Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az orosz agressziót pártoló,...

Az orosz agressziót pártoló, magukat magyarnak nevező embereknek még a don kanyarnál történt katasztrófa emléknapján sem szól meg a lelkiismerete?

Figyelt kérdés

Elvégre az oroszok és a Putyin rezsim büszke a 2. Világháborúban véghezvitt "dicsőségekre" és az oroszok által véghezvitt katonai sikerekre. Minden évben megünneplik a szovjet katonákat.

Azokat a katonákat, akik magyar emberek tízezreit mészárolták le a keleti fronton, majd betörve az országba feldulták azt.

Ennek a katasztrófának az emléknapján sem tudsz elmerengeni, hogy vajon a hős magyar katonák akik a vérüket adták távol a hazától mit szólnának ehhez? Hogy életüket adták a magyar jövőért majd 80 évvel később ugyanolyan barbár horda orosz hadsereget támogatják hazánk fiai?



2023. jan. 12. 15:55
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
37%
Valószínűleg nem a múltban élnek, ennyi erővel lehetne azt felhozni, hogy a rendszerváltás után mennyire nem volt tanácsos ukrajnába menni vagy legalábbis ukrajnában magyarul megszólalni...
2023. jan. 13. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
77%

"Azokat a katonákat, akik magyar emberek tízezreit mészárolták le a keleti fronton, majd betörve az országba feldulták azt."


Itt egy "apró" anakronisztikus tévedés áll fenn.

A II. világháborúban a németek küldték biztos halálba a szovjet frontra a magyar katonákat, akik M.o. szövetségesei voltak.

Én utálom és mindig is utáltam a szovjet rendszert, de tény, hogy akkor ők voltak a megtámadottak, akik a hazájukat védték, a német-szovjet meg nem támadási, Németország által megszegett egyezség áldozataiként.

Ölték volna az anyjukat is ilyen esetben.

Ettől nem lettek szimpatikusabbak a Sztálin-vörösök, de ami tény, az tény.

Most Ukrajna védi a területeit, nem lehet két mércével mérni még akkor sem, ha a két háborús helyzet nagyon nem azonos.

2023. jan. 13. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
41%
5! az túl kulturált, maradjuk a ruszkiszopónál! A moszkovita az azért moszkovita, mert hisz vagyis hitt abban, amit a szovjetek képviseltek, itt a ruszkiszopó egy ennél szánalmasabb fajta. Lényegében véve csak azért csinálja, amit csinál mert a fennálló nyugatos rendszer vesztese, így piti dühét éli ki azon, hogy az állítólag "erősebb, keleti keményférfias oroszokat" támogatja, a nyugat által pénzelt ukrajnával szemben. Más kérdés, hogy húsz éve még semmi bajuk nem volt az ukránokkal, se az állítólagos "magyarellenességükkel" csak mióta ukrajna is nyugatpárti ország lett.
2023. jan. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
46%
13! Addig örülj míg a ti "erőtöket" is nem teszteli le a valóság...mert ugye a mai hazai jobboldal, gyakorlatilag Oroszországot másolja, és látjuk, hogy Oroszország mire képes, vagyis mire nem képes. Ha ennyire "erős" Orbán rezsimje is, akkor nincs mitől tartanunk, csak várni kell, míg Viktorka is begőzöl mint Putyinkó és csinál valami rohadt nagy hibát, ami megmutatja, hogy a király meztelen, mondjuk a mostani gazdasági helyzet és neokomcsi gazdaságpolitika (pl. árstop) mutatja ezt...
2023. jan. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
33%
#24. Szerencsére nem is maradt mára nektek más, mint ez a reménykedés az örökkévalóságig. Nagyon helyes.
2023. jan. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
30%

25! Nézd, azt is tudod jól, hogy a mostani Orbán-rendszer össze fog omlani, és nagy az esélye, hogy amikor dől, akkor az ilyen hívei is, mint te nagyot fognak koppanni. Ami jobban fáj, hogy Magyarország szívja így a legnagyobbat, tudod volt sok ilyen "libsi" mint én, aki utálta a Horthy-rezsimet, mert tudta, hogy csak a bajt hozza az országra, az is elkínlódott 24 évig, és ja a végén egy totális rombolást, meg majd egymillió halottat hozott.

Aztán jöttek a libsik a Kádár-éra idején, akik megmondták, hogy össze fog omlani a rendszer és sokkal rosszabb lesz az összeomlás után itt, legalábbis egy ideig. Be is jött.

Most is vannak libsik, akik megmondják, hogy az Orbán-rendszer össze fog omlani, jó esetben ebből is csak tíz-tizenöt év szegénység meg gazdasági összeomlás lesz, rosszabb esetben háború. Ezt szeretnéd? Mert ez lesz. Mert te is tudod jól, hogy a végén mindig a libsi nyer, ez egy ilyen játék, a valósággal lehet szembe menni csak előbb-utóbb jön a pofon. Tudom szar ügy, de ez van, Oroszország most kapta meg ezt a pofont, mert látod a parancsuralmi "konzervatív" rezsim kitermelt egy hatalmas és totálisan működésképtelen korrupt hadsereget, ami szinte semmire nem jó csak papíron. Ha ez egy normális úgymond liberális Oroszország lenne, ahol nem tombol a korrupció, nincsenek leválthatatlan vezetők, van felelőse mindennek stb. Akkor annyi pénzből, amennyit azok hadseregre költenek akkor tényleg három nap alatt Kijevben lettek volna!

