelt, és jelenleg az anyaország lecsúszása a probléma, hogy itt sem sikerült tartós jólétet csinálni.

2023. jan. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
66%
Lehet azért siratja, mert esetleg a családja, rokonai élnek ott, valamiért kötődik a helyhez nem kell hozza világutazónak lenni nem értem az összefüggést. Ma már szerintem lényegtelen hogy mi történne revízió esetén
2023. jan. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom, de én keveslem a Trianonban elcsatolt területek nagyságát.


Szerintem Borsodra, Nógrádra, Vas megyére, de még Budapestre sincs semmi szükségünk.

2023. jan. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Bennem nem a nacionalizmus dolgozik Trianon kapcsán, de szomorú vagyok. Ha ránezek a térképre egy életképtelen felosztást látok, mikor közigazgatásilag osztozni kell ezen a Kárpát-medencén. Ha nem lenne nacionalizmus mindenki jobban járna ebben a földrajzi egységben.
2023. jan. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%

Nem kérdező.

Ilyen kérdéseket írnak ki általában olyanok akiknek nincsen tudásuk a valóságról.

Az, hogy valaki "siratja Trianont" az nagyon nem ugyanaz hogy revíziót szeretne és azzal meg végképp nem, ha ezt a revíziót meg is valósítani bármi áron.

Én is "siratom Trianont", de soha nem voltam revízió párti és mindig is azt vallottam, hogy el kell fogadnunk a kialakult határokat és ezzel az adottsággal kell a magyar nemzettársainkkal együtt élni a lehető legjobban. Ez a lényege az uniónak számunkra, a schengeni övezetnek.

az, hogy te nem érted mekkora veszteség érte a magyarokat a trianoni döntéssel és azt hiszed ha valaki ennek tudatában van az már egyben revíziót is akarna az a te szegénységi bizonyítványod.

2023. jan. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

"De ezen felül az átlag nemzeti érzelmű magyar állampolgárnak milyen haszna származna mégis a revízióból?"

Erdény ásványkincsei, Felvidék és Kárpátalja gyors vizei remek gazdasági lehetőségeket rejtenek magukban. Ezek kiaknázásával jelentősen javíthatnánk a gazdasági pozíciónkat Európában, ami igenis hasznos lenne az átlag magyarnak is.

2023. jan. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
43%
Én egyáltalán nem ezt tapasztaltam. Legfeljebb annyi összefüggés van, hogy akiknek nem fáj Trianon, azok számára Magyarország a Nagykörúton belüli területet jelenti.
2023. jan. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
24%

Mer amit a vezírük mond, azoknak azt kell tenniük, amit a vezírük mond. Otthon 2 pálesz közt nézegetve a történelmi térképeket, köönyveket meg fontos az álmodozás.

De akkor hogy jön össze ebbe az egész katyvaszba az, hogy kipcsakok is vagyunk?

2023. jan. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
17%

"de a csúcs nyaralás is max abban merül ki, hogy ellátogat a Bükk-be túrázni egy évben harmadjára, mert a 20 éves kocsija nagyobb úton szétesne vagy lemegy a Balatonra 3 napra, mert angolul egy szót nem tudna kiejteni Horvátországban."


Tipikikus kozmopolita élősködő hozzáállás. Vegyed a legújabb

"környezetkímélő" autót, járd a világot úgy mintha ez biológiai szükséglet lenne. Benne vagyunk, mint béka a fazékban, de te csak ne törődjél semmivel.

2023. jan. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!