Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vannak itt olyan keresztények...

Vannak itt olyan keresztények akik a Jobbikot támogatják? A "Szeresd felebarátod" parancsot vágjátok?

Figyelt kérdés
2010. okt. 2. 23:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
49%
Hát nemtom :)
2010. okt. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
42%
Tudtad, hogy a Jobbik támogatói nagyrészt keresztények?
2010. okt. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
67%

A Jobbikosok a kereszténység egy valamilyen szinten eltorzított verzióját, a "Nemzeti kereszténységet" vallják, ami főként a korai XX. századi Református felekezetnél jelent meg.


A katolikus és az orthodox kereszténység tanai között az szerepel, hogy lényegében sokkal fontosabb az, hogy valaki keresztény-e, minthogy milyen nemzet tagja.


A korai középkori kereszténység, az európai államok megalakulása előttről pedig lényegében világpolgárista volt.

2010. okt. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Harmadik: Tulajdonképpen akkor a jobbikosok nem is igazi keresztények?
2010. okt. 2. 23:54
 5/23 anonim ***** válasza:
50%

[link]


A 4. grafikonról leolvasható, hogy a Jobbik szavazótábor még az MSZP szavazótábornál is kevésbé vallásos.

2010. okt. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
57%

ma 23:54


A jobbikosok egy része mondogatja magáról, hogy "keresztény", értsd: nem zsidó. Amúgy a keresztény erkölcsiséggel teljesen ellentétes a jobbik gyűlölködése.

2010. okt. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
46%

"Harmadik: Tulajdonképpen akkor a jobbikosok nem is igazi keresztények?"


Én inkább úgy fogalmazom, hogy a kereszténységnek csak azon tanait követik, amiket össze lehet egyeztetni a nemzetvédelemmel és a hazafias értékekkel, de figyelmen kívül hagyják a "világpolgárista" oldalát.

2010. okt. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
35%
Szerintetek egy magát kereszténynek nevező ember miért barátkozik olyan vezetőkkel (pl. az iráni elnök), akinek emberei keresztényeket gyilkolnak meg saját hazájukban? Az ilyen ember ne nevezze magát kereszténynek.
2010. okt. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
29%
Vágják, csak sajátosan értelmezik. Szerintük csak az a felebarát, aki azt mondja, amit ők hallani akarnak. Felülbírálták Jézust :D
2010. okt. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
82%

"A 4. grafikonról leolvasható, hogy a Jobbik szavazótábor még az MSZP szavazótábornál is kevésbé vallásos."


Hát én azt nem tudom, ki mennyire vallásos és csak a magam nevében nyilatkoznék. Jobbik szavazó vagyok, de nem Jobbik tag, meg vagyok keresztelve, de életemben ha kétszer jártam templomban akkor sokat mondom és nem is azért szavaztam rájuk, mert ez nekem fontos lenne, hanem a gazdasági programjuk miatt.

2010. okt. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!