Kicsiben itthon is ezt látjuk, hogy itt gazdasági téren kapja a pofonokat a Fidesz, mert szembejött a valóság, és sivalkodva fogják rá az egészet a szankciókra, miközben a saját korrupt, hibás rendszerük miatt kaptuk mi a legnagyobb ütést a mostani helyzetben. Na mindegy, én sajnos tényleg léptem -már az országból- nem csak pofázok erről, pont mert azt éreztem, hogy szépen eloroszországosodunk. Tehát engem az Orbán-rendszer bukása közvetlenül nem fog érinteni, -bár teszem hozzá a forint gyengülésén én sokat nyertem, most meg Matolcsy kitöm pénzzel, a nevetségesen magas kamatoknak hála, szóval lényegében véve úgy is lehet nézni, hogy te meg a többi fideszdroid termeli ki a havi bevételem egy jó részét, ami valahol elég muris- de azért nem így terveztem az életem, hogy külföldről fogok magyarokat dolgoztatni, de ez van.

2023. jan. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
29%

#26 Jaj hagyjuk már, a libsik persze mindent előre látnak, mint Nostradamus :D

Történelemből látszik megbuktál. A Horthy-rendszer kialakulásában vastagon benne voltak a liberálisok, hiszen a liberális Károlyiék amellett, hogy teljesen szétverték az országot, még erre rátettek egy lapáttal azzal, hogy átadták a hatalmat a kommunistáknak. Ráadásul a Horthy rendszer egyetlen valódi bűne a háború elvesztése/a belépés volt, egyébként rengeteg dologban előremutató szellemiséget képviseltek. Aztán a háború után, a 24 éven keresztül elkínlódó liberálisok szépen tömegével beálltak a kommunisták mellé, megint :)

De a nácik is azért kerültek hatalomra, mert a weimari köztársaság egy inkompetens liberális tákolmány volt.

A módszerváltás utáni idők nyomorában is ott halásztak a liberálisok, akik persze kommunistákból vedlettek át liberálissá. A privatizációt, az összeomlást, az ország kiárusítását és lerohasztását is a liberálisoknak köszönhetjük, és a sok inkompetens kormányt is, a Fidesszel együtt. Ugyanis a Fidesz is liberális, csak leöntötte magát egy jobbos-nemzeti cukormázzal, hogy megválasszák az emberek, semmi köze nincs Putyinhoz. Az Orbán-rendszer a modern kori Magyarország weimari köztársasága, és az összeomlásával vagy vele bukik Magyarország, vagy pedig az MHM kerül hatalomra, és rendet tesz.

Az oroszokról alkotott véleményed sem pontos. Az ukránok 2014 óta erre készülnek, a fél világ őket támogatja mindenben, anyagilag, hadianyaggal, sokezer "önkéntessel" stb. és mégis az oroszok elfoglalták Ukrajna ötödét, és mégis csak patthelyzet van, és mégis pariban vannak a veszteségek még az amerikaiak szerint is (a valóság meg az, hogy az ukránok 3x annyi embert veszítenek).

2023. jan. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
48%

#26. "akkor az ilyen hívei is, mint te nagyot fognak koppanni"


Eleve nagy tévedésben élsz, amikor azt képzeled, hogy az én mindennapjaimat is annyira meghatározza a politika, mint akinek az O1G "nyomoritja meg az életét", miatta "nem sikerül semmi" és kell, muszáj "elhagyni a hazát". Ez a teistudod-érzelmi alapú érvelés meg egyenesen szánalmas...


Gratulálok az MZP-s Orbán = háború panelhez is, kicsit sem fogyatékos, főleg annak fényében, hogy épp az ellenzék szeretne a háború fenntartása érdekében cselekedni.


A libsi jósda, meg a helyes valóságérzékeléssel megáldott libsik legendája meg igen szórakoztató volt, még sok ilyet! Hogy is volt? Már csak egy kis humor hiányzik, erről majd a magyar ellenzék gondoskodik...bocs, amiért pontatlanul idéztem. :D


"te meg a többi fideszdroid termeli ki a havi bevételem egy jó részét, ami valahol elég muris- de azért nem így terveztem az életem, hogy külföldről fogok magyarokat dolgoztatni, de ez van."


Lefordítom: nem sikerült otthon boldogulnom, távoztam, de azért tudja meg mindenki, hogy én vagyok az élet császára tőzsdecápa, és még azt is megmondom, hogy aki otthon él, annak hogyan kéne szavaznia. Nagyon különleges, de tényleg. Csak minden második, külföldre távozó arc tolja ezt a dumát a magyar interneten. És mondjátok mindezt azoknak, akik meg veletek ellentétben nem kellett, hogy külföldön keressék a boldogságukat. Hát cimbi, magatoknak úgy bizonygatjátok az életeteket, ahogy csak akarjátok. Ha nektek az otthonmaradók fideszdroidok, mert így könnyebb feldolgozni a mindennapokat, részemről csak nyugodtan! :DD

2023. jan. 17. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
48%
Erre a kérdésre Orbán Viktor a példa
jan. 3. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
76%
28! Nem az vagyok akihez szólsz, de Magyarországon semmit nem lehet elérni, ha nem vagy csókos. Nyugaton meg igen. Én pár éve jöttem ki egy szaros papírral. Ma meg saját cégem van. Szerinted haza fogok menni?
jan. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